Jak znaleźć pliki w systemie Ubuntu Linux za pomocą funkcji Znajdź i znajdź?

Ubuntu Linux ma terminal, który umożliwia dostęp do systemu bez użycia interfejsu graficznego. Z tego powodu zaleca się: naucz się korzystać z terminala i kilka podstawowych poleceń. Jeśli chcesz wyszukać pliki, możesz się zastanawiać jak znaleźć pliki w ubuntu linux za pomocą polecenia znajdź i znajdź? , zobacz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak znaleźć pliki w systemie Ubuntu Linux za pomocą funkcji Znajdź i znajdź?

Ubuntu Linux to system operacyjny społeczności i jest bezpłatny, co oznacza, że ​​nie musisz płacić, aby go mieć licencja ten Możesz korzystać z tego systemu w domu, w instytucji edukacyjnej lub w dowolnej firmie. Ubuntu Linux zapewnia bezpieczeństwo użytkowników dzięki regularnym aktualizacjom wersji serwerowej i desktopowej.

Oto powiązane aspekty lokalizowania i znajdowania poleceń oraz sposobu ich używania do lokalizowania plików z terminala Ubuntu Linux.

Co to jest terminal Ubuntu?

Le Terminal Ubuntu to interpreter poleceń używany do uzyskiwania dostępu do systemu operacyjnego za pomocą określonych poleceń wprowadzanych przez użytkownika. W ten sposób możesz wykonywać różne czynności, takie jak: zmienić nazwy plików za pomocą wiersza poleceń lub szukaj ich szybko i sprawnie.

Jak znaleźć pliki w systemie Ubuntu Linux za pomocą funkcji Znajdź i znajdź?

Jeśli masz system Ubuntu Linux i chcesz znaleźć pliki, musisz nauczyć się obsługiwać polecenia Znajdź i Znajdź, jak wyjaśniono w poniższej procedurze.

Co to jest polecenie „Zlokalizuj”?

Komendanci „Odnaleźć” jest niezbędnym źródłem do znajdowania plików, ponieważ jest tak szybki i użyteczny. „Zlokalizuj” działa, przeszukując plik bazy danych mlocate.db, który zawiera wszystkie ścieżki plików w systemie.

Aby użyć polecenia Locate, musisz je zainstalować, ponieważ nie jest do niego używane. system ubuntu Linuksa. Naciśnij „Ctrl + Alt + T” i wpisz sudo apt install locator w terminalu, aby kontynuować instalację tego zasobu.

Przygotuj polecenie „Zlokalizuj”

W ten sam sposób możesz instaluj programy na Ubuntu Linux na z terminala zainstaluj „Zlokalizuj” na komputerze. Aby to zrobić, wróć do terminala i wpisz aktualizacja sudobu. Umożliwi to zaktualizowanie bazy danych odpowiadającej zasobowi „Zlokalizuj”.

Użyj polecenia „Zlokalizuj”

Aby użyć polecenia Zlokalizuj, przejdź do terminala Ubuntu za pomocą Klawisze „Ctrl + Alt + T” ten Tam wpisz polecenie, a następnie nazwę pliku, który chcesz znaleźć: znajdź nazwę pliku.

Zapoznaj się z instrukcją, aby dowiedzieć się więcej o poleceniu Lokalizuj

Możesz znaleźć więcej informacji o tym poleceniu, wpisując polecenie Zlokalizuj -h na terminalu ten Dzięki tej linii otrzymasz odpowiednie informacje, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ten zasób. Możesz również uzyskać dostęp do instrukcji, wpisując: man Zlokalizuj.

Co to jest polecenie Znajdź?

Polecenie „Znajdź” jest potężniejszą funkcją wyszukiwania niż polecenie „Znajdź”, ale działa wolniej. Dzieje się tak, ponieważ „Szukaj” szukaj bezpośrednio na dysku twardym aby znaleźć pliki i foldery. Funkcja „Znajdź” jest idealna, gdy chcesz wyszukać plik, którego dokładna nazwa została zapomniana.

Jak działa polecenie Znajdź, aby znaleźć pliki w Ubuntu?

Polecenie Znajdź wyszukuje pliki należące do a konkretna grupa użytkowników , zmodyfikowane pliki, ukryte pliki i pliki o określonym rozmiarze.

Użyj polecenia Znajdź, aby wyszukać pliki w określonym katalogu

Jeśli znasz dokładną lokalizację pliku, który chcesz znaleźć, wprowadź terminal za pomocą „Ctrl + Alt + T”. W terminalu wpisz polecenie odnaleźć. – Nazwa „* nazwa pliku *” ten Kropka (.) Odnosi się do „bieżącego katalogu”.

Jeśli jednak chcesz wyszukać „katalog oryginalny”, musisz zastąpić kropkę (.) (~ /), a jeśli chcesz przeszukać cały system plików, użyj (/).

Przeglądaj pliki w systemie Ubuntu Linux o określonym rozmiarze

Jeśli chcesz pobrać plik, ale pamiętasz tylko jego rozmiar, możesz wpisać polecenie odnaleźć. -Rozmiar-4M Ta linia oznacza, że ​​zasób będzie szukał plików mniejszych niż 4MB.

Dodaj komentarz