Czy chcesz włączyć tryb ciemny w Outlooku na Androida, iPhone’a i iPada?

Microsoft od ponad roku z powodzeniem wdraża tryb ciemny w aplikacjach pakietu Office. Od kilku miesięcy możesz włączyć program Outlook dla komputerów PC i w sieci Web, a teraz możesz go znaleźć na urządzeniach z Androidem, iPhonie i iPadzie. Dlatego powiemy Ci, jak łatwo go aktywować.

Jeśli chcesz wiedzieć Jak włączyć ciemną funkcję Instagram na iPhonie i Androidzie? , po prostu kliknij link i masz dostęp do wszystkich informacji.

Tryb ciemny to jedna z alternatyw, które możesz już zastosować do różnych typów urządzeń. Jest używany z dużym powodzeniem na komputerach stacjonarnych i nadszedł czas na to na laptopach.

Możesz się jednak bez niego obejść i nadal korzystać z aplikacji tak, jak robiłeś to do tej pory. To po prostu kwestia preferencji użytkownika i tego, co najlepiej odpowiada jego wygodzie.

Aktywuj funkcję

Instrukcje dotyczące aktywacji trybu ciemnego w Outlooku są takie same, jak dla różnych urządzeń mobilnych. Jeśli nie widzisz opcji motywu, sprawdź dostępność aktualizacji tej aplikacji. Tryb ciemny powinien być dostępny w Androidzie 4.0.4 i nowszych.

Podobnie użytkownicy iPhone’a i iPada muszą mieć zainstalowany program Outlook w wersji 4.2.0 lub nowszy. Powinieneś zacząć od uruchomienia Outlooka na Androidzie, iPhonie lub iPadzie. Następnie musisz kliknąć ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu interfejsu, w którym znajdują się ustawienia programu Outlook.

W menu Ustawienia przewiń w dół do sekcji „Preferencje”, a następnie wybierz „Motyw”. Domyślną opcją jest motyw „Jasny”. Tam musisz zmienić wybór motywu z „Jasny” na „Ciemny” i wybrać to samo.

Dopiero po wybraniu trybu ciemnego program Outlook zacznie konwertować białe tło na czarne, a czarny tekst na biały. Możesz teraz przeglądać Outlooka w trybie ciemnym bez żadnych problemów.

Włączenie trybu ciemnego niekoniecznie skraca żywotność baterii

Alternatywnie istnieje trzecia opcja o nazwie „Konfiguracja przez oszczędzanie baterii”. Który aktywuje się automatycznie, gdy urządzenie mobilne przechodzi w tryb oszczędzania baterii. Tryb ciemny niekoniecznie wydłuża żywotność baterii ani jej nie zmniejsza.

Jeśli występują problemy z ułatwieniami dostępu, a tryb ciemny nie jest zoptymalizowany pod kątem trybu wysokiego kontrastu. Niektóre elementy, takie jak obrazy i podświetlanie tekstu, nie są konwertowane, więc prawdopodobnie nie będą wyświetlane poprawnie.

Ponadto, jeśli chcesz skomponować treść wiadomości, możesz pozostawić ją pustą podczas edytowania wersji roboczej. Microsoft jest w trakcie dodawania ciemnej funkcji do procesora, ale pełne wdrożenie motywu może zająć trochę czasu.

Dodaj komentarz