Jak pobrać tapety Ubuntu dla dowolnego systemu operacyjnego Linux?

Ubuntu ma fantastyczne tapety, które z każdym wydaniem stają się coraz lepsze. Niestety dystrybucja Ubuntu Linux nie zawiera swojej własnej tapety dostępne dla użytkowników innych systemów operacyjnych Linux ten

Jeśli chcesz używać tapet Ubuntu w swoim systemie operacyjnym Linux, możemy Ci pomóc! Śledź nas, ponieważ pokazujemy, jak pobierać tapety Ubuntu dla dowolnego systemu operacyjnego Linux!

Uzyskaj dostęp do tapet Ubuntu

Wszystkie tapety Ubuntu są dystrybuowane za pośrednictwem pakietów DEB w repozytorium oprogramowania Ubuntu „Main”. Ponieważ nie wszystkie systemy operacyjne Linux z pakietami DEB działają, musimy to pokazać jak zainstalować narzędzie do konwersji zagranicznych pakietów zanim pokażę ci, jak zdobyć te tapety Ubuntu.

Aby zainstalować narzędzie Alien Package Conversion Tool na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie znajdź „obcy” pakiet w menedżerze pakietów swojego systemu operacyjnego Linux.

Nie możesz znaleźć narzędzia do konwersji pakietu Alien w Menedżerze pakietów systemu operacyjnego Linux? Nie martw się! Wystarczy wpisać następujące polecenia, aby wszystko działało.

Linux Mint / Podstawowy system operacyjny / itp.

W systemach operacyjnych typu Ubuntu zainstaluj Alien z program Dokładny ten

sudo apt install alien

Debiana

W Debianie uruchom narzędzie do konwersji zagranicznych pakietów za pomocą Apt-get.

sudo apt-get install alien

Arch Linux

W Arch Linux, Alien jest bardzo łatwy w instalacji mandat Pacman ten

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri

trizen -S alien_package_converter

Feutre

W Fedorze powinieneś być w stanie dość łatwo zainstalować Aliena za pomocą Nie.

sudo dnf zainstaluj obcego

OpenSUSE

Użytkownicy OpenSUSE mogą potrzebować skompilować program ze źródła. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby przekonwertować DEB na RPM ten W tym przewodniku pokażemy szczegółowo, jak skonfigurować Alien w OpenSUSE.

20.04 Tapety

Tapety Ubuntu 20.04 są gotowe do pobrania, chociaż w chwili pisania tego tekstu wciąż jestem w fazie beta. Aby zdobyć nową tapetę Ubuntu 20.04 LTS, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Posługiwać się narzędzie do pobierania wget aby uzyskać najnowszy pakiet UBuntu 20.04 LTS Wallpaper DEB na swój komputer.

wget https://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-wallpapers/ubuntu-wallpapers-eoan_20.04.1-0ubuntu1_all.deb -O ~ / Downloads / ubuntu-wallpapers-eoan_20.04.1-0ubuntu1_all. debiutant

Krok 2: Po pobraniu ubuntu-wallpapers_20.04.1-0ubuntu1_all.debpakiet na komputerze, użyj mandat Płyta CD przenieś sesję terminala z katalogu domowego do ~/Downloadsinformator.

cd ~ / Pobieranie

Krok 3: Użyj narzędzia Alien Package Conversion Tool, aby przekonwertować pakiet DEB na plik TarGZ. Konwersja TarGZ jest wymagana, aby móc uzyskać dostęp do plików obrazów tapet.

sudo alien -tv ubuntu-tapety-eoan_20.04.1-0ubuntu1_all.deb

Krok 4: Utwórz nowy folder w ~/Downloadskatalog o nazwie „20.04-tapety” z mandat mkdir ten

mkdir -p 20.04-tapety

Krok 5: Wyeksportuj plik TarGZ 20.04 LTS do 20.04-wallpapersteczka.

tar xvf ubuntu-tapety-eoan-20.04.1.tgz -C 20.04-tapety /

Krok 6: Załaduj pliki tapet 20.04-wallpaperstwoja lista ~/Picturesteczka.

mv ~ / Downloads / 20.04-wallpapers / usr / share / backgrounds / * ~ / Images

Krok 7: Teraz, gdy są pliki tapet 04/20 ~/Pictureslista tapet z 20 kwietnia nie jest już potrzebna. Usuń go za pomocą rm -rf ten

rm -rf 20.04-tapety /

 

Krok 8: Otwórz ustawienia tapety w środowisku pulpitu Linux, wybierz folder „Obrazy” i wybierz jedną z tapet Ubuntu 20.04.

18.04 Tapety

Chociaż Ubuntu 18.04 LTS dobiega końca, wciąż ma kilka świetnych tapet do zobaczenia. Jeśli chcesz je sprawdzić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Otwórz okno terminala na pulpicie i użyj go narzędzie do pobierania wget pobrać Ubuntu 18.04 Wallpaper DEB z repozytorium oprogramowania Ubuntu Master.

wget https://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-wallpapers/ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.deb -0 ~ / Downloads / ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all. debiutant

Krok 2: Po pobraniu pakietu Ubuntu 18.04 Wallpaper DEB na komputer użyj go mandat Płyta CD przenieś sesję terminala do katalogu ~ / Downloads.

cd ~ / Pobieranie

Krok 3: W ~/Downloadskatalogu, utwórz nowy folder za pomocą mandat mkdir ten Nazwij ten nowy folder „tapety 4/18”.

mkdir -p 18.04-tapety

Krok 4: Używając zagranicznego narzędzia do konwersji pakietów, konwertuj ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.debplik do pliku TarGZ.

sudo alien -tv ubuntu-wallpapers-bionic_18.04.1-0ubuntu1_all.deb

Krok 5: Teraz, gdy przekonwertowałeś pakiet Ubuntu 18.04 Wallpaper DEB na plik TarGZ, nadszedł czas, aby go wyeksportować 18.04-wallpapersfolder utworzony wcześniej. Za pomocą mandat smoła, wyodrębnij zawartość pliku.

tar xvf ubuntu-tapety-bionic-18.04.1.tgz -C 18.04-tapety /

Krok 6: Gdy wszystko zostanie wydobyte w środku 18.04-wallpapersfolder, użyj mandat mv umieść pliki tapet z ~/18.04-wallpapers/usr/share/backgroundsfolder w ~/Picturesteczka.

mv ~ / 18.04-tapety / usr / udostępnij / tła / * ~ / Obrazy

Krok 7: Wszystkie pliki tapet zostały przeniesione jeden po drugim 18.04-wallpapersfolder do innego ~/Picturesten W rezultacie 18.04-wallpapersfolder nie jest już potrzebny. Usuń go z systemu za pomocą rm -rf ten

rm -rf 18.04-tapety /

 

Krok 8: Przewiń do ustawienia tapety w środowisku pulpitu i wybierz tapetę z ~/Pictureskatalog, aby cieszyć się tapetami Ubuntu 18.04 w swoim systemie.

Dodaj komentarz