Trisquel, darmowa i hiszpańska dystrybucja oparta na Ubuntu

Ubuntu jest najczęściej używanym systemem operacyjnym Linux wśród użytkowników, jednak ten system operacyjny ma zarówno dużą liczbę wersji, jak i dystrybucji pochodnych, z których każdy, mimo że używa tego samego jądra, ma szereg cech i funkcji, które czynią je wyjątkowymi.

Trisquel to hiszpańska dystrybucja, która używa Ubuntu jako podstawowego systemu w przeciwieństwie do innych Hiszpanów, takich jak Parabola czy GNewsense, ale ich główną cechą jest eliminacja wszelkiego oprogramowania własnościowego w celu rozpowszechniania systemu operacyjnego tak otwarcie, jak to możliwe i oferowania pełnej przejrzystości dla jego użytkowników.

Po pewnym czasie bez wydawania nowych wydań, zespół Trisquel wydał swoje siódme wydanie zatytułowane „ Sceny narodzin » oparty na Ubuntu 14.04 i która do 2019 roku korzysta z oficjalnego wsparcia technicznego, a także z podstawowego systemu. Jego główne cechy to wysoka wydajność, stabilność i bezpieczeństwo na poziomie dowolnego systemu operacyjnego Linux.

Belenos jest dystrybuowany w obrazie ISO z szeregiem programistów specjalnie dobranych przez programistów, na przykład Abrowser i Gnu IceCat jako przeglądarki internetowe lub portfel Bitcoin dla użytkowników pracujących z tą kryptowalutą oraz z interfejsem odpowiednim do samej dystrybucji. oraz z szeregiem poprawek, które znacznie poprawiają jego wydajność, szczególnie w systemach o niskich zasobach.

Trisquel jest dystrybuowany w 3 różnych wersjach:

  • Pełna wersja z pulpitem GNOME, 50 języków i rozmiarem 1,5 GB.
  • Wersja mini z pulpitem LXDE, angielskim i hiszpańskim oraz 600 MB.
  • Wersja Sugar Toast, wersja z biurkiem specjalnie zaprojektowanym do nauki.

Możesz pobrać najnowszą wersję tego hiszpańskiego systemu operacyjnego ze strony ze swojej głównej strony internetowej ten Po pobraniu możesz przetestować go zarówno na konwencjonalnym komputerze, pobierając ISO, jak i maszynę wirtualną, aby skontaktować się z nim po raz pierwszy.

Czy kiedykolwiek próbowałeś Trisquel? Co sądzisz o tym hiszpańskim systemie operacyjnym opartym na Ubuntu?

Dodaj komentarz