Jakie są różnice między złączami ADSL i światłowodowymi? Który jest szybszy?

Kto dziś nie ma internetu w domu? Nie ma znaczenia, czy jesteś dorosłym, nastolatkiem czy dzieckiem. Członek rodziny wynajął usługę połączenia sieciowego, dzięki czemu możesz ją przeczytać. nie wiemy, jakiego on jest typem. Istnieją oczywiste różnice między złączami ADSL i światłowodowymi, które są głównymi sposobami uzyskania łącza w sieci, którą obecnie posiadamy.

Chcesz wiedzieć, który z nich jest najlepszy? Z pewnością. Za każdym razem, gdy masz dostęp do większej liczby i lepszych prędkości, wszyscy chcemy najlepszych z najlepszych, najnowszych, najnowszych i najbardziej dochodowych.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, jak sobie wyobrażamy, przeczytaj poniżej. Dowiesz się Jak działa ADSL i światłowody? jakie jest jego podłączenie, jego instalacja i wreszcie, jaki jest najlepszy wybór do wynajęcia i szybkiego i wysokiej jakości internetu.

Jak działa światłowód i jak jest instalowany?

Jeśli chodzi o światłowody, które są obecną metodą dostarczania Internetu par excellence ze względu na brak ograniczeń, a co za tym idzie zaspokajanie aktualnych potrzeb użytkowników, mamy:

Co to jest światłowód?

Światłowód to okablowanie, które umożliwia przenoszenie światła poprzez manipulację wewnątrz kabla ten Zawiera specjalne zakończenia umożliwiające transmisję.

Włókna te mają:

 • Organizacja Narodów Zjednoczonych centralny dielektryk , elektrycznie przewodzący gwint.
 • Organizacja Narodów Zjednoczonych rura spustowa ten Odpowiada za usuwanie wilgoci, aby włókna jej nie widziały.
 • Ibnes ten Wykonane są z przetworzonego plastiku lub krzemu i służą do przesyłania informacji poprzez zjawiska odbicia i załamania.
 • Luźny bufor ten Jest to powłoka dla włókien, która chroni je, jednocześnie zapobiegając przenikaniu promieni świetlnych.
 • Mylar ten Drobna izolacja poliestrowa.
 • Film wybuchowy ten Jak sama nazwa wskazuje, jest to izolacja chroniąca przed ciepłem.
 • Przędze kevlarowe ten Dają całą spójność i chronią ją, czyniąc ją bardziej ogniotrwałą i elastyczną.
 • Rozerwij nitki ten Zapewniają dodatkową spójność.
 • Sprawa ten To zewnętrzna strona zestawu pokrywa wszystkie części dla jeszcze większej spójności.

Co skomentowałeś?

Widzieliśmy już, że to, co robi, to przepuszczanie światła, które występuje w dwóch naturalnych zjawiskach:

 • Refrakcja : fale zmieniają kierunek, gdy zmienia się medium.
 • odbicie : Fale zmienią kierunek, ale tym razem do punktu ich pochodzenia.

To są podstawowe zasady działania. Istnieją jednak dwie metody różnicowania rodzaju włókna. To są:

 • Pojedyncza funkcja : Światłowód składa się z pojedynczej wiązki światła (lasera), która przepuszcza do 300 kilometrów.
 • multimodalny : W tym samym kablu znajduje się kilka wiązek światła (diody LI) o niewielkiej odległości propagacji.

Podstawowe aspekty Twojej instalacji

 • Instalacja jest trudna ponieważ włókna są kruche, znacznie bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj okablowania. Z tego powodu między innymi powinieneś zadbać o: nie przekraczaj promienia krzywizny wskazane przez każdego producenta.
 • Włókna nie będą instalowane w systemach oporowych ani w przewodach z kablem miedzianym, a także nie będzie pętli ograniczających.
 • Organizacja Narodów Zjednoczonych wymagany jest wysoki stopień czystości w częściach i na całym obszarze instalacji.
 • on ma różne techniki zakańczania klipów które profesjonalista powinien wziąć pod uwagę w zależności od różnych czynników.
 • Prędkość włókien jest zawsze maksymalna, jaką operator może zaoferować na danym obszarze. Instalator dba o jego zasięg aby otrzymać dokładnie to, co zakontraktowałeś i nic mniej.

korzyść

Fiber oferuje nam wiele pozytywnych rzeczy:

 • Mamy szeroka gama firm którzy to oferują. Mnożenie się nowych operatorów w ostatnich latach idzie w parze z podażą światłowodu, ponieważ jest to po prostu nowoczesny produkt par excellence. Te nie padają z ADSL i trafiają bezpośrednio do dostaw światłowodów, my więc masz wiele opcji ten
 • Zmniejszona prędkość jest rzeczywista ten Całe zainstalowane okablowanie osiąga maksymalną prędkość operacyjną w Twojej okolicy i jest pokrywane przez operatora w zależności od oferowanej umowy, co daje Ci właśnie to.
 • De plus on jest bardzo wysoki ten Zaczęliśmy już od 50 MB, aw niektórych miejscach osiągnęliśmy 1 GB.
 • Ponadto zwykle pracujesz z usługa symetryczna oznacza to, że dają nam identyczne prędkości pobierania i pobierania. Dla wielu może to być korzyść i premia, której inni nie chcą płacić, ponieważ nie jest często używana, ale oczywiście dla nas jest to rzecz pozytywna.

Kłopot

Światłowód ujemny przechodzi przez:

 • Jeden mniejsza szerokość geograficzna w logicznie, krótszy czas instalacji. ten Oznacza to, że zawsze znajdujemy miejsca w okolicy, w której nie są one dostępne. Należy jednak zaznaczyć, że jego ekspansja jest znacząca, z dnia na dzień mnoży się i coraz więcej operatorów oferuje ją jako usługę standardową. W rezultacie w bardzo krótkim czasie będzie bardziej rozpowszechniony niż ADSL.
 • Różne produkty z włókien przechodzą przez bardzo różne prędkości, więc ceny są takie same (chociaż oczywiście płacimy za coś, co cenimy, znacznie mniej!). Problem pojawia się, gdy zatrudniamy więcej lub, jak mówiliśmy wcześniej, gdy płacimy symetryczną podwyżkę, z której nigdy nie skorzystamy.
 • Innym problemem z niektórymi firmami światłowodowymi jest to, że: nie uwzględniaj telefonu stacjonarnego ten Bez konieczności posiadania linii telefonicznej wielu operatorów nie oferuje nawet opcji posiadania telefonu stacjonarnego w domu.

Co to jest połączenie ADSL i jak działa?

Jeśli chodzi o ADSL, możemy zweryfikować czytając poniższe punkty, że nie mają nic wspólnego lub nie mają nic wspólnego z poprzednim, jego instalacja jest inna, sposób w jaki połączenie jest możliwe… Jest to metoda, która była ostatnio używana po normalizacji Internetu, aby się z nim połączyć. ? Jest nadal używany, ale nie jest coraz częściej używany.

Co to jest ADSL?

NS’ ADSL (Asymetryczna cyfrowa linia abonencka lub asymetryczna cyfrowa linia abonencka) to technologia umożliwiająca łączenie się z Internetem za pomocą tradycyjnej linii telefonicznej wynikające z odkrycia podziału linii na dwie części. Odbywa się to poprzez transmisję informacji cyfrowych w sposób analogowy, za pomocą kabla miedzianego ze zbalansowanymi parami.

Co skomentowałeś?

„AKTUALIZACJA” Masz wątpliwości co do najlepszego połączenia internetowego i chcesz poznać różnice i podobieństwa między nimi? ⭐ WEJDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się, co jest najlepsze Ο ŁATWE I SZYBKIE ✅ „

To, co zrobisz, zależy od Ciebie połączyć się z siecią z linii telefonicznej za pomocą połączenia szerokopasmowego co jest znaczącym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej technologii, w której wykonano połączenie. Będzie to router modulujący sygnały danych w paśmie wysokich częstotliwości.

Korzystanie z filtra zniekształceń sygnału wewnątrz oddzielenie tego ostatniego od sygnału telefonicznego, gdy tylko zostaną sformatowane. W ten sposób trzy kanały komunikacyjne są przetwarzane w jednym kablu ten Jedna pozwala na pobieranie informacji, druga na przesyłanie tych danych, a druga na wykonywanie połączeń telefonicznych.

Ta linia okazuje się asymetryczna oznacza to, że jest w stanie zezwolić na większą objętość pobierania niż objętość pobierania, co ma sens, biorąc pod uwagę trend zużycia użytkownika korzystającego z sieci do pobierania znacznie więcej niż do pobierania.

Podstawowe elementy instalacji

 • Instalacja jest naprawdę łatwa ponieważ występuje podczas instalacji linii telefonicznej. W rzeczywistości używane jest to samo okablowanie.
 • Linia jest kierowana z zewnętrznej sieci domowej firmy.
 • PTR może być wymagany który jest punktem końcowym sieci, czymś, co większość z nas ma w domu, ponieważ mamy już inne połączenia, ale poza tym trzeba je zainstalować, aby oddzielić sieci wewnętrzne i zewnętrzne. Oprócz identyfikacji części sieci, która jest uważana za operatora, informuje, które połączenie jest wadliwe.
 • Zainstaluj główną rozetę i router, który będzie do niej podłączony bezpośrednio.

korzyść

Do zalet tego typu połączenia należą:

 • Ze względu na to, że od lat jest używany jako szablon w komunikacji internetowej, mamy ogromna sieć Okablowanie ADSL, które obejmuje 90% powierzchni kraju, więc naprawdę trudno jest dojść do momentu, w którym nie możemy podpisać umowy.
 • Chociaż porównanie z włóknami nie daje spektakularnych danych, ADSL jest znacznie tańszy większych wiązek światłowodowych GB, a ponadto jest nieco tańszy niż odpowiednia optyka, więc jeśli nie potrzebujesz zalet światłowodów, ADSL jest tańszy.
 • Nadal możesz korzystać z telefonu stacjonarnego ten Ponieważ linia telefoniczna jest niezbędna, zawsze będziesz mógł się z nią połączyć i skorzystać z cen oferowanych przez firmy, które obecnie są generalnie zerowe dla wszystkich telefonów stacjonarnych i dają darmowe minuty na telefony komórkowe oraz korzystanie. może zaoszczędzić nam pieniądze na naszej mobilnej fakturze.
 • Instalacja jest łatwa , wszystko takich jak naprawa.

Kłopot

Jako przeciwne punkty mamy:

 • Zmierzona prędkość ten ADSL ma umowę na ogół do 30 Mb.
 • De plus to jest maksymalna prędkość która stopniowo maleje w zależności od odległości między naszym domem a miejscem świadczącym usługę. tym większą będziemy mieli prędkość. W ten sposób zmniejszona prędkość nigdy nie będzie realna ten

Różnice między ADSL a światłowodami. Kto jest najlepszy do zatrudnienia?

Teraz, gdy zobaczyliśmy, czym są ADSL i światłowody, jak działają oraz jakie są zalety i wady, nadszedł czas, aby to zrobić. porównanie i końcowa myśl o jakości i co jest lepsze czy bardziej praktyczne w niektórych przypadkach.

Najpierw Zobaczymy tablica wyników który pokaże, jak zachowują się te dwie opcje w oparciu o szereg aspektów, które ostatecznie interesują użytkownika. To tylko podsumowanie Plusy i minusy co widzieliśmy już w poprzednich punktach.

Tabela porównawcza: ADSL a światłowody

ADSL WŁÓKNO
Zakontraktowana prędkość mniej Wyższy
Prędkość została osiągnięta Kurczy się Prawdziwy
Symetria Nie Możliwy
Cena £ Taniej Droższe
Różnorodność ofert mniej Wyższy
Dostępność geograficzna Wyższy mniej
dostawców mniej Wyższy
Instalacja i naprawa Wygodny trudny
Telefon tak Nie zawsze tak jest

* Jeśli przeglądasz Internet ze smartfona, przeciągnij panel w prawo, aby zobaczyć wszystkie dane

W ten sposób możemy zobaczyć, czy wszyscy są lepsi po obu stronach. Jednakże Światłowody mają bardzo wyraźną przewagę nad ADSL, ponieważ ich wady szybko znikną stać się lepszym pod względem szybkości i jakości, a także równie tanim i dostępnym.

Na razie ADSL może być lepszym wyborem, jeśli wystąpią następujące zdarzenia:

 • Nie potrzebujesz dużej prędkości ten
 • Nie zależy Ci na szybkości pobierania ten
 • Musisz ciąć koszty do maksimum (nie ma też nadmiernej różnicy).
 • Jesteś wystarczająco blisko Z Budynków od dostawcy, aby zapewnić odpowiednią prędkość.

Za wszystko inne nie ma wątpliwości, że światłowód to najlepsza usługa zawsze zalecane.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz