Jakie są różnice między VDSL a ADSL i które połączenie internetowe jest najlepsze?

Zanim pojawiło się połączenie internetowe przez ADSL, musieliśmy korzystać z połączenia modemowego, które za każdym razem, gdy korzystaliśmy z telefonu, nie mogliśmy uzyskać dostępu do surfowania po Internecie i odwrotnie.

on ma ewoluowała znacząco w tworzeniu technologii ADSL co pozwala nam, za pośrednictwem różnych kanałów, przekazać swój głos jednemu z nich i wykorzystać je do cyfrowej komunikacji z innymi. Jak kontynuowaliśmy postęp w technologii, pojawiła się nowa klasa sieci o nazwie VDSL ten

Dzięki temu najnowszemu postępowi możemy mieć naprawdę niesamowite relacje ten Aby dowiedzieć się nieco więcej o każdej z tych sieci, sugerujemy przeczytanie poniższego artykułu, w którym pokażemy różnice między każdą z nich, a także zaproponujemy prawdziwy test prędkości.

Co to jest VDSL i ADSL i jak działa każdy rodzaj połączenia internetowego?

Dziś w pracy, na uczelni czy po prostu dla zabawy potrzebujemy maksymalnej możliwej szybkości internetu, stąd ciągła ewolucja tego typu zagadnień.

Istnieją różne rodzaje sieci, które różnią się w zależności od połączenia, które możemy mieć do przesyłania lub pobierania danych. ten Dwie najczęściej używane sieci to ADSL i VDSL, które wyjaśnimy poniżej.

Sieć VDSL

La technologia VDSL ( Cyfrowa linia abonamentowa o bardzo dużej prędkości transferu ) to technologia, która umożliwia nam szybki dostęp do Internetu dzięki impulsom elektromagnetycznym przesyłanym przez skrętkę telefoniczną.

Jest to ewolucja ADSL, ponieważ oferuje możliwość transmisji symetrycznej lub asymetrycznej do przez 4 kanały danych 2 z nich są do pobrania, a pozostałe do pobrania, co znacznie zwiększa prędkość Internetu.

Prędkość symetryczna to 26 Mb/s podczas gdy możemy osiągnąć 52 Mb/s podczas wysyłania i pobierania, możemy uzyskać 12 Mb/s, więc jest to znacznie więcej niż ADSL.

Szybkość połączenia zostanie określona na podstawie odległość między naszym routerem a nadawczą stacją centralną są najskuteczniejsze, gdy są bliżej siebie.

Sieć ADSL

ADSL to transmisja sygnału szerokopasmowego w trybie analogowym za pomocą kabla miedzianego. Jego hiszpańskie tłumaczenie byłoby Asymetryczna cyfrowa linia abonencka jest tak nazywany, ponieważ prędkość pobierania na sekundę nie jest taka sama jak prędkość pobierania, która jest znacznie wyższa.

Wykorzystuje 3 kanały, z których jeden służy do transmisji głosu, a dwa pozostałe, o wyższej częstotliwości, służą do cyfrowej transmisji informacji ten Maksymalna prędkość jaką można osiągnąć to 24 Mb/s a w wariancie ADSL2+ możemy ją zwiększyć do 2 Mb/s.

Dzięki tej technologii może teraz służyć do transmisji wysokiej jakości telewizji cyfrowej, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma zasięgu światłowodowego.

„AKTUALIZACJA” Czy musisz znać różnice między połączeniami internetowymi VDSL i ADSL? ⭐ WEJDŹ TUTAJ ⭐ i naucz się wszystkiego ✅ ŁATWE i SZYBKIE ✅ „

Maksymalna odległość, na której powinieneś mieć jak najmniej niedogodności, wynosi od 5,5 km do 10 km od centrum.

Jakie są główne różnice między połączeniem ADSL a połączeniem VDSL?

Różnice między połączeniem internetowym ADSL a inną siecią VDSL są następujące:

  • τεσε : Połączenie VDSL jest znacznie szybsze, ponieważ może osiągnąć 52 Mb/s do 100 Mb/s po pobraniu (to ostatnie odpowiada VDLS2), natomiast w przypadku wysyłania może osiągnąć 12 Mb/s. Dla ADSL2+ jest to odpowiednio 24 Mb/s i 2 Mb/s. W pierwszym wydaniu asymetryczna cyfrowa linia abonencka osiągane między 8 Mb/s a 1 Mb/s.
  • Kanały : ADSL wykorzystuje 3 kanały, jeden do głosu, pozostałe dwa do odbioru danych i ostatni do odbioru danych. Sieć VDSL działa z czterema kanałami, z których dwa służą do wysyłania, a dwa do wysyłania danych, dzięki czemu są znacznie szybsze i mają większą przepustowość.
  • Symetria O: Pamiętaj, że termin ten odnosi się do parzystości między przesyłaniem i pobieraniem, która jest symetryczna, gdy dane dotyczące prędkości są równe. Nie ma symetrii w Asymetryczna cyfrowa linia abonencka podczas gdy dla sieci VDSL nie jest tak samo jak możemy osiągnąć nawet 26 Mb/s.

ADSL a VDSL, jakie jest najszybsze pobieranie danych i przeglądanie stron internetowych?

Jak wspomniano wcześniej, możemy osiągnąć prędkości VDSL na poziomie 52 Mb/s i 12 Mb/s odpowiednio dla wysyłania i pobierania. Mają symetryczną prędkość 26 Mb/s ten

Dla tych sieci VDSL2 , udało nam się zbliżyć do prędkości 100 Mb/s do pobrania i do 36 Mb/s dla pobierania danych ten

Natomiast w przypadku sieci ADSL możemy rozważyć najnowszą generację zwaną ADSL2 + , możemy dotrzeć do Pobierz 24 Mb/s ten Szybkość transmisji na sekundę będzie mierzona przy 2 Mb/s.

Wszystko to będzie możliwe, o ile państwo połączenie przewodowe jak również używać odpowiedni materiał pod względem aktualizacji, a nie starzenie się , jest W perfekcyjnej kondycji ten Ponadto należy wziąć pod uwagę odległość od jednostki sterującej.

Aby dokładnie wiedzieć, jak szybkie jest nasze połączenie internetowe, musimy to zrobić efektywny test prędkości ten

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz