Jak przekonwertować Ubuntu na wersję przewijaną?

Dzięki Martinowi Wimpress, wiodącemu programiście Ubuntu dla komputerów desktop, możliwe jest teraz przejście z codziennej wersji Ubuntu Linux na „wersję mobilną”, taką jak Arch Linux, Gentoo, OpenSUSE Tumbleweed i inne. Jednak krocząca wersja Ubuntu bardzo różni się od innych kroczących systemów operacyjnych Linux.

W przeciwieństwie do Arch Linux i Gentoo, celem aktualizacji Ubuntu nie jest zadowolenie maniaków Linuksa, którzy mają obsesję na punkcie zdobywania najnowszych pakietów. Jest to raczej wysiłek w celu ułatwienia ciągłej aktualizacji po stronie rozwoju Ubuntu i umożliwienia instalacji Ubuntu Daily bez konieczności ponownej instalacji za każdym razem, gdy tworzona jest nowa gałąź Ubuntu.

Jeśli jesteś fanem Ubuntu i wiesz, jak korzystać z systemu operacyjnego, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak uaktualnić Ubuntu do wersji ciągłej.

Uwaga: Martin Wimpress poprosił tych, którzy zdecydują się na aktualizację Ubuntu do wersji ciągłej, o uczestnictwo, przesyłając raporty o błędach, aby system Ubuntu mógł zostać ulepszony. Jeśli masz problemy z uruchomieniem „ciągłej” wersji Ubuntu, prześlij błędy za pomocą narzędzia do raportowania błędów Ubuntu.

Codzienna instalacja Ubuntu

Użytkownicy mogą łatwo przekonwertować dowolną codzienną wersję Ubuntu na wersję ciągłą. Jednak przed konwersją musimy pokazać, jak skonfigurować Ubuntu Daily. Aby rozpocząć, przejdź do Codzienna witryna Ubuntu ten

Uwaga: Oprócz Ubuntu Daily będziesz mógł również zainstalować Kubuntu Daily, Xubuntu Daily, Lubuntu Daily, Ubuntu Budgie Daily, Ubuntu Mate Daily i Ubuntu Studio Daily.

Po przejściu na stronę Ubuntu Daily pobierz najnowszą wersję ISO na swój komputer. Pamiętaj, że pobieranie może trochę potrwać. Po zakończeniu pobierania postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby zainstalować Ubuntu Daily na swoim komputerze.

Krok 1: Zobacz naszą listę 4 sposoby na stworzenie bootowalnego instalatora USB w systemie Linux żeby wiedzieć jak metr oraz dzień codzienny plik ISO Ubuntu na dysku USB.

Krok 2: Uruchom ponownie komputer w BIOS-ie i skonfiguruj komputer do uruchamiania z dysku flash zawierającego Ubuntu Daily. Jeśli nie możesz skonfigurować rozruchu z USB, może być konieczne zapoznanie się z instrukcją obsługi komputera.

Krok 3: Poczekaj, aż komputer załaduje instalator Ubuntu. Następnie kliknij przycisk „Zainstaluj Ubuntu”, aby rozpocząć proces instalacji Ubuntu Daily.

Krok 4: Po kliknięciu „Zainstaluj Ubuntu” użyj selektora układu klawiatury, aby wybrać układ klawiatury. Następnie kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Krok 5: Na stronie Aktualizacje i inne oprogramowanie wybierz, czy Ubuntu Daily ma być instalacją „normalną”, czy „minimalną”. Następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby kontynuować.

Krok 6: Na stronie Typ instalacji użyj interfejsu użytkownika Ubuntu Installer, aby wybrać sposób partycjonowania Ubuntu Daily. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz „Usuń”, ponieważ spowoduje to usunięcie istniejącego systemu operacyjnego i rozpoczęcie od nowa Ubuntu Daily.

Krok 7: ustaw strefę czasową, swoje konto użytkownika w instalatorze Ubuntu. Następnie pozwól instalatorowi Ubuntu skonfigurować Ubuntu Daily w twoim systemie. Bądź cierpliwy; Ta instalacja może chwilę potrwać!

Krok 8: Po zakończeniu instalacji Ubuntu Daily uruchom ponownie komputer i zaloguj się. Po zalogowaniu otwórz okno terminala i użyj następujących poleceń, aby zaktualizować najnowsze poprawki Ubuntu Daily.

sudo apt update
zaktualizuj sudo apt -y
sudo apt dist-upgrade -y

Zezwól Ubuntu Daily na zainstalowanie wszystkich poprawek. Pamiętaj, że może być wiele aktualizacji instalacyjnych, w zależności od tego, czy Ubuntu Daily ISO jest nieco stare. Bądź cierpliwy!

Po zakończeniu procesu aktualizacji przejdź do następnej sekcji kreatora.

Konwertuj Ubuntu Daily na Rolling Rhino

Aby przekonwertować Ubuntu Daily na wersję ciągłą (zwaną również Rolling Rhino), otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Pobierz skrypt, który konwertuje Ubuntu Daily do przesyłania strumieniowego na GitHub. Aby pobrać skrypt z GitHub, potrzebujesz narzędzia Git. Aby zainstalować Git, wpisz poniższe polecenie.

sudo apt zainstaluj git

Krok 2: Po zainstalowaniu Gita nadszedł czas, aby pobrać najnowszą wersję Rolling Rhino na codzienny komputer z systemem Ubuntu. Za pomocą mandat git klon poniżej, pobierz go z witryny deweloperskiej GitHub.

klon git https://github.com/wimpysworld/rolling-rhino.git

Po pobraniu plików Rolling Rhino spójrz na plik Readme.md, który jest dołączony, ponieważ opisuje, jak działa oprogramowanie, a także notatki programisty.

kot ~ / roller-nosorożca / README.md

Krok 3: Uruchom skrypt roll-rhino, aby przekonwertować Ubuntu Daily na Rolling Rino.

sudo sh ~ / toczący się nosorożec / toczący się nosorożec

Dodaj komentarz