Jakie są różnice między VDSL a ADSL i który jest szybszy?

Internet stał się jednym z podstawowe narzędzia społeczeństwa Ostatnio Rodzaj połączenia różni się w zależności od zapotrzebowania użytkowników, a także narzędzi, którymi dysponują firmy do świadczenia dobrych usług.

W tym scenariuszu, jakiego rodzaju relacja najlepiej dla twojego komputera stacjonarnego lub laptopa? Tym razem będziesz mógł jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie połączenia internetowe i dowiedz się, który element zapewni Ci szybszy dostęp do nawigacji.

Łącza ADSL i VDSL

Jeśli chodzi o połączenia, to tylko niektóre z nich najbardziej używane na świecie. Chociaż istnieje prawie ogromna różnica w wydajności, zawsze należy brać pod uwagę aspekt ekonomiczny.

W tym artykule znajdziesz o wiele więcej informacji o połączeniach ADSL i VDSL: zalety, różnice i wszystko, czego potrzebujesz, aby wyciągnąć własne wnioski. co jest lepsze, szybsze i lepsze dla Twojej kieszeni ten

Uwierzytelnianie logowania

Zanim przejdziemy do różnic, które mogą istnieć, musisz zgodzić się, że oba są tylko kablowymi połączeniami internetowymi, które umożliwiają przesyłanie i pobieranie plików. dzięki oferowanej przepustowości danych ten

Różnice między ADSL i VDSL

Jednak podobieństwa między tymi dwoma rodzajami połączeń mogą być tylko koncepcyjne. Z występu i sposobu, w jaki działają bardzo się różnią ten Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Asymetria kontra symetria

Główna różnica między dwa połączenia: ’NS’ ADSL w żadnym wypadku nie jest asymetryczną cyfrową linią abonencką. Czyli ten rodzaj połączenia nie jest w stanie utrzymać parzystości między prędkościami pobierania i pobierania ten

Który z nich jest największy? Cóż, dla tego typu połączenia przepustowość pobierania może wynosić 8 Mb/s, a prędkość wysyłania to 1,3 Mb/s.

Po drugie, VDSL (lub cyfrowa szybka linia abonencka). Sama nazwa sugeruje, że różnica jest bardzo dobrze ugruntowana, prawda?

Ten rodzaj połączenia wyróżnia się szybkością i elastycznością , oferując asymetrię 20 Mbit/s przy wysyłaniu i 5 Mbit/s przy wysyłaniu lub symetrię 20 Mbit/s przy wysyłaniu i pobieraniu.

Jaka jest różnica w należnej prędkości?

Bardzo ważna jest odległość między jednym typem złącza a drugim liczba kanałów, z których każdy korzysta ten Z jednej strony ADSL wykorzystuje tylko 2: odbieranie (odpowiadające użytkownikowi sieci) i odbieranie (odpowiadające użytkownikowi sieci).

Z drugiej strony VDSL ma w sumie 4 kanały: 2 do odbioru i 2 do odbioru, więc istnieje fatalna różnica w szybkości każdego z nich.

Odległości między centralą a użytkownikiem

Dostawcy usług internetowych, którzy korzystają z każdego z tych połączeń, robią wszystko, co w ich mocy zapewnia stałą obsługę swoich klientów ten

W tym sensie odległość sama w sobie nie jest czynnikiem podstawowym liczba połączeń w ścieżce ten W przypadku łączy ADSL, jeśli użytkownik znajduje się w odległości większej niż 6 km od fabryki, jego usługa internetowa może zostać znacznie uszkodzona, a tym bardziej, jeśli istnieje wiele połączeń, które mogą zmniejszyć moc.

Jeśli chodzi o połączenie VDSL, problem jest taki sam, jak jest połączenie przez światłowód które, choć znacznie wydajniejsze, niewiele firm dysponuje wystarczającym sprzętem do pokonywania długich dystansów, więc (na razie) może nie. osiągnął oczekiwaną ekspansję.

Który wybierasz?

Bardzo dobre są również połączenia ADSL i VDSL definicja najlepszego będzie zależeć od Twoich potrzeb ten Pod względem szybkości bardzo popularne jest łącze VDSL.

Wada? Kosztuje więcej, ale jeśli masz zasoby, będzie to świetna inwestycja na dłuższą metę. Gwarantujemy szybkość i stabilność.

Dodaj komentarz