Jak zainstalować AnyDesk Remote Desktop na Linux Ubuntu za pomocą konsoli?

Zdalne zarządzanie sprzętem to jeden z najważniejszych procesów w dziedzinie informatyki. Dzięki temu możemy uzyskać dostęp do naszych komputerów i łączyć się z innymi użytkownikami w stabilny i bezpieczny sposób. Jeśli się zastanawiasz jak zainstalować AnyDesk Remote Desktop na Linux Ubuntu za pomocą konsoli? odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Oprogramowanie AnyDesk

AnyDesk ma świetne funkcje i możliwości dla najbardziej wymagających użytkowników Linux Ubuntu. Ta aplikacja sprawia, że ​​to proste Transfer plików między klientami, znajdowanie i lokalizowanie innych klientów AnyDesk, konfigurowanie zabezpieczeń, stabilność połączenia zdalnego i prosty graficzny interfejs użytkownika.

Poniżej przedstawimy odpowiednie informacje na temat AnyDesk i procedurę, którą możesz wykonać, aby zainstalować to oprogramowanie w systemie Linux Ubuntu za pomocą konsoli.

Co to jest AnyDesk?

AnyDesk to aplikacja stworzona w 2012 roku przez AnyDesk Software GmbH w Niemczech. To narzędzie pozwala zdalne sterowanie dwukierunkowi użytkownicy za pośrednictwem swoich komputerów.

AnyDesk to oprogramowanie wieloplatformowe, co oznacza, że ​​możesz nim zarządzać z różnych systemów: między innymi Windows, Linux, OS X, Android. Należy o tym pamiętać Domyślne narzędzia systemowe są często używane do połącz się ze zdalnym pulpitem w systemie Windows ten Jednak AnyDesk zapewnia bezpieczne połączenia dla zwykłych użytkowników i profesjonalistów w domu i w biurze.

Jaki jest pożytek z AnyDesk?

AnyDesk służy do uzyskiwania dostępu do programów, plików i dokumentów z dowolnego miejsca bez konieczności dostarczania naszych plików Chmura ten Ponadto umożliwia transfery plików, jedno- i dwukierunkowy dostęp zdalny oraz sesje rejestrowania.

Funkcje AnyDesk

AnyDesk ma koder do przesyłania danych i obrazu między komputerami. Ponadto implementuje szyfrowanie wymiany kluczy w celu zapewnienia bezpieczeństwa połączenia, umożliwia dostęp między platformami, kontaktami i bezpłatne korzystanie z licencji.

Jak zainstalować AnyDesk Remote Desktop na Linux Ubuntu za pomocą konsoli?

Zanim zainstalujesz AnyDesk Remote Desktop na Linux Ubuntu, powinieneś wiedzieć, że ta aplikacja jest zawarta w magazyn Ubuntu , konieczne jest zatem: dowiedz się, jak korzystać z terminala linuksowego aby wykonać kolejne kroki:

Uzyskaj dostęp do terminala Ubuntu

Aby uzyskać dostęp do terminala Ubuntu, naciśnij „Ctrl + Alt + T”. Zobaczysz natychmiast nowe okno gdzie możesz zainstalować AnyDesk.

Zaktualizuj repozytorium systemowe

Po wpisaniu terminal Ubuntu, zaktualizuj repozytorium systemowe. Aby to zrobić, wpisz sudo apt-get update i naciśnij „Enter”.

Pobierz najnowszą wersję AnyDesk

Aby pobrać AnyDesk w najnowszej wersji, przejdź do oficjalna strona anydesk lub skorzystaj z terminala. W przypadku drugiej opcji wpisz ten wiersz polecenia: wget https://download.anydesk.com/linux/anydesk_2.9.5-1_amd64.deb

Zainstaluj zdalny pulpit AnyDesk za pomocą konsoli

Po pobraniu AnyDesk możesz go zainstalować, wpisując Polecenia Linuksa na terminalu : sudo dpkg -i anydesk_2.9.5-1_amd64.deb ten Jeśli wystąpi błąd „błąd zależności”, wpisz sudo apt install –f na terminalu ten W ten sposób możesz zakończyć instalację AnyDesk w systemie Linux Ubuntu za pomocą konsoli.

Otwórz pulpit zdalny AnyDesk

Aby otworzyć pulpit zdalny AnyDesk, możesz przejść do menu de ’NS’ aplikacji lub terminala, aby pisać do dowolnego biura. Aplikacja uruchomi się natychmiast z nowego okna.

Użyj pulpitu zdalnego AnyDesk

AnyDesk ma tabelę podzieloną na dwie sekcje: „To zadanie” i „Inna praca” ten W pierwszej sekcji zobaczysz swoje adres a następnie @ad. Za każdym razem, gdy ktoś inny chce dołączyć do Twojego zespołu, musisz podać ten adres.

Jeśli jednak chcesz połączyć się z innym komputerem, musisz przejść do sekcji „Inne zadanie” i wprowadzić adres tego innego użytkownika.

Dodaj komentarz