Jakie są różnice między formatami obrazów PNG, JPG, GIF i BMP?

Zastanawiasz się Jakie są różnice między formatami obrazów PNG, JPG, GIF i BMP? Następnie uważnie przeczytaj poniższy przewodnik, w którym wyjaśnimy trochę o tych popularnych formatach graficznych.

Jaki jest format obrazu?

Formaty obrazów to cyfrowe szablony, które przechowują informacje w dokumencie wizualnym. Innymi słowy, jak sama nazwa wskazuje, są to typy plików zapisz obrazy ten

W każdym razie istnieje wiele rodzajów format obrazu. Każdy z nich przechowuje informacje w inny sposób, co sprawia, że ​​bardzo się od siebie różnią. Dlatego konieczne jest prawidłowe przeanalizowanie każdej formy, aby zrozumieć ich różnice.

Jakie są różnice między formatami obrazów PNG, JPG, GIF i BMP?

Czy wiesz jakie są rodzaje cyfrowych formatów obrazu ; Istnieją różne formaty obrazów. W każdym razie są najbardziej rozpoznawalne PNG, JPG, GIF i BMP ten W poniższym przewodniku porównamy każdy z tych formatów, abyś mógł wybrać najbardziej praktyczny dla każdego przypadku.

JPG i jego różnice w stosunku do PNG, GIF i BMP

JPG to skompresowany format obrazu z utratą. Oznacza to obrazy z tym rozszerzeniem będzie mniejszy ale może wpływać na jakość.

Obrazy JPG są na ogół dobrej jakości i mają niewielką wagę. Jest to zatem jedna z najbardziej zalecanych opcji, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce na dysku.

Format JPG jest jednym z najbardziej odpowiednich i dlatego często widzimy go na różnych stronach internetowych i platformach społecznościowych. Chociaż ma to swoje wady, jakość oferuje przyzwoite, a przeciętny użytkownik rzadko potrzebuje czegoś lepszego.

PNG i JPG

Format PNG jest bardzo interesujący, ponieważ zazwyczaj jest ich wiele większy niż format JPG. W każdym razie oferuje pewne zalety, które nie są możliwe w przypadku JPG, takie jak przezroczystość. Istnieje jednak kilka powodów, dla których użytkownicy uważają to za wygodne konwertuj obrazy PNG do JPG bez utraty jakości ten

La przezroczystość pozwala Ci na tworzyć „puste” luki w obrazach. Oznacza to, że dzięki PNG możliwe jest przechowywanie obrazów niekwadratowych (z pewnymi kształtami) przy zachowaniu ich przezroczystości, co czyni ten format szczególnie przydatnym przy projektowaniu graficznym.

Format PNG jest powszechnie używany w strony internetowe ponieważ pomaga stworzyć bardziej stylizowany wygląd. W każdym razie format nie jest najbardziej zalecanym formatem dla złożonych obrazów lub fotografii.

GIF

W przeciwieństwie do poprzednich formatów, podstawowa wersja formatu GIF ma Limit kolorów 256. Z tego powodu ten format nie jest zalecany do przechowywania obrazów, ponieważ nie oferuje najlepszej jakości, a jego waga również nie jest najodpowiedniejsza.

W każdym razie format GIF ma jedną przewagę nad innymi: pozwala użyj animacji ten Rzeczywiście, format GIF może przechowywać animacje i dlatego jest dobrze znany.

Format GIF jest również używany na różnych platformach internetowych i rozprzestrzenia się głównie za pośrednictwem memów i podobnych treści humorystycznych. Podobnie było bardzo popularne na starszych stronach.

BMP i jego różnice w stosunku do JGP, PNG i GIF

BMP to format stworzony przez Microsoft w 1986 roku i w szczególności odnosi się do obrazy bitmapowe ten Ten format był bardzo popularny we wczesnych latach współczesnego komputera. Mimo to posiadanie jednego jest nadal poza zasięgiem przeciętnego człowieka.

Format BMP to nieskompresowana forma dzięki temu będzie oferować doskonałą jakość obrazu. W każdym razie waga obrazów jest na ogół dość wysoka. Dlatego jego wykorzystanie na platformach internetowych nie jest masowe. Jednak użytkownicy mogą zmień rozmiar lub zmień rozmiar obrazu za pomocą BMP to jest konieczne.

Chociaż format BMP stanowił w tamtym czasie rewolucję, nowe technologie okazują się teraz bardziej skuteczne, w wyniku czego format nie został wykorzystany.

Dodaj komentarz