Jak uzyskać zdalny dostęp do Linuksa z Linuksa?

Czy próbujesz dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do komputera z systemem Linux z laptopa z systemem Linux? Czy wiesz coś o zdalnym dostępie? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, ponieważ pokazujemy, jak uzyskać dostęp do komputera z systemem Linux z laptopa z systemem Linux.

Metoda 1 — Teamviewer

Teamviewer to najlepszy sposób na dostęp do komputera z systemem Linux z laptopa z systemem Linux. Ponieważ? Teamviewer to niezwykle łatwe w użyciu oprogramowanie, które nie wymaga wcześniejszej znajomości systemu Linux i nie wymaga konfiguracji serwera dostępu zdalnego. Co najważniejsze, możesz uzyskać dostęp do komputera stacjonarnego z systemem Linux z laptopa z systemem Linux, nawet jeśli nie jesteś w tej samej sieci.

Aby skonfigurować dostęp do pulpitu Linux z laptopa z systemem Linux, musisz zainstalować najnowszą wersję Teamviewer dla systemu Linux. W chwili pisania tego tekstu Teamviewer 15 jest najnowszą wersją. Aby go zainstalować, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji.

Pamiętaj, że Teamviewer 15 musi być zainstalowany zarówno na laptopie z systemem Linux, jak i komputerze stacjonarnym z systemem Linux. Nie będziesz w stanie uzyskać zdalnego dostępu do swojego komputera z laptopa bez skonfigurowania aplikacji na obu.

Ubuntu/Debian

W Ubuntu i Debianie możesz zainstalować Teamviewer, pobierając i konfigurując najnowszą Pakiet Teamviewer 15 DEB .

wget https://download.teamviewer.com/download/linux/teamviewer_amd64.deb

sudo apt install ./teamviewer_amd64.deb

Arch Linux

W Arch Linux możesz pobrać Teamviewer 15 przez AUR.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git 

cd trizen 

makepkg -sri

Przeglądarka zespołu trizen -S

sudo systemctl aktywuj teamviewerd

sudo systemctl start teamviewerd

Feutre

W Fedorze możesz pobrać najnowszą wersję Teamviewer za pośrednictwem pakietu RPM z oficjalnej strony internetowej.

wget https://download.teamviewer.com/download/linux/teamviewer.x86_64.rpm

sudo dnf zainstaluj teamviewer.x86_64.rpm

sudo systemctl aktywuj teamviewerd

sudo systemctl start teamviewerd

OpenSUSE

W OpenSUSE możesz pobrać Teamviewer 15, pobierając i instalując oficjalny pakiet SUSE RPM.

wget https://download.teamviewer.com/download/linux/teamviewer-suse.x86_64.rpm
sudo zypper zainstaluj teamviewer-suse.x86_64.rpm
sudo systemctl aktywuj teamviewerd
sudo systemctl start teamviewerd

Zdalny dostęp do systemu Linux za pomocą Teamviewer

Po zainstalowaniu Teamviewer zarówno na laptopie z systemem Linux, jak i komputerze z systemem Linux, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami krok po kroku, jak uzyskać zdalny dostęp do komputera z laptopa.

Krok 1: Uruchom Teamviewer na swoim laptopie i zaakceptuj umowę EULA Teamviewer, wybierając przycisk „Zaakceptuj licencję”.

Krok 2: Uruchom Teamviewer na komputerze stacjonarnym i zaakceptuj licencję Teamviewer tak samo, jak na laptopie, wybierając przycisk „Zaakceptuj licencję”.

Krok 3: Po załadowaniu aplikacji na obu komputerach przejdź do Teamviewer na komputerze stacjonarnym z systemem Linux. Następnie poszukaj „Twoja nazwa użytkownika”. Pobierz kod identyfikacyjny i wyślij go na laptopa z systemem Linux.

Następnie wyszukaj „Hasło” i wyślij hasło do laptopa z systemem Linux.

Krok 4: Przejdź do laptopa z systemem Linux i poszukaj „Identyfikatora partnera”. Następnie wprowadź identyfikator pulpitu Linux i kliknij „Zaloguj się”.

Krok 5: Po wybraniu przycisku „Zaloguj się” na laptopie z systemem Linux pojawi się komunikat z prośbą o podanie hasła. Wprowadź hasło dla pulpitu Linux, aby uzyskać zdalny dostęp do pulpitu Linux.

Po połączeniu się z pulpitem Linux przez Teamviewer, będziesz mógł używać i obsługiwać pulpit Linux z laptopa z Linuxem tak, jakbyś tam siedział.

Metoda 2: Zdalny pulpit Google

Jeśli nie jesteś fanem Teamviewer, innym świetnym sposobem uzyskania dostępu do komputera z systemem Linux z laptopa z systemem Linux jest skorzystanie z Pulpitu zdalnego Google. Można to zrobić za pomocą przeglądarki internetowej Google Chrome w systemie Linux, jest ona łatwa w użyciu i umożliwia połączenia offline, takie jak Teamviewer.

Aby uruchomić zdalny dostęp za pomocą Google Remote Desktop, musisz mieć zainstalowaną przeglądarkę internetową Google Chrome. Aby to zrobić, otwórz okno terminala i wpisz następujące polecenia.

Uwaga: oprócz zainstalowania przeglądarki Chrome i aplikacji Pulpit zdalny Chrome musisz zainstalować rozszerzenie Pulpitu zdalnego Chrome w Chrome na obu komputerach. Wygrać tutaj .

Ubuntu/Debian

Najpierw przejdź do strony pobierania Google Chrome i kliknij przycisk „Pobierz Chrome”. Następnie wybierz „64-bit .deb (dla Debiana / Ubuntu)”, a następnie „Zaakceptuj i zainstaluj”, aby pobrać pakiet Chrome DEB. Następnie wpisz następujące polecenia, aby pobrać Chrome.

cd ~ / Pliki do pobrania /

sudo apt install ./google-chrome-stable_current_amd64.deb

wget https://dl.google.com/linux/direct/chrome-remote-desktop_current_amd64.deb

sudo apt install ./chrome-remote-desktop_current_amd64.deb

Fedora / OpenSUSE

Przejdź do strony pobierania Google Chrome, kliknij przycisk „Pobierz Chrome” i wybierz „64-bit .rpm (dla Fedory / openSUSE)”, a następnie „Zgadzam się i zainstaluj”, aby pobrać plik Chrome RPM. Stamtąd wpisz następujące polecenia, aby pobrać Chrome.

Feutre
cd ~ / Pliki do pobrania /

sudo dnf zainstaluj google-chrome-stable_current_x86_64.rpm

sudo dnf zainstaluj chrome-remote-desktop
systemctl enable --user chrome-remote-desktop
systemctl start --user chrome-remote-desktop
OpenSUSE
cd ~ / Pliki do pobrania /

sudo zypper zainstaluj google-chrome-stable_current_x86_64.rpm

wget https://download-ib01.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/releases/33/Everything/x86_64/os/Packages/c/chrome-remote-desktop-85.0.4183.121-1.fc33.x86_64.rpm
sudo zypper zainstaluj chrome-remote-desktop-85.0.4183.121-1.fc33.x86_64.rpm
systemctl enable --user chrome-remote-desktop
systemctl start --user chrome-remote-desktop

Zdalny dostęp do Linuksa przy użyciu Pulpitu zdalnego Chrome

Po zainstalowaniu wszystkiego postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby uzyskać dostęp do komputera z systemem Linux z laptopa z systemem Linux.

Krok 1: Aktywowany komputer z systemem Linux obsługujący połączenie i laptop z systemem Linux, do którego masz zdalny dostęp, otwórz nową kartę przeglądarki i przejdź do remotedesktop.google.com .

Krok 2: Na pulpicie systemu Linux wybierz przycisk „Pomoc zdalna” u góry. Następnie zaloguj się na swoje konto Google, używając swojej nazwy użytkownika i hasła.

Krok 3: Na laptopie z systemem Linux wybierz przycisk „Pomoc zdalna” u góry. Następnie zaloguj się przy użyciu informacji o swoim koncie Google.

Krok 4: Na pulpicie systemu Linux znajdź sekcję „Uzyskaj pomoc”. Następnie kliknij „UTWÓRZ KOD”, aby utworzyć token wsparcia dla swojego laptopa z systemem Linux.

Krok 5: Na laptopie z systemem Linux znajdź sekcję „Pomoc” w witrynie. Następnie wprowadź kod wsparcia w polu tekstowym i kliknij „Zaloguj się”, aby uzyskać dostęp do pulpitu systemu Linux z laptopa z systemem Linux.

Dodaj komentarz