Najlepsze dystrybucje Linuksa z pulpitami GNOME, które możemy pobrać w 2019 roku

Dla tych, którzy nie wiedzą Linux to alternatywny system operacyjny dla Windows i macOS , trzeci pod względem udziału w rynku, całkowicie darmowy i open source oferowany użytkownikom w postaci „przydział”, to znaczy wersja Linux, która została zmodyfikowana z jądra z wieloma zainstalowanymi pakietami i aplikacjami, aby była użyteczna i przyjazna dla przeciętnego użytkownika.

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów dystrybucje linuxa różnią się pod wieloma względami, od podstawowej dystrybucji wykorzystującej system zarządzania demonami czy nawet używanego pulpitu. W ostatnim aspekcie Biuro najbardziej znany to KRASNOLUD, jedno z najbardziej intuicyjnych i doświadczonych biur wykorzystywanych w wielu dystrybucjach.

Następnie przyjrzymy się niektórym z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa opartych na GNOME, które można znaleźć w Internecie i będą dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia pracy z tym systemem.

Najlepsze dystrybucje Linuksa z pulpitem GNOME

Ubuntu

Nie możemy zacząć mówić o dystrybucjach graficznych GNOME bez omawiania tego Ubuntu. Zawsze był preferowanym pulpitem dla użytkowników tej dystrybucji, mimo że przez kilka lat firma Canonical próbowała obalić Unity, stawiając czoła społeczności po obu stronach, co ostatecznie doprowadziło do powrotu GNOME, zwłaszcza GNOME 3, któremu, choć wielu zaprzecza jest to hybryda między tymi dwoma urzędami.

Możesz pobrać Ubuntu za darmo z następny link ten Najnowsza wersja z czerwca 2019 to Ubuntu 19.04, ale zalecamy pobranie Ubuntu 18.04 LTS, zeszłorocznej wersji obsługiwanej do kwietnia 2023 roku.

Debiana

Szopa bardziej zaawansowani użytkownicy Linuksa którzy chcą bardziej minimalistycznego systemu i mają większą kontrolę nad którym zdecydowanie powinni spróbować Debiana. Debian jest dobrze znaną dystrybucją Linuksa i jest używany jako podstawa dla wielu dystrybucji Linuksa, takich jak Ubuntu, a nawet SteamOS. Podczas gdy Ubuntu jest rozwijane przez Canonical, Debian robi to poprzez ogromną społeczność użytkowników gotowych do pomocy w każdej chwili w całkowicie bezinteresowny sposób.

Debiana możemy pobrać z następny link ten Ta dystrybucja, oprócz korzystania z pulpitu GNOME, można znaleźć z innymi pulpitami, takimi jak KDE, Xfce i LXDE.

Feutre

Fedora to jedna z najbardziej stabilnych, bezpiecznych i wydajnych dystrybucji. Dystrybucja ta jest wspierana przez Red Hat, jedną z firm dostarczających oprogramowanie open source dla firm. Dystrybucja ta charakteryzuje się tym, że zawsze zawiera najnowszą wersję GNOME, więc zawsze jesteśmy na bieżąco z najnowszą wersją desktopową.

Fedora nie jest dystrybucją dla wszystkich, ale jest specjalnie zaprojektowana dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ jest dość skomplikowana w użyciu. GNOME jest jednym z domyślnych komputerów stacjonarnych zawartych w tej dystrybucji Linuksa i sprawia, że ​​Flatpak (sklep z oprogramowaniem GNOME) jest znacznie bardziej użyteczny, zwłaszcza jeśli nie mamy bardzo głębokiego zrozumienia tego ekosystemu.

Możemy pobrać Fedorę za darmo z następny link ten

Arch Linux

Podchodząc o dodatkowy stopień trudności, skończyliśmy Arch Linux ten Arch jest jedną z najbardziej minimalistycznych i konfigurowalnych dystrybucji Linuksa, jakie możemy znaleźć, do tego stopnia, że ​​po zainstalowaniu na naszym komputerze większość dysków zostanie tam skompilowana, więc nie ma to nic wspólnego ze stabilnością ani wydajnością.

Technicznie Archowi nie towarzyszy biuro, ale przy zakładaniu możemy wybrać, z jakiego biura chcemy korzystać. Prawdą jest również, że chociaż możemy korzystać z GNOME, ten pulpit nie pasuje do filozofii Arch, więc zwykle nie jest najpopularniejszy. Jeśli jednak chcemy skontaktować się z tym systemem i nie chcemy się mylić, pulpit GNOME znacznie ułatwi korzystanie z tej dystrybucji.

Możemy pobrać Arch Linux za darmo z następny link ten

Kość żywiołów

Na koniec porozmawiamy Podstawowy system operacyjny ten Ta dystrybucja Linuksa zyskała dużą popularność, dzięki czemu jest alternatywą dla Windows i macOS, estetycznie podobną do obu. Ta dystrybucja zawiera pulpit GNOME, a także wiele efektów i funkcji, dzięki czemu użytkownicy, którzy jej spróbują, nigdy nie przegapią systemu Windows lub macOS.

ElementaryOS jest oparty na Ubuntu LTS, więc ma takie samo wsparcie jak ta dystrybucja, a także jest kompatybilny ze wszystkimi swoimi pakietami. Jeśli tego chcemy, możemy go bezpłatnie pobrać ze strony z linku poniżej ten

Dodaj komentarz