Jak dodać alternatywne konto Microsoft w systemie Windows 10?

Windows 10 można skonfigurować za pomocą konto lokalne lub z kontem Microsoft . Za pomocą konta Microsoft użytkownicy mogą uzyskać dostęp do większej liczby funkcji systemu operacyjnego, które w innym przypadku nie byłyby dostępne.

Jeśli zdecydujesz się użyć konta lokalnego, nadal możesz logować się do niektórych kont platformy UWP za pomocą swojego konta Microsoft, ale nadal utrzymywać lokalne konto użytkownika. Przykładem jest Microsoft Store, który wymaga zalogowania się przed pobraniem aplikacji.

Alternatywne konto dla aplikacji UWP

Jeśli używasz konta Microsoft w systemie Windows 10, wszystkie zainstalowane aplikacje platformy UWP będą monitować o zalogowanie się. Automatycznie wykrywają Twoje konto, gdy po raz pierwszy je założysz lub uruchomisz.

Jeśli chcesz uniemożliwić kontu Microsoft łączenie się z komputerem z systemem Windows 10 w aplikacjach platformy UWP podczas logowania się do nich, możesz skonfigurować inne konto, aby zlokalizować te aplikacje.

  1. Aby to otworzyć Zastosuj ustawienia (Skrót klawiaturowy Win + I).
  2. Dostęp do grupa parametrów rachunki .
  3. wybierać karta Εkorespondencja i rachunki.
  4. Przewiń w dół do sekcji Konta używane przez inne aplikacje.
  5. Kliknij tutaj Dodaj konto Microsoft.

>

  1. dodać inne konto Microsoft korzystać z aplikacji.
  2. Po dodaniu konta wybierz go.
  3. Otwórz to menu rozwijane i wybierz „Aplikacje Microsoft mogą się łączyć”.
  4. Gdy następnym razem będziesz mieć aplikację UWP z prośbą o zalogowanie się, może użyć w tym celu drugiego konta.

>

ograniczenia

Drugie/inne konto będzie działać tylko dla aplikacji. W przypadku funkcji systemu operacyjnego, takich jak OneDrive, zostanie użyte konto Microsoft powiązane z kontem użytkownika.

Możesz utworzyć wiele kont alternatywnych, ale w niektórych przypadkach, na przykład podczas logowania do platformy Microsoft 365, możesz nie być w stanie korzystać z innego konta.

Inne konta i ich informacje, takie jak kontakty, pojawią się w innych aplikacjach w systemie Windows 10, na przykład mogą pojawić się w aplikacji Poczta i / lub Kontakty.

W każdej chwili możesz usunąć kolejne konto.

Niektóre aplikacje mogą wymagać korzystania z tego samego konta, które jest połączone z kontem użytkownika i nie ma na to rozwiązania. Nie możesz zalogować się do aplikacji, ale nic więcej.

wniosek

Bezpieczeństwo to główny powód, dla którego ludzie chcą oddzielnych kont. Mogą nie ufać aplikacji lub mogą nie ufać firmie Microsoft w zakresie informacji, które przechowują w aplikacji. Inne konto może być również używane do konfigurowania różnych profili w aplikacji, jeśli jest obsługiwane.

Dodaj komentarz