Jakie są różnice między sieciami Wi-Fi 5G i 5 GHz?

Jeszcze kilka lat temu wszystkie sieci internetowe wymagały do ​​działania kabli. Zmieniło się to wraz z rozwojem technologii i Internetu satelitarnego. Poznaj różnice między sieciami Wi-Fi 5G i 5GHz dzięki równie prostemu artykułowi udostępnianie plików między urządzeniami mobilnymi za pomocą Wi-Fi ten

Le Sieć 5G to rozwój technologiczny roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych Sieć internetowa mocniejszy i znacznie szybszy niż jego poprzednie wersje. Dzięki niej ludzie będą mogli robić niesamowite rzeczy, takie jak zdalne operacje.

Jednak ta technologia nie ma nic wspólnego z siecią Wi-Fi. 5 GHz ten To ostatnie jest połączeniem, którego przyszłe telefony i urządzenia cyfrowe będą używać do łączenia się z siecią. Obecne telefony komórkowe są kompatybilne tylko z 4G LTE i Wi-Fi 5 GHz.

Ponieważ istnieje wiele nieporozumień dotyczących tych dwóch technologii, ten artykuł pokazuje różnice między sieciami Wi-Fi 5G i 5GHz, ponieważ wielu użytkowników myli te dwa terminy.

Główne różnice między siecią Wi-Fi 5G i 5 GHz

Porównania są obrzydliwe, ale tak jak niektórzy starali się to wyjaśnić różnice między Wi-Fi, Wi-Fi Direct i mobilnym hotspotem jak również z różnice między iPhone XS a iPhone XR oczywiście nie będzie to wyjątkiem.

Zamieszanie wokół tych dwóch terminów wynika z faktu, że oba pozwalają na to połączenie WiFi w Internecie. Ale to jedyne równoważne porównanie. Największą różnicą jest rodzaj sprzętu użytego do połączenia.

Aby lepiej zrozumieć ich różnice, ważne jest, aby wiedzieć, czym one są technologia i jak jest używany ten Wiedząc o tym, możesz określić, jaki cel można wykorzystać w życiu codziennym.

Co to jest 5G?

Główną cechą 5G jest to, że będzie to sieć, z którą telefony komórkowe będą działać przez wiele lat. Chociaż nie wszystkie telefony komórkowe są obecnie obsługiwane, 5G to bezprzewodowa technologia przyszłości.

Zastępuje swojego poprzednika, internet 4G LTE. Kolejną mocą 5G jest prędkość połączenia, jest znacznie szybsza, a opóźnienie jest krótsze ten To zrobi rzeczy, które byłyby niemożliwe przy wolniejszym Internecie. Takich jak procedury medyczne na odległość.

Aby uzyskać dostęp do tego połączenia internetowego, potrzebujesz kompatybilnego komputera. Wymaga również karty SIM i ewentualnie wypożyczenia planu transmisji danych z usługi mobilnej.

Podobnie jest dostępny przez router wspieranie tej technologii, umożliwiając łączność 5G z innymi urządzeniami cyfrowymi. Wiedząc, że jeśli wybierzesz tę lub inną markę, przynajmniej na razie jest to trochę mniej skomplikowane niż Wybierz najlepszy kanał z najszybszym sygnałem WiFi.

Co to jest 5 GHz?

Choć nazwa jest podobna, technologia 5 GHz nie ma nic wspólnego ze wspomnianym powyżej bezprzewodowym internetem. Jest to jedna z głównych różnic między sieciami Wi-Fi 5G i 5GHz. Wi-Fi 5 GHz jest jednym z nich dwie strefy, przez które są dziś połączone routery.

Kolejną istotną różnicą jest to, że większość urządzeń można podłączyć do sieci 5 GHz, o ile są one kompatybilne z siecią. Jednakże tylko telefony komórkowe mogą łączyć się z siecią 5G.

5 GHz to bezprzewodowa usługa internetowa świadczona za pośrednictwem domowych routerów, więc jej przepustowość w dużym stopniu zależy od tych urządzeń. W przeciwieństwie do sieci 5G, która może przesyłać sygnał do całych miast.

Poza różnicami obie technologie są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o łączność bezprzewodową. Dzięki nim możesz łączyć się zawsze i wszędzie.

Z tego powodu są to technologie zaprojektowany Do skracać odległości i komunikować się więcej każdego dnia.ικόςwspomnij o tej reklamie

Dodaj komentarz