Jakie są różnice między Wi-Fi, Wi-Fi Direct i mobilnym hotspotem?

Witam! Bez wątpienia bardzo łatwo się pomylić, jeśli chodzi o rodzaje połączeń, które obecnie istnieją. Jeśli masz co do tego wątpliwości, to dobrze trafiłeś. Porozmawiamy później różnice między Wi-Fi, Wi-Fi Direct i mobilnym hotspotem ten

Terminy te są jednak powszechnie używane nie wydaje karmazynowy być takim nie są synonimami ten W rzeczywistości każdy z tych linków ma określone funkcje, które odróżniają je od siebie. Zapraszamy do dalszej lektury, aby poznać kilka podstawowych pojęć, które okażą się przydatne.

Jakie są różnice między Wi-Fi, Wi-Fi Direct i mobilnym hotspotem?

W tej części podejmujemy się zadania szczegółowego wyjaśnienia, z czego się składają Jakie są różnice między Wi-Fi, Wi-Fi Direct i mobilnym hotspotem? ten Zanim skończysz czytać ten artykuł, dowiesz się, że każdy typ połączenia ma cechy, które czynią je wyjątkowymi.

Wi-Fi Direct

W takim przypadku termin Wi-Fi Direct Odnosi się do określonego protokołu, który umożliwia zdalne połączenie między dwoma urządzeniami. Pamiętaj również, że to połączenie jest bezprzewodowe i nie musisz mieć usługi internetowej.

W ten sposób możemy przesyłać pliki między podłączonymi urządzeniami, o ile znajdują się w rzeczywistym zasięgu. Ten funkcjonować substancja chodź Bluetooth potrzebne narzędzie sprawdź, czy Twój komputer lub laptop ma hasło ? Jednak Wi-Fi Direct jest znacznie szybszy podczas wysyłania plików i dokumentów.

Pod względem zastosowań technologia ta umożliwia nam: udostępnianie dokumentów między dwoma smartfonami ten Możliwe jest również podłączenie telewizora do urządzenia mobilnego, aby odtwarzać nasze treści mobilne na ekranie telewizora.

Wi-Fi

Przede wszystkim pamiętaj, że termin Wi-Fi to zdrobnienie od „Wireless Fidelity”, co po hiszpańsku oznacza „ Wierność bezprzewodowa ”. Dzięki tej technologii możemy podłączyć nasze urządzenia do Internetu z niemal każdego miejsca na świecie.

Aby to połączenie działało, potrzebujemy tylko jednego punktu dostępowego i innego urządzenia, oczywiście kompatybilnego z tego typu połączeniem bezprzewodowym. Mamy to jako przykład router reprezentuje punkt dostępowy oraz że komputer lub smartfon są urządzeniami do niego podłączonymi.

Jednak urządzenia muszą mieć również kartę sieciową. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie połączyć się z punktem dostępu w celu przeglądania Internetu. Wiedząc o tym, możesz połączyć się z siecią Wi-Fi bez problemu.

Jeśli chodzi o funkcję Wi-Fi, należy zauważyć, że umożliwia bezprzewodowe połączenie wielu komputerów z tzw. punktami dostępowymi, o których mowa powyżej. Obecnie technologia ta jest stale aktualizowana, aby poprawić zarówno stabilność połączeń, jak i ich bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, zalecamy przeczytanie różnice między zabezpieczeniami WEP, WPA, WPA2 i WPA3 aby użyć tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Mobilny punkt dostępu

dotyczący Przenośny punkt dostępu , użytkownicy często mylą go z technologią Wi-Fi. Nie jest to jednak to samo, co Mobilny Hotspot, który odpowiada za: współdzielenie internetu z innym sprzętem elektronicznym (komputery, telefony komórkowe, tablety).

Dzięki tej opcji możemy zamienić urządzenie w rodzaj routera lub access pointa, dzięki czemu będziemy mogli współdzielić sieć z innymi komputerami.

Technologia ta różni się od Wi-Fi Direct tym, że podłączone urządzenia nie wymieniają między sobą plików. Również dla mobilnego punktu dostępowego, jeśli go potrzebujemy stałe połączenie internetowe co nie ma miejsca w przypadku połączeń Wi-Fi Direct.

Po drugie hotspoty są ogólnie stworzony z telefonów komórkowych ten Jest to bardzo przydatne w przypadku, gdy Twój komputer nie ma stałego połączenia z Internetem lub działa tak wolno, jak to konieczne poprawa prędkości Wi-Fi lub gdy sieci Wi-Fi są niedostępne. Ponadto inne telefony komórkowe mogą bez problemu łączyć się z hotspotem.

Skończyliśmy na dzisiaj! Jeśli informacje, które zamieściliśmy w tym poście, dobrze Ci służyły, nie zapomnij podzielić się nimi ze wszystkimi swoimi kontaktami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do zobaczenia w następnym odcinku!

Dodaj komentarz