Jakie są główne różnice między sieciami 4G i 5G?

Le nowa sieć 5G to rzeczywistość, która z pewnością zmieni życie wielu użytkowników. Ta sieć nie doskonałe strzelanie, a także duża prędkość Surfować po Internecie. Choć oczekiwanie na tę sieć 5G trwało kilka lat, dopiero w 2019 roku sieć 5G zaczęła swoje pierwsze występy u operatorów komórkowych Samsung, Xiaomi, LG i Huawei. Ale jakie są główne różnice między sieciami 4G i 5G?

Ta nowa technologia pojawi się wkrótce zastąpić 4G, stworzy wiele zmian w cały świat. Jednak od wielu użytkowników robi wątpienie Pojawienie się 5G. Niektórzy zastanawiają się, jaka jest różnica z 4G? a jakie są zalety 5G? Czytaj dalej ten artykuł, a tutaj wyjaśnimy kilka bardzo ważnych różnic między tymi dwiema sieciami.

Główne różnice między sieciami 4G i 5G

Prędkość 5G i 4G

Szybkość przesyłania danych jest jedną z mocnych stron sieci 5G, pozwoli na prędkość 20 razy większą niż 4G. Dziś sieć 4G oferuje maksymalną prędkość 1 Gb/s natomiast sieć 5G oferuje 20 Gb/s. Dzięki takiej prędkości, jaką tworzy sieć 5G, użytkownicy będą mogli pobrać film Full HD nawet w mgnieniu oka.

Plus, z tym Sieć 5G, możesz wiele zrobić rzeczy takie jak szybszy dostęp do witryn takich jak Google. De plus filmy będą ładować się szybciej i będziesz mógł wykonywać rozmowy przez Skype z mniejszą liczbą problemów z połączeniem.

Jednak prędkość pobierania jest teoretyczna, ponieważ prędkość zmienia się po połączeniu z Internetem. Na przykład niektóre czynniki powodują, że przyczyną zmienności prędkości jest firma telekomunikacyjna, a także urządzenia podłączone do sieci.

Jak działają główne różnice między sieciami 4G i 5G

Wiadomości 5G sieć posługiwać się unikalne częstotliwości radiowe w tej sieci trochę niestety uważają, że stanowią zagrożenie dla zdrowia ten Cóż, dla sieci 4G, której używa częstotliwości niższe niż 6 GHz. Zamiast tego sieć 5G będzie korzystać z wysokich częstotliwości, w niektórych przypadkach od 30 GHz do 300 GHz. Te wysokie częstotliwości będą w stanie obsłużyć dużą pojemność danych i dużą prędkość.

Ponadto te wysokie częstotliwości pomagają mniej przeciążonych danych. W ten sposób użytkownicy mogą konfigurować różne sygnały bezprzewodowe bez ingerencji. Jednak dane sieci 4G w różnych kierunkach. powodując utratę energii.

Z drugiej strony sieć 5G korzysta długość fala jeden trochę krótszy ten Ten aspekt umożliwia zmniejszenie anten z obecnie obsługiwanych. Dlatego może obsłużyć ponad 1000 urządzeń na metr, w przeciwieństwie do sieci 4G.

Kolejną różnicą między tymi dwiema sieciami jest to, że Sieć 5G umożliwia łatwe zrozumienie rodzaju żądanych danych, oznacza to, że użytkownicy mogą zmienić funkcję podawania siatki, a następnie ponownie ją zwiększyć w razie potrzeby.

czas oczekiwania

Jednym z najbardziej godnych uwagi aspektów sieci 5G jest zmniejszenie opóźnień. To nic innego jak czas potrzebny na przesłanie danych przez sieć. innymi słowy, jest to czas potrzebny do wykonania czynności po jej wykonaniu przez użytkownika. Chociaż dzisiaj opóźnienie jest bardzo krótkie, Sieć 5G skróci go z 1 do 2 milisekund.

Dzięki temu działania sieciowe będą działać niemal natychmiast. Na przykład, jeśli klikniesz na zdjęcie, które masz w chmurze z siecią 5G, pobranie nie zajmie dużo czasu. Ponadto sieć ta będzie oferować jednocześnie więcej usług terminalowych, wspierając 1 000 000 urządzeń na kilometr ? w przeciwieństwie do sieci 4G, która obsługuje tylko 10 000 urządzeń.

Teraz, gdy znasz różnicę między tymi dwiema sieciami, które: korzysta z obu sieci – jesteś na swoim telefonie komórkowym Kto woli? Zostaw nam swój komentarz, aby poznać swoją nieocenioną opinię na temat tego wspaniałego zastrzyku komunikacji. Możesz również udostępnić ważne informacje od rodzina lub między przyjaciele.

Dodaj komentarz