Jak przetestować pulpit Regolith Linux na Ubuntu?

NsRegolith Linux posiada interfejs graficzny oparty na i3, zaprojektowany tak, aby i3 był łatwy w użyciu. Udaje się i wielu nie wyobraża sobie jego zastosowania Zarządzanie oknami I3 bez niego!

Regolith jest oparty na Ubuntu, więc jeśli chcesz wypróbować środowisko graficzne Regolith Linux, nie musisz czyścić dysku twardego, usuwać wszystkich danych i instalować Regolith Linux. Zamiast tego możesz wypróbować go bezpośrednio na Ubuntu!

Uwaga: Czy chcesz zainstalować Regolith Linux, aby wypróbować go na komputerze stacjonarnym lub laptopie? iść do Oficjalna strona Regolith Linux i wybierz „Pobierz”, aby pobrać najnowszą wersję ISO systemu operacyjnego.

przed startem

Środowisko pulpitu Regolith Linux jest instalowane przy użyciu pliku pakietu osobistego (PPA) i jest przeznaczone do pracy w systemach Ubuntu 18.04 LTS, Ubuntu 19.04 i Ubuntu 19.10. To powiedziawszy, te wersje Ubuntu nie są jedynymi, nad którymi będzie pracował Regolith. Będzie również działać na Linux Mint, Elementary OS, Zorin OS i wielu innych dystrybucjach opartych na Ubuntu.

Dlatego jeśli nie używasz Ubuntu, ale używasz dystrybucji Linuksa opartej na Ubuntu, upewnij się, że używasz wersji opartej na Ubuntu 18.04 LTS, 19.04 lub 19.10, aby móc postępować zgodnie z instrukcjami w tym samouczku. .

Instalowanie środowiska graficznego Regolith

Instalacja Regolith Desktop na Ubuntu będzie wymagała wszystkich najnowszych aktualizacji zainstalowanych w twoim systemie. Powód? Skonfigurowanie nowego środowiska graficznego może być trudne w przypadku starych sterowników itp. Aktualizując swój system, upewnisz się, że wszystko działa na najlepszym możliwym poziomie.

Aby zaktualizować Ubuntu najnowszymi zainstalowanymi aktualizacjami, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Użyj go stamtąd komandos zmodernizować aby sprawdzić aktualizacje na Ubuntu.

sudo apt update

Po sprawdzeniu dostępności aktualizacji Ubuntu użyj jej komandos zmodernizować zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje. Pamiętaj, że bez aktualizacji może to zająć trochę czasu, w zależności od czasu, który upłynął.

zaktualizuj sudo apt -y

Wreszcie, z wszystkimi najnowszymi łatkami Ubuntu, nadszedł czas, aby dodać regolit Linux PPA do swojego systemu, od za pomocą add-apt-repository komandos Ten – poniżej.

sudo add-apt-repository ppa: regolith-linux / wydanie

Z Regolith Linux PPA na komputerze z Ubuntu czas zacząć nowe zamówienie od zmodernizować . Nie, nie zainstalujemy żadnych innych poprawek. Zamiast tego uruchom to polecenie, aby dodać informacje PPA do bazy danych oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Wreszcie po ponownym uruchomieniu komandos zmodernizować Użyj tego komandos właściwa instalacja zainstaluj najnowszą wersję interfejsu pulpitu Regolith na Ubuntu.

sudo apt install regolith-desktop

Odinstaluj środowisko graficzne Regolith

Możesz odinstalować Regolith Desktop. Aby go odinstalować, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj komandos pomyślna dezinstalacja poniżej.

sudo apt usuń regolith-desktop

Czy chcesz usunąć wszystkie pliki konfiguracyjne ze środowiska graficznego Regolith? Posługiwać się komandos czysty Zamiast Mandat usuwać . Spowoduje to całkowite usunięcie wszystkich plików konfiguracyjnych.

sudo apt purge regolith-desktop

Zaloguj się do Regolith Desktop na Ubuntu

Teraz, gdy masz zainstalowany Regolith na swoim komputerze z Ubuntu, prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się, jak się z nim połączyć. Znajdź przycisk „Rozłącz” w bieżącym środowisku pulpitu i wybierz go myszą. Powinno to zakończyć bieżącą sesję i powrócić do ekranu logowania Ubuntu.

W domyślnej wersji Ubuntu (Ubuntu Gnome) zobaczysz Gnome Desktop Manager. W Menedżerze pulpitu Gnome znajdź ikonę koła zębatego i kliknij ją, aby wyświetlić menu sesji na komputerze Ubuntu.

> Media> W tym menu zobaczysz również Regolith. Kliknij go myszą, aby wybrać go jako sesję.

Po wybraniu Regolith jako sesji w Gnome Desktop Manager, będziesz mógł się zalogować. Kliknij swojego użytkownika na liście użytkowników na ekranie logowania. Następnie wprowadź hasło powiązane z Twoim kontem, aby się zalogować.

> Al>

> Inne>

Nie każdy używa tradycyjnej wersji Ubuntu. Jeśli używasz Kubuntu, Xubuntu lub innej wersji Ubuntu, zobacz, jak możesz połączyć się z Regolith. Najpierw znajdź menu wylogowania i kliknij je, aby wyjść z bieżącej sesji.

Po wylogowaniu powrócisz do ekranu logowania. Na tym ekranie logowania poszukaj „sesji” lub podobnego menu, które zawiera listę wszystkich dostępnych środowisk graficznych i kliknij je myszą.

> Zmień>

Dodaj komentarz