Jak włączyć ciemną funkcję Instagram na iPhonie i Androidzie?

Dowiedz się, jak włączyć ciemną funkcję Instagram i ciesz się nowym wyglądem.

Instagram Dark Mode to alternatywny schemat kolorów, który zastępuje prosty interfejs Instagrama wszystkimi hris i czarnymi. Dlaczego więc jest to takie ważne i jak możesz to osiągnąć?

Korzystanie z aplikacji w trybie ciemnym może wydłużyć żywotność baterii telefonu, ponieważ białe piksele zużywają znacznie więcej energii niż czarne piksele. Jeszcze bardziej dotyczy to smartfonów wyposażonych w ekrany AMOLED, gdzie czarne piksele są całkowicie wyłączone.

Wiele osób uważa również, że tryb ciemny zmniejsza zmęczenie oczu, zwłaszcza w nocy, zmniejszając odblaski.

Wreszcie ciemna funkcja Instagrama wygląda świetnie, a jeśli chodzi o aplikacje, z których korzystamy na co dzień, nowe i odmienne opcje są zawsze mile widziane. WhatsApp, Facebook Twitter umożliwia również tryb ciemny, więc wspaniale jest widzieć, jak Instagram do nich dołączył.

Teraz, aby móc cieszyć się mroczną funkcją Instagram, musisz być na Androidzie 10 lub iOS 13, w zależności od tego, czy masz telefon komórkowy z Androidem czy iOS.

Jak włączyć ciemną funkcję Instagram na iPhonie?

Jeśli masz iPhone’a z systemem iOS 13 lub nowszym, wykonaj poniższe czynności, aby zmienić ustawienia systemu i skorzystać z ciemnej funkcji Instagram.

Najpierw otwórz ustawienia urządzenia, a następnie wybierz „Ekran i jasność”, a następnie naciśnij „Ciemny”, aby zmienić motyw / interfejs. Na koniec otwórz Instagram.

Jak włączyć ciemną funkcję Instagram na Androidzie?

Aby włączyć ciemną funkcję Instagram dla systemu Android 10 lub nowszego, wykonaj następujące kroki:

Najpierw otwórz menu opcji „Ustawienia” w telefonie komórkowym, przewiń w dół do „Wygląd”, a następnie kliknij „Tryb ciemny”. Na koniec otwórz Instagram.

Inne sposoby oszczędzania baterii na Instagramie

Jeśli nie masz jeszcze Androida 10 lub iOS 13, nadal masz możliwość zmniejszenia zużycia energii na Instagramie przy zachowaniu danych mobilnych.

Jeśli nie wiesz, Instagram przesyła zdjęcia i filmy, ale możesz ograniczyć to zachowanie. W aplikacji Instagram dotknij ikony ustawień na dole. Następnie przejdź do „Konto”, następnie „Użycie danych mobilnych” i włącz „Kopia zapasowa danych”.

Uniemożliwi to wcześniejsze przesyłanie filmów, więc zostaną one pobrane tylko wtedy, gdy chcesz je odtworzyć. Szczerze mówiąc, raczej nie zauważysz dużej różnicy, ale jeśli Twoja bateria jest zwykle naładowana w ponad 10% i nie masz w pobliżu ładowarki, liczy się każda drobna pomoc.

Dodaj komentarz