Jak otworzyć pliki podsystemu Windows dla systemu Linux w systemie Windows 10?

Podsystem Windows Linux zapewnia użytkownikom systemu Windows 10 powłokę systemu Linux na komputerze z systemem Windows, co znacznie ułatwia korzystanie z systemu Linux bez konieczności przełączania się na inny system. W niektórych przypadkach użytkownicy mogą po prostu zrezygnować z oddzielnego systemu Linux i robić rzeczy z jednym systemem Windows. Jeśli nadal uczysz się WSL, być może zastanawiasz się, jak otwierać pliki z podsystemu Windows for Linux. Możesz to zrobić za pomocą prostego polecenia.

Otwórz pliki WSL

Aby otworzyć pliki WSL, musisz znać polecenie i pełną ścieżkę do pliku, który chcesz otworzyć. Le ścieżka może być skopiowana z Eksploratora plików ten

Gdy masz już ścieżkę do pliku, który chcesz otworzyć, otwórz Bash. Możesz użyć Windows Search, aby go otworzyć. Jeśli jednak nie pojawia się w wynikach wyszukiwania, prawdopodobnie nie włączyłeś WSL w swoim systemie lub nie zainstalowałeś na nim Linuksa po jego włączeniu. Śmiało, włącz WSL i zainstaluj Ubuntu z Microsoft Store.

>> Wykonaj następujące polecenie. Zastąp „pełna ścieżka do pliku” pełną ścieżką pliku, który chcesz otworzyć.

wysyłam

cmd.exe / C uruchamia "pełną ścieżkę do pliku"

Przykłady

cmd.exe / C zaczyna "D:  1A.png"

>> Plik zostanie oczywiście otwarty z aplikacją zainstalowaną na komputerze z systemem Windows 10. W rzeczywistości otworzy się w domyślnej aplikacji skonfigurowanej dla tego typu pliku.

Możesz użyć tego samego polecenia, aby otworzyć aplikację w systemie Windows 10. Wystarczy wprowadzić ścieżkę do pliku EXE lub skrót do aplikacji.

cmd.exe / C uruchamia notepad.exe

W Notatniku nie potrzebujesz pełnej ścieżki, ale w przypadku innych zainstalowanych aplikacji innych firm, a także niektórych standardowych aplikacji, będziesz potrzebować pełnej ścieżki. Nie będzie działać w przypadku aplikacji UWP, ale będzie działać w przypadku plików otwieranych w aplikacjach UWP. Na przykład, jeśli nadal masz starą aplikację Edge na komputerze z systemem Windows 10 i ustawisz ją jako domyślną przeglądarkę plików PDF, możesz użyć powyższego polecenia, aby otworzyć plik PDF w Edge, ale nie będziesz mógł pominąć korzystania z powyższego otworzyć Edge, ponieważ platforma UWP nie ma pliku exe.

Jest jednak na to proste rozwiązanie. skrót do aplikacji. Utwórz skrót w aplikacji platformy UWP, którą chcesz otworzyć za pomocą WSL, uzyskaj pełną ścieżkę skrótu i ​​użyj jej z powyższym poleceniem. Spowoduje to otwarcie platformy UWP.

Dodaj komentarz