Jakie są różnice między złączami ADSL i światłowodowymi?

Informacja cyfrowa jest dostępna we wszystkich zakątkach świata dzięki zastosowaniu technologii takich jak: ADSL i światłowody ten Więc pewnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między ADSL a światłowodami? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych cechach tych dwóch technologia.

Jakie są różnice między złączami ADSL i światłowodowymi?

Zanim zrozumiesz różnice między Połączenia ADSL itp. światłowody , wygodnie jest zrozumieć, na czym opiera się każdy z nich. Następnie wyjaśnimy w tym artykule, czym jest ADSL i czym jest połączenie światłowodowe.

Co to jest ADSL?

ADSL wywodzi się z języka anglosaskiego dla Asymetryczny abonent cyfrowy Linia, która byłaby w naszym języku Asymetryczny abonent cyfrowy Linia. Zapewnia dostęp do Internetu poprzez szybką transmisję danych.

Ta technologia ułatwia przesyłanie danych przez połączenie szerokopasmowe lepiej niż modem, zapobiegając przesyłaniu głosu (połączeniom telefonicznym), jeśli dane są przesyłane jednocześnie podczas przeglądania.

Aby uniknąć tych zakłóceń sieci, użyj połączenia ADSL unikaj zniekształceń sygnału z filtrem lub separatorem, który oddziela oba sygnały. Możesz także: Poprawa szumów/tłumienia linii ADSL ten

Co to jest światłowód?

Światłowód to kabel składający się z przezroczystego i elastycznego włókna wykonanego ze szkła lub tworzywa sztucznego. Światłowód współpracuje z impulsy światła które przechodzą do końców światłowodu (fotodiody). Komputer interpretuje te impulsy jako zera i jedynki iw ten sposób generuje informacje.

Jedną z najbardziej godnych uwagi cech światłowodów jest wysoka wydajność oferty, które mogą osiągnąć do 1 terabajta na sekundę. Podkreśla również elastyczność włókna i jego niską wagę, a także bezpieczeństwo informacji.

W każdym razie musisz pamiętać, że istnieje różne rodzaje i właściwości światłowodów poza tym, o czym wspomnimy poniżej.

Różnice między łączem ADSL a światłowodem

Teraz, gdy znasz już każdy z tych linków, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, na czym polega różnica, aby móc wyciągnąć własne wnioski na podstawie konkretnej użyteczności każdej z tych technologii.

Pod względem przepustowości i szybkości ADSL jest wolniejszy niż światłowody. W związku z tym prędkości włókien od 50 MB do 1 TB a ADSL może mieć do 30 MB. Różnica w tym zakresie jest znacząca.

W każdym razie prawda jest taka, że ​​istnieje wiele technologii sieciowych, na przykład wartych poznania Co to jest hybrydowa sieć światłowodowa i jak działa? ten Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do porównania André SL i światłowodów.

Ekwipunek

Jeśli chodzi o materiał, możemy tak powiedzieć ADSL jest znacznie trwalszy niż światłowody ten ADSL wykorzystuje kable miedziane, podczas gdy światłowód jest wykonany z włókna szklanego lub tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest lżejszy i bardziej elastyczny.

Jakość połączenia

Pod względem jakości połączenia ADSL może zapewnić jakość w niskim i średnim zakresie podczas gdy światłowód oferuje wysoką jakość z gwarantowaną prędkością. Ta funkcja jest bardzo ważna dla internautów.

okładka

Jeśli chodzi o zasięg, ADSL zdołał rozwinąć się w małych populacjach, chociaż jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Z drugiej strony, światłowody nie są jeszcze stosowane w niedostępnych miejscach, ponieważ są jeszcze w fazie rozwoju. Tak właściwie, Światłowody nie są dostępne w małych miejscowościach ten

Symetria

Jest jeszcze jedna różnica pod względem symetrii. ADSL jest asymetryczny a światłowody mogą być symetryczne, co umożliwia wykonywanie wielu czynności w sieci, takich jak pobieranie dużych plików i rozmowy wideo. może być również asymetryczny z prędkościami pobierania od 5 Mb do 100 Mb w zależności od rodzaju połączenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o symetrii i asymetrii. Pamiętaj, że możesz uzyskać informacje bezpośrednio na Jakie są różnice w światłowodach symetrycznych i światłowodach? aby dowiedzieć się więcej o tych sieciach.

Dodaj komentarz