Jak przekonwertować plik WMA na MP3

Jest wiele narzędzi, które mogą nam pomóc konwertować pliki WMA do MP3, Jednak pokażemy Ci, jak konwertować pliki audio między tymi formatami za pomocą jednego z najpopularniejszych i używanych odtwarzaczy multimedialnych, VLC ten

Kroki konwersji pliku WMA na MP3 za pomocą VLC

Jest bardzo prawdopodobne, że VLC jest już zainstalowany na twoim komputerze, ale jeśli nie, możesz pobierz VLC szybko i bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej czytelnika. Po pobraniu i zainstalowaniu na naszym komputerze jest kompatybilny z Windows, macOS, Linux, a nawet dla iOS i Androida, otwieramy VLC na naszym komputerze.

Następnie zobaczymy interfejs VLC, który, jak widzimy, oferuje różne opcje menu i wiele ustawień w każdym z nich. W takim przypadku, aby przekonwertować plik WMA na MP3, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do opcji menu Głoska bezdźwięczna i wybierz opcję Konwertować ten Otworzy się nowe okno, w którym należy Dodaj plik czego chcemy konwersja z WMA do MP3 ten

Tak więc klikamy przycisk Dodaj, wybieramy plik WMA na naszym dysku i po dodaniu go klikamy przycisk. Konwertuj / Zapisz wyświetlane na dole okna. Teraz otworzy się kolejne okno pokazujące plik, który chcemy przekonwertować z WMA na MP3 i preferencje konwersji.

Tam w wyborze profilu możemy wymienić opcje oferowane przez VLC i wybrać opcję Dźwięk MP3. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wybrać plik docelowy, podać jego nazwę i miejsce, w którym chcesz go zapisać. W tym kroku ważne jest, aby w oknie, które zostanie otwarte w celu zapisania pliku, rozszerzenie i typ pliku to .mp3 aby nasz plik został poprawnie przekonwertowany z WMA do MP3.

Dodaj komentarz