Skonfiguruj dowolny router Sagem z Pepephone ADSL

W tym samouczku pomożemy Ci skonfigurować routery Sagem z operatorem Pepephone ADSL. Router, który stworzyliśmy z Pepephone ADSL to Pomarańczowy Sagem FAST1704 , router z podstawowymi funkcjami (Wi-Fi G, Fast-Ethernet, bez USB), ale doskonały w testach prędkości z Pepephone ADSL.

Uwaga: Jota wypróbował ten samouczek z routerem Orange Sagem Fast 2604 i działa również dobrze z Pepephone ADSL, a to samo ustawienie jest wykonywane tutaj.

Po podłączeniu routera do komputera i linii ADSL należy najpierw wpisać http://192.168.1.1 jeśli router został niedawno przywrócony (do ustawień fabrycznych), a następnie nie prosić użytkownika ani klucza o wejście w ustawienia menu.

Na ekranie głównym zobaczymy początkową konfigurację, która nam nie pomoże, ponieważ musimy wpisać @pepephone:

W lewym menu przejdź do Ustawienia zaawansowane i WAN. Jeśli istnieje konfiguracja domyślna, kliknij Usuń, aby utworzyć nową, lub podczas edycji oba systemy są poprawne.

Pierwszy ekran kreatora instalacji prosi nas o wprowadzenie VCI i VPI, które wszyscy znamy, umieszczamy je tak, jak na tym obrazku. Następnie kliknij Dalej.

Teraz wybieramy enkapsulację PPPoE z LLC dokładnie tak, jak na tym zrzucie ekranu:

Następnie przedstawimy nazwę użytkownika i hasło do połączenia Pepephone PPPoE, jak pokazano na tym ekranie. Opcje na dole pozostają takie same jak podczas pobierania (sprawdzone, czy działa).

Następujące opcje muszą być włączone (NAT, Firewall i WAN). Następnie kliknij dalej.

Otrzymujemy teraz standardowe podsumowanie ekranu dla wszystkich skonfigurowanych parametrów:

I wreszcie zobaczymy, że w panelu konfiguracyjnym WAN powstała dla nas nowa seria:

W prawym górnym rogu widzimy synchronizację linii ADSL. Przy tym wszystkim będziemy już mieli Internet z Pepephone ADSL.

Uwaga: Zaleca się, aby użytkownicy ustawili ustawienia DNS swoich routerów na „Automatyczne”. Jeśli ustawimy DNS na automatyczny, zostanie użyty domyślny DNS przypisany przez sieć, a nie centralny DNS, który może mieć dłuższe opóźnienie ze względu na odległość od użytkownika.

Dodaj komentarz