6 aplikacji kodu ułatwiających programowanie

W pewnym sensie programowanie jest jak jazda na rowerze. Nie zapomnisz, jak pisać kod, jeśli nie robiłeś tego przez jakiś czas. Z drugiej strony jest to umiejętność, której nauczenie się wymaga wiele praktyki, a jeszcze więcej utrzymania.

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie programowania lub doświadczonym weteranem, praktyka jest idealna. Dlatego przygotowaliśmy listę Aplikacje de kodyfikacja aby pomóc Ci pozostać na szczycie swojej gry kodyfikacja gdziekolwiek jesteś

1.- Enki

Możesz myśleć o Enki tak samo, jak o aplikacji do ćwiczeń. Zapewnia codzienne treningi, ale tutaj poprawisz swoje umiejętności programowania zamiast spalać tłuszcz i budować mięśnie. Wystarczy wybrać preferowany język, a aplikacja będzie Cię informować na bieżąco.

Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi, od początkujących programistów po bardziej doświadczonych programistów. Jeśli jesteś początkującym, możesz skorzystać z aplikacji do nauki technologii internetowych przed przejściem na JavaScript.

Uczy nie tylko kodowania. Enki pomaga również w nauce zagadnień programistycznych, takich jak korzystanie z wiersza poleceń systemu Linux i obsługa kontroli wersji za pomocą Git.

Enki jest darmowy, ale opcjonalna subskrypcja dodaje funkcje premium, takie jak dodatkowe treningi. Jest to dość powszechne wśród aplikacji programistycznych, ale z Enki nauczysz się wiele bez płacenia ani grosza.

2.- szarańcza

W przeciwieństwie do innych aplikacji kodujących z tej listy, które zawierają wiele języków, Grasshopper kładzie nacisk na jedną rzecz: JavaScript. Ma to sens, ponieważ JavaScript jest nie tylko stosunkowo łatwy do nauczenia, ale jest również używany w wielu różnych aplikacjach.

Zaczynasz na bardzo podstawowym poziomie, ucząc się podstaw, zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych koncepcji i możliwości językowych. W miarę postępów będziesz nawet korzystać z Biblioteki wizualizacji danych D3, aby zaprezentować swoje umiejętności mapowania.

Zespół Grasshopper zawsze dodaje nowe kursy, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci materiałów do nauki.

Aby mieć pewność, że się tego trzymasz, Grasshopper zachęca do codziennego logowania. Inne aplikacje, takie jak Todoist, używały go w przeszłości i chociaż nie zmotywuje wszystkich, może być dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby kontynuować. Przynajmniej na razie ta aplikacja jest całkowicie darmowa bez zakupów w aplikacji.

3.- SoloLearn

Jedna z najlepszych aplikacji do nauki programowania na tej liście, SoloLearn ma wysoką ocenę ogromnej ilości materiałów do nauki. Większość innych wielojęzycznych aplikacji programistycznych działa w najlepszym razie.

Z drugiej strony SoloLearn oferuje imponującą obsługę języków, w tym C, C ++, Java, JavaScript, PHP, Python, Ruby, Swift i wiele innych.

Podobnie jak niektóre inne aplikacje, SoloLearn wykorzystuje grywalizację, aby zachęcić Cię do jej zachowania. Zdobędziesz umiejętności i punkty osiągnięć wraz ze zwiększaniem swoich postępów, bez względu na to, jak się uczysz. Jeśli jesteś bardziej konkurencyjny, możesz konkurować z innymi uczniami z całego świata o trudniejsze wyzwanie.

Wiele SoloLearn jest darmowych, ale nie wszystkie. Za 6,99 USD miesięcznie lub 47,99 USD rocznie. Możesz zarejestrować się w SoloLearn PRO. Spowoduje to usunięcie reklam i dodanie funkcji, takich jak możliwość ustawiania celów szkoleniowych i wyświetlania spersonalizowanych informacji szkoleniowych.

4.- Idź do akademii kodowania

Długoletni czytelnicy mogą być zaskoczeni, widząc tę ​​aplikację na tej liście. W końcu powiedzieliśmy ci w przeszłości, dlaczego nie powinieneś uczyć się kodować z Codecademy.

Chociaż nasza krytyka jest nadal aktualna, może również dotyczyć większości aplikacji z tej listy. Mając to na uwadze, Codecademy Go to świetny sposób na wsparcie usługi w podróży.

Jest to bardzo przydatna aplikacja, jeśli jesteś już użytkownikiem Codecademy. Ta aplikacja pobiera lekcje i wyzwania ze strony i przedstawia je jako aplikację. To naprawdę aplikacja „zrób to, co mówi w puszce”, ale to nie jest zła rzecz.

Aplikacja jest całkowicie darmowa. Tego samego nie można powiedzieć o usługach Codecademy jako całości, ale dobrze, że nie musisz się martwić o płacenie więcej za tę aplikację.ικόςwspomnij o tej reklamie

5.- Gra w klasy

Sądząc po marketingu otaczającym aplikację, możesz pomyśleć, że chmiel jest tylko dla dzieci. Jego nazwa w sklepie z aplikacjami na iOS to nadal „Hopscotch: Coding for Kids”. Chociaż jest to zdecydowanie przyjazne dla dzieci, nie pozwól, aby Cię rozczarowało. To coś więcej niż aplikacja dla małych dzieci.

Przeglądaj najczęściej zadawane pytania na stronie Gra w klasy, aplikacja jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Twórcy twierdzą, że choć jest przeznaczony dla osób w wieku 7-13 lat, uczą się go również 18-latkowie, a nawet studenci.

Podczas gdy inne aplikacje skupiają się najpierw na podstawach, gra w klasy ma na celu pomóc w pracy. Celem jest stworzenie aplikacji lub gier w kilka minut. Może nauczyć Cię podstaw kodowania, zanim zanurkujesz głęboko pod wodę.

Niestety aplikacja jest obecnie ograniczona, ponieważ jest teraz dostępna tylko na iOS. Treść strony wskazuje, że funkcja może podlegać zgodności z systemem Android lub przeglądarką. Z drugiej strony istnieje wiele innych aplikacji do programowania na Androida.

Sama aplikacja jest bezpłatna, ale będziesz musiał zapłacić miesięczną opłatę w wysokości 7,99 USD, aby nadal korzystać z funkcji premium.

6.- Kod

Encode oferuje JavaScript, Python, HTML i CSS, co czyni go dobrym wyborem, jeśli chcesz nauczyć się kodować do tworzenia stron internetowych.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Android, czy iOS, Encode ułatwia kodowanie, dodając skrót do symboli, które są często używane w programowaniu. Dzięki temu nie musisz szukać różnych symboli na klawiaturze w nawiasach.

Aplikacja jest dość stara i choć nie jest tak popularna jak inne, zdecydowanie warto ją zobaczyć.

Przez jakiś czas niektórzy użytkownicy unikali kodowania, ponieważ dotyczyło to tylko Androida. Dostępna jest teraz wersja na iOS, więc możesz jej używać na dowolnej wybranej platformie. Aplikację można pobrać bezpłatnie za 4,99 USD za Encode Plus, co otwiera więcej lekcji i wyzwań.

A co z programowaniem aplikacji dla dzieci?

Oprócz innych zastosowań są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Niektóre z nich mogą być odpowiednie dla dzieci, ale większość nie jest przeznaczona dla nowych programistów. Niektóre, takie jak CodePen i Pythonista, są wyraźnie przeznaczone dla programistów z nieco większym doświadczeniem w programowaniu.

Dodaj komentarz