Linux Mint 16 jest już dostępny do pobrania

15 listopada zespół programistów Linux Mint wydał kandydata na wydanie Linux Mint 16, więc ostateczna wersja będzie bliska, chociaż dokładna data nie jest znana. Od dzisiaj W końcu wydaliśmy ostateczną wersję Linux Mint 16, Petra ,

Chociaż w tej chwili nie mamy oficjalnego wpisu na stronie Mennica Linuksa jeśli mamy dostęp dla programistów FTP, Widzimy naprawione obrazy Linux Mint 16 dostępne do pobrania zarówno na Cinnamon Desktop, jak i Mate, w wersjach 32 i 64-bitowych.

Linux Mint 16 jest oparty na Ubuntu 13.10 , najnowsza wersja systemu operacyjnego Canonical oraz używa jądra Linux 3.11 ten Zapewniają również, w zależności od wersji, Cynamon 2.0 lub Mate 1.6, najbardziej aktualne stałe wersje z odpowiednich urzędów.

Oficjalne ogłoszenie nowej wersji zostanie opublikowane za kilka godzin, a odpowiednie linki pojawią się na jej stronie internetowej. Na razie użytkownicy, którzy chcą pobrać tę wersję, mogą to zrobić z linku FTP Linux Mint, który zamieściliśmy wcześniej.

Bez wątpienia Linux Mint jest godnym rywalem dla Ubuntu. Oferuje taką samą funkcjonalność jak (na tej podstawie), ale jednocześnie ma pewne optymalizacje i jednym ważnym aspektem jest to, że nie jest dostarczany z pulpitem Unity, który lubi tak wielu użytkowników.

Przypominamy, że Linux Mint i Ubuntu dyskutowały o odpowiednim zabezpieczeniu każdego systemu operacyjnego kilka tygodni temu, więc możliwe jest, że w przyszłości, jeśli coś nie wyjdzie, oba systemy operacyjne zostaną usunięte. co może być dobre dla społeczności z większą różnorodnością przepisów.

Czy próbowałeś Linux Mint? Co myślisz o tym systemie operacyjnym opartym na Linuksie?

Dodaj komentarz