Jak zacząć korzystać z gThumb w Gnome

GThumb Photo Manager to menedżer zdjęć dla pulpitu Gnome. Jest niesamowity i ma kilka niesamowitych funkcji, które brak wiele innych Menedżerowie zdjęć w Linuksie . Niestety gThumb nie jest już domyślnym menedżerem zdjęć w Gnome, ponieważ został zastąpiony przez Gnome Photos, a w niektórych przypadkach przez Shotwell.

Jeśli nie jesteś fanem Gnome Photos lub Shotwell i chcesz zmienić domyślnego menedżera zdjęć na gThumb, możemy Ci pomóc! Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pokazać, jak zainstalować gThumb, jak pozbyć się Gnome Photos, a nawet przeczytać podstawowe funkcje gThumb.

Uwaga: Ci, którzy nie używają Gnome, ale chcą włączyć gThumb, będą mogli to zrobić. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w tym przewodniku, aby uruchomić aplikację. Następnie przejdź do obszaru „Ulubione aplikacje” lub obszaru Aplikacje domyślne i zmień zdjęcia aplikacji, z których aktualnie korzysta Twój pulpit, na gThumb.

Zainstaluj gThumb w systemie Linux

Aplikacja gThumb jest dość łatwa w instalacji, ponieważ była używana w wielu środowiskach graficznych GTK + od lat, aż do awarii. Aby uruchomić aplikację na komputerze z systemem Linux, najpierw otwórz okno terminala na pulpicie Gnome. Aby uruchomić terminal, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze.

Po otwarciu okna terminala pulpitu Gnome postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami w wierszu poleceń, które odpowiadają Twojemu obecnemu systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux aplikację obrazu gThumb można łatwo zainstalować komandos Dokładny poniżej w oknie terminala.

Uwaga: Aby uruchomić gThumb na Ubuntu, musisz włączyć repozytorium Universe Software. Jeśli nie aktywowałeś „Universe”, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj .

sudo apt zainstaluj gthumb

Debiana

Sur Debian, dostępny jest program gThumb i logika „Main”. Aby pracować na swoim systemie, użyj funkcji use komandos Apt-get te poniżej w oknie terminala.

sudo apt-get zainstaluj gthumb

Arch Linux

Arch Linux posiada narzędzie gThumb w repozytorium oprogramowania „Extra”. Aby go zainstalować, użyj komandos Pacman Następny w oknie terminala.

sudo pacman -S gthumb

Feutre

Użytkownicy Fedory Linux używają gThumb jako części głównej logiki odniesienia. Aby go zainstalować, użyj komandos Dnf poniżej.

sudo dnf zainstaluj gthumb

OpenSUSE

Użytkownicy OpenSUSE dowolnej wersji mogą uruchamiać gThumb za pośrednictwem repozytorium oprogramowania „OpenSUSE Oss”. Aby rozpocząć instalację, wpisz komandos Zipper poniżej.

sudo zypper zainstaluj gthumb

Kod źródłowy

Czy używasz Gnome, ale nie jednego z systemów operacyjnych wymienionych na tej liście? Jeśli nie możesz znaleźć gThumb w źródłach oprogramowania dystrybucyjnego, których używasz, może być konieczne skompilowanie go z kodu źródłowego. Aby uzyskać kod źródłowy gThumb, przejdź do tutaj .

Odinstaluj Gnome Photos / Shotwell

Teraz, gdy gThumb jest skonfigurowany na komputerze z systemem Linux, musimy odinstalować Gnome Photos lub Shotwell z systemu, ponieważ nie ma sensu posiadanie wielu narzędzi do zarządzania zdjęciami Gnome w tym samym czasie.

Aby odinstalować Gnome Photos i Shotwell z komputera z systemem Linux, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Następnie wpisz następujące polecenia, aby pozbyć się aplikacji.

Uwaga: Jeśli nie masz Shotwell na swoim komputerze z systemem Linux, pomiń „shotwell” w poleceniu terminala po wstawieniu Shotwell do systemu.

Ubuntu

sudo apt usuń gnome-photos shotwell

Debiana

sudo apt-get usuń gnome-photos shotwell

Arch Linux

sudo pacman -R gnome-photos shotwell

Feutre

sudo dnf usuń gnome-photos shotwell

OpenSUSE

sudo zypper usuń gnome-photos shotwell

Ogólny linux

Jeśli masz zainstalowane Gnome Photos lub Shotwell w dystrybucji Linuksa, której nie obejmuje ten przewodnik, musisz je samodzielnie odinstalować. Użyj tak zwanych pakietów, „gnome-photos” lub „shotwell” i désinstallez-les.

Ustaw domyślny gThumb

Po usunięciu zdjęć Shotwell i Gnome z komputera z systemem Linux, gThumb jest jedynym menedżerem zdjęć w systemie, więc nie musisz ustawiać go jako domyślnego. Jeśli jednak wolisz, aby gThumb zarządzał wszystkimi plikami graficznymi na pulpicie Gnome, istnieje sposób na ustawienie go domyślnie.

Aby rozpocząć, otwórz obszar „Aktywowany” w Gnome, klikając go dotykać Wygrać twoja klawiatura. Wyszukaj „Aplikacje domyślne” i otwórz obszar Wadliwe aplikacje w Gnome.

Dans la zone Apps par défaut, wyszukaj w sekcji „Zdjęcia”. Następnie, gdy go znajdziesz, kliknij menu rozwijane, aby wyświetlić opcje.

Najpierw w menu aplikacji déroulant „gThumb” kliknij wybraną opcję. Po kliknięciu na „gThumb” na liście, przedmiot biurowy będzie używany do zarządzania wszystkimi plikami zdjęć w systemie Linux.

Dodaj komentarz