Bezpośredni i pośredni ADSL Co to jest, do czego służy i jaka jest różnica?

Słyszałeś o ADSL ? Jest Typ połączenia internetowego pozwalając na surfowanie. Jest to technologia szerokopasmowego internetu, co oznacza, że ​​oferuje wyższą prędkość połączenia niż modem, jeśli chodzi o transfer danych.

Z tego powodu, kiedy zdecydujesz Internet cena wynajmu , jest wiele rzeczy do zapamiętania. Przede wszystkim nie wszystkie połączenia są sobie równe, więc usługa będzie się różnić w zależności od tych czynników. Musisz również wziąć pod uwagę firmę, w której chcesz zarejestrować się w usłudze.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy, które mają ich własny sieć oferują wyższą jakość zasięgu, co oznacza, że ​​możesz w pełni wykorzystać cenę wynajmu przez Internet. W szczególności omówimy szczegółowo w tym artykule bezpośrednie i pośrednie ADSL więc możesz dowiedzieć się, co to jest, do czego służą inne szczegóły.

Bezpośredni i pośredni ADSL Czym są te dwa połączenia i czym się różnią?

Za pośrednictwem bezpośredniego łącza ADSL, słyszymy Strona internetowa, na której operator zapewnia użytkownikowi dostęp do Internetu z własnego call center. Wiele razy, opiera się nawet na własnych grupach a pośrednicy są wykluczeni.

Z mojej strony, Pośredni ADSL przeczy temu, co wyjaśniono powyżej. Oznacza to, że mówimy o połączeniu pośrednim, gdy operator nie posiada rozdzielni na danym terenie, a zatem dostęp do umowy lepszy operator, który to ma. Jest to sposób na odsprzedaż usługi użytkownikom na określonym obszarze.

Zgodnie z oczekiwaniami, gdy masz Bezpośrednie łącze ADSL jest znacznie lepsze ponieważ oferowane przez nią połączenie jest lepszej jakości, a opcje cenowe są bardziej rozbudowane, a ceny są dostępne dla wszystkich typów użytkowników.

różny

Główną różnicą, która jest widoczna między bezpośrednim i pośrednim ADSL, jest: Szybkość internetu ponieważ jeśli połączenie nie pochodzi bezpośrednio z panelu, może mieć wolniejsze prędkości.

Z drugiej strony musimy porozmawiać o cenie. Kiedy operator ma bezpośredni ADSL , on ma większa różnorodność ofert i faktury dla użytkownika, a te, które dostarcza Pośredni ADSL nieznacznie podnieść ceny, aby wesprzeć koszty usług i taryfy są obniżone.

Wreszcie Bezpośredni dostęp ADSL mieć je własna sieć powiązane z własną giełdą. Wręcz przeciwnie, ci, którzy mają dostęp pośredni musi dostęp do umowy operatora upstream, który posiada własną sieć, aby móc oferować tę usługę zainteresowanym stronom.

ADSL Direct lub Indirect Jakie jest najlepsze połączenie internetowe, jakie mogę uzyskać?

Odpowiedź na to pytanie będzie się różnić w zależności od Twojej wymagania oraz obszar, w którym się znajdujesz . Generalnie w dużych miastach możliwe jest posiadanie bezpośredniego łącza ADSL w niemal każdej lokalizacji. Jeśli jednak mieszkasz na wsi, bezpośredni dostęp może być dla Ciebie niedostępny.

Dlatego najlepiej zacząć od testu jaki rodzaj ADSL możesz mieć w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Aby to zrobić, po prostu skontaktuj się z wybranym operatorem i voila, poinformuje Cię o opcjach dla Twojej sprawy. Dla użytkowników, którzy mają możliwość wyboru obu opcji, tj. bezpośredniego i pośredniego ADSL, jest to preferowane wybierz bezpośrednio w środku dzięki lepszej prędkości internetu, cenom i dużej różnorodności Wybory faktury .

Jednak wybór między dostępem bezpośrednim a pośrednim zależy również od tego, w jaki sposób dana osoba będzie korzystać z Internetu. Aby móc określić, czy połączenie ADSL naprawdę może ci pomóc, czy nie. W związku z tym, Pokażemy Ci listę idealnych prędkości Internetu do wykonywania różnych czynności:

 • Aby grać online: to zależy od gry, ale ogólnie 10-15 Mb/s wystarczająco.
 • Aby korzystać z sieci społecznościowych: 4 Mb/s są idealne do przeglądania wszelkiego rodzaju treści w mediach społecznościowych bez żadnych problemów.
 • Aby oglądać Netflix i VOD: musisz mieć przynajmniej 5 Mb/s , ale do oglądania treści 4K wymagana jest minimalna prędkość połączenia wynosząca 15 Mb/s.
 • Aby pobrać ciężką zawartość: to zaleca się, abyś miał przynajmniej 40 Mb/s .
 • Aby pobrać filmy z YouTube i innych platform: jeśli chcesz pobierać filmy w jakości HD, lepiej mieć przynajmniej prędkość pobierania 20 Mb/s .

Pamiętaj, że dobra prędkość to nie wszystko, ale inne czynniki, takie jak: świst my zapomnienie oni są ważni więc zawsze miej je na uwadze.

Lista głównych dostawców bezpośrednich ADSL w Hiszpanii

„AKTUALIZACJA ✅ Chcesz dowiedzieć się więcej o bezpośrednich i pośrednich połączeniach kablowych ADSL i ich różnicach? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego»

Technologia ADSL stopniowo odeszła w przeszłość, ponieważ wielu użytkowników już preferuje połączenia optyczne lub 4G ze względu na swoją szybkość. Ale jeśli nadal wolisz ADSL, pokazujemy listę głównych dostawców oferujących bezpośredni dostęp ADSL w Hiszpanii i maksymalną prędkość, jaką osiągają:

 • Movistar: do 20 Mb.
 • Vodafone: do 35 Mb.
 • Pomarańczowy: do 20 Mb.
 • Yojgo: do 20 Mb.

Lista głównych pośrednich dostawców ADSL w Hiszpanii

Jak wspomniano powyżej, ADSL to już przeszłość, więc zdobądź operatorów nadal oferowanie tej usługi jest bardzo skomplikowane, zwłaszcza jeśli jest Pośredni ADSL . Ten rodzaj technologii został zastąpiony światłowodami, które oferują wyższą jakość i szybkość.

Chcielibyśmy jednak Wam pokazać którzy są głównymi operatorami oferującymi pośrednie ADSL w Hiszpanii i maksymalną prędkością osiąganą na tym połączeniu:

 • Movistar: do 20 Mb.
 • MásMóvil: do 20 Mb.
 • Jazztel: do 30 Mb.
 • Telefon Pepe: 20 MB.

Żadne połączenie kablowe ADSL nie działa dla mnie. Jakie są główne alternatywy z większą prędkością?

W przypadku, gdy żadne połączenie kablowe ADSL nie działa bezpośrednio lub pośrednio dla Ciebie, istnieją inne, jeszcze skuteczniejsze alternatywy na rynku, które mogą Ci pomóc. Jasnym przykładem jest światłowody , NS ” Internet 4G w domu, m.in.

Każda z nich jest obecnie w użyciu i zaczyna zastępować starsze instalacje ADSL ze względu na ich wyższą prędkość przeglądania. Nie wiesz, czym one są ani jakie prędkości oferują, więc omówimy to.

Światłowód lub FTTH

Le FTTH opiera się na wykorzystaniu kabla światłowodowego do domu i jest technologią telekomunikacyjną, która stała się popularna, ponieważ oferuje użytkownikowi bardziej tradycyjna prędkość ADSL .

W ostatnich latach wielu dostawców skupiło się nawet na promowaniu usług i korzyści światłowodowych ADSL, aby pomóc ludziom efektywniej korzystać z Internetu.

En Hiszpania możesz otrzymać otrzymane faktury za włókna 1 Go . Jak dotąd Vodafone jest jedyną, która może osiągnąć taką prędkość nawigacji. Jednak inni operatorzy, tacy jak Pomarańczowy , Yoigo , Movistar , Jazztel eti WięcejMobile oferują bardzo atrakcyjne ceny w tej okolicy.

Internet 4G WiFi w domu

Potrzeba coraz szybszego surfowania po Internecie skłoniła firmę do szukania o wiele więcej opcji, jeśli chodzi o łączenie się z Internetem. Jednak wykorzystanie światłowodów lub ADSL nadal dominuje na liście najczęściej wykorzystywanych połączeń w Hiszpanii, ale stopniowo, znacznie lepiej nazwane „Internet WiFi 4G w domu” został wprowadzony .

Operatorzy lubią Movistar , Vodafone , μένα eti Pomarańczowy już oferują publiczności z maksymalną prędkością 150 Mb/s . Bez względu na to, która technologia jest najbardziej sensowna, pamiętaj, że najważniejsze jest uwzględnienie swoich potrzeb i wybranie najlepszej dla nich opcji. Dzięki temu możesz cieszyć się najwyższej jakości usługami w przystępnych cenach.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz