Jak konwertować pliki multimedialne do systemu Linux za pomocą Curlew

Masz dość martwienia się o konwersję wiersza poleceń tego pliku MP3 na inny format? Masz dość czytania przewodników, aby dowiedzieć się, jak zakodować wideo na cieńszy, mniejszy format? Nie szukaj dalej niż Curlew – proste narzędzie do konwersji multimediów, które pozwala łatwo konwertować pliki multimedialne do systemu Linux.

Zainstaluj Curlew

Instalacja jest wymagana przed użyciem narzędzia Curlew Multimedia Conversion Utility do dekodowania plików muzycznych i wideo w systemie Linux. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dystrybuować Linuksa.

Ubuntu

Aby uzyskać Curlew na Ubuntu, musisz pobrać Pakiet rozliczeniowy na oficjalnej stronie dewelopera. Niestety, ponieważ Curlew jest hostowany na SourceForge, nie można go pobrać za pomocą polecenia terminala. Zamiast tego, aby to zdobyć przejdź do strony pobierania i pobierz ten Następnie uruchom okno terminala i użyj go mandat Płyta CD mieć dostęp dokumentacja ~ / Pobierz ten

cd ~ / Pobieranie

Instalacja Curlew na Ubuntu wymaga instalator pakietu terminala dpkg ten

sudo dpkg -i curlew_0.2.5-1_all.deb

Podczas instalowania pakietu DEB na terminalu bardzo prawdopodobne jest, że otrzymasz błędy. Te błędy są problemami z zależnościami i występują, gdy program dpkg nie może nie rozwiązać poprawnie programów wymaganych do uruchomienia pakietu w systemie Ubuntu. Na szczęście ten problem można szybko rozwiązać dzięki mandat właściwa instalacja ten

sudo apt install -f

Debiana

Curlew ma pakiet DEB (prawdopodobnie dla użytkowników Ubuntu). Jednak ponieważ Debian i Ubuntu są takie same, będziesz mógł sprawić, by to działało! Najpierw wejdź na oficjalną stronę Curlew SourceForge i pobierz najnowszą wersję. Po pobraniu otwórz okno terminala i użyj go Płyta CD w dokumentacja / Pliki do pobrania ten

cd ~ / Pobieranie

Biegać narzędzie instalacyjne dpkg i wgraj Curlew do Debiana.

sudo dpkg -i curlew_0.2.5-1_all.deb

Curlew jest zainstalowany na Debianie. Następnym krokiem jest naprawienie wszelkich problemów z zależnościami, które mogą wystąpić podczas uruchamiania apt-get install mandat ten

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Curlew Media Converter jest dostępny dla użytkowników Arch Linux za pośrednictwem AUR. Aby współdziałać z AUR, użyj Pacman Package Manager, aby zainstalować Git i Base-devel.

sudo pacman -S git base-devel

Gdy pakiety działają, użyj mandat strumień klon aby pobrać najnowszą wersję migawki Curlew AUR.

klon git https://aur.archlinux.org/curlew.git

Przenieś okno terminala z oryginalnego katalogu do nowego repertuar kod de kulik ten

cd curlew

Utwórz pakiet instalacyjny Curlew za pomocą mandat makepkg ten Pamiętaj, że podczas tworzenia programu mogą pojawić się problemy z zależnościami. Jeśli tak się stanie, sprawdź oficjalną stronę Curlew AUR.

makepkg -sri

Feutre

Aby pobrać Curlew Media Converter do Fedory Linux, musisz dodać repozytorium oprogramowania innej firmy RPM Sphere. Aby go dodać, otwórz okno terminala i utwórz nowy plik repozytorium za pomocą przebicie ten

sudo touch /etc/dnf.repos.d/rpm-sphere.repo

Otwórz nowy plik magazynu RPM Sphere w Nano z uprawnieniami roota (poprzez sudo).

sudo /etc/dnf.repos.d/rpm-sphere.repo

Wklej następujący kod do edytora tekstu Nano:

[rpm-sphere] name=RPM Sphere
baseurl=https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/home:/zhonghuaren/Fedora_28/
gpgkey=https://ftp.gwdg.de/pub/opensuse/repositories/home:/zhonghuaren/Fedora_28/repodata/repomd.xml.key
enabled=1
gpgcheck=1

Na koniec zainstaluj Curlew w Fedorze za pomocą narzędzia DNF Wrap Tool.

sudo dnf zainstaluj curlew -y

OpenSUSE

Użytkownicy SUSE mogą zainstalować Curlew za pośrednictwem repozytorium oprogramowania Packman. Wpisz następujące polecenie, aby dodać je do swojego systemu.

DOSTAWA 15,0

adres sudo zypper https://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_15.0/ packman

SKOK 42,3

adres sudo zypper https://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_42.3/ packman

Tumbleweed

sudo zypper adres https://packman.inode.at/suse/openSUSE_Tumbleweed/ packman

Zainstaluj program za pomocą:

sudo zypper zainstaluj curlew

Ogólny linux

Ci, którzy nie mogą pobrać Curlew Media Converter do swojej dystrybucji Linuxa, powinni stworzyć program ze źródeł. Otwórz terminal i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby uruchomić go na komputerze z systemem Linux.

Krok 1: zainstaluj zależności wymagane do utworzenia programu. W szczególności będziesz potrzebować python, python3-gi, python3-dbus, gir1.2-gtk-3.0, libav-tools (lub ffmpeg), xdg-utils, mediainfo, librsvg2-bin, intltool i gnome-icon-theme-symbolic .

Krok 2: Pobierz kod źródłowy Curlewa z SourceForge ten

Krok 3: wyodrębnij kod źródłowy za pomocą smoła ten

cd ~ / Pobieranie
sudo tar -xvzf curlew-0.2.5.tar.gz

kulik cd-0.2.5

Krok 4: Skompiluj i zainstaluj program na komputerze z systemem Linux.

python3 setup.py install --prefix = / usr

Curlew – konwertuj pliki audio

Curlew jest idealny do konwertowania plików audio na różne formaty. Aby przekonwertować plik audio, otwórz aplikację i wybierz przycisk „dodaj pliki”.

Użyj przeglądarki plików, aby zlokalizować plik audio, który chcesz przekonwertować. W przeciwnym razie otwórz menedżera plików Linux, przejdź do lokalizacji pliku audio, który chcesz przekonwertować, wybierz go myszą i przeciągnij do okna Curlew.

>> Kliknij przycisk u dołu strony i wybierz format audio. Gdy jesteś zadowolony z formatu, kliknij przycisk „Konwertuj” u góry, aby rozpocząć proces konwersji.

Odkodowany plik audio pojawi się w tym samym katalogu, co oryginał.

Curlew – konwertuj pliki wideo

Chcesz przekonwertować plik wideo na komputer z systemem Linux? Curlew może to zrobić! Uruchom program na pulpicie, a następnie kliknij przycisk „Dodaj pliki” (możesz również przeciągnąć plik do okna programu z menedżera plików, tak jak w przypadku plików audio).

Po dodaniu wideo do kolejki Curlewa musisz wybrać format do zakodowania. Kliknij przycisk na dole i użyj go, aby wyszukać koder.

>> Gdy wszystko wygląda dobrze, możesz przekonwertować wideo na Curlew, klikając przycisk „Konwertuj” u góry.

Dodaj komentarz