Ile jest wersji systemu operacyjnego Ubuntu i ich wymagania?

Może szukasz dobrego systemu operacyjnego. Jednak większość opcji to płatne oprogramowanie i nie oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa ten Następnie powiedzą ci o Ubuntu i chcesz zainstalować wersję. Zastanawiasz się więc, ile jest wersji systemu operacyjnego Ubuntu i jakie są ich wymagania?

Jeśli przeglądasz ten przewodnik, aby uzyskać Linuksa, powinieneś wiedzieć, że możesz zainstaluj Linux i Windows 10 na tym samym komputerze w ten sposób możesz czerpać korzyści z dowolnego systemu operacyjnego.

Ile jest wersji systemu operacyjnego Ubuntu i ich wymagania?

System operacyjny Ubuntu ma kilka specjalnych funkcji, które odróżniają go od innych. Są to darmowe oferty dwie aktualizacje rocznie , został stworzony, aby zagwarantować bezpieczeństwo i obiecuje użytkownikom wsparcie techniczne.

Następnie przedstawiamy informacje o potężny system Ubuntu i jego najbardziej niezwykłe wersje. Z drugiej strony, jeśli masz już zainstalowany ten system operacyjny, musisz wiedzieć, jak to zrobić zainstaluj pobrane programy Ubuntu z Internetu ten

Co to jest Ubuntu?

„Ubuntu” to afrykańskie słowo oznaczające „Ludzkość przeciwko innym” ten W informatyce Ubuntu to darmowy system operacyjny stworzony na różne platformy. Ten system ma różne aplikacje i funkcje poprawiające wrażenia użytkownika.

Ubuntu nie ma płatnej licencji i dlatego nazywany jest „wolnym oprogramowaniem”. W związku z tym należy pamiętać, że społeczność Ubuntu oferuje Darmowe pobieranie aby każdy miał dostęp do systemu.

Klasyfikacja Ubuntu

Istnieje wiele wersji Ubuntu, ale generalnie jest jedna wersja dla Biuro i więcej za serwery. Aktualizacje zabezpieczeń są wydawane co sześć miesięcy dla obu wersji. Wersja na PC jest podzielona na bardziej kompletną wersję „alternatywną” i jest przeznaczona wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników.

Wymagania systemowe dla systemu operacyjnego Ubuntu

Aby zainstalować system operacyjny Ubuntu, rozważ następujące ogólne wymagania: 2 GB pamięci RAM przynajmniej, chociaż zaleca się, aby mieć dysk twardy 4 GB z 25 GB wolnego miejsca i napęd CD / DVD, jeśli masz system CD lub DVD.

Jeśli wybierzesz wersję desktopową, otrzymasz trzyletnie wsparcie techniczne. Z drugiej strony wersja serwerowa to ubezpieczony z pięcioletnią inwestycją.

Wersje Ubuntu systemu operacyjnego Ubuntu

Na dzień dzisiejszy istnieje dziesięć wersji systemu operacyjnego Ubuntu, z których sześć jest aktualnych, a inne są przestarzałe.

Aktualne wersje systemu operacyjnego Ubuntu

 • GNOME Ubuntu: To jest oryginalna wersja interfejsu graficznego GNOME. Używany do celów ogólnych, wymaga co najmniej 256 MB pamięci RAM i 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym.
 • Studio Ubuntu: Ta wersja została utworzona w 2007 roku i jest przeznaczona wyłącznie do użytku ogólnego. Wersja jest bardzo przydatna, ponieważ zawiera aplikacje do zarządzania zdjęciami, muzyką i wideo.
 • Ubuntu MAT: Jest to wersja stworzona w 2014 roku w celu zagwarantowania mniejszego zużycia zasobów materialnych. Jest to funkcja, która została dodana w celu ulepszenia Ubuntu GNOME.
 • Dotyk Ubuntu: Ta wersja została stworzona z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych, którzy korzystają głównie z systemów Android i iOS.
 • Budka z Ubuntu: Pierwotnie nazywał się Budgie – Remix, dopóki nie zmienił nazwy na Ubuntu Budgie. Ta wersja zapewnia optymalne wykorzystanie zasobów i oferuje klasyczny interfejs użytkownika.
 • Kubuntu: Kubuntu zostało założone w 2005 roku i od tego czasu pracuje ze środowiskiem graficznym KDE. Opracowany do celów ogólnych, wymaga co najmniej 256 MB pamięci RAM i 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Inne wersje systemu operacyjnego Ubuntu

 • Główny system operacyjny: Ta wersja systemu Linux oparta na Ubuntu jest responsywna i koncentruje się na prywatności użytkownika. możesz także zdalny kompresor szybko Steam w głównym systemie operacyjnym ten
 • Edubuntu: Edubuntu zostało stworzone do celów edukacyjnych w 2005 roku. Wykorzystuje środowisko graficzne GNOME i wymaga 256 MB pamięci RAM oraz 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Najnowsza wersja została wydana w 2015 roku, ale od tego czasu jej oficjalna strona internetowa nie była aktualizowana.
 • Mennica Linuksa: Jest to system operacyjny, który jest bardzo popularny, o ile korzystasz z 2 GB pamięci RAM i około 20 GB pamięci. Możesz pobierz instalację 32 i 64-bitowego Linux Mint z wielką łatwością.
 • Członek: Ta wersja została wydana w 2007 roku i zawierała zestaw aplikacji do używania komputera jako cyfrowego rejestratora wideo. W 2017 roku rozwój Mythbuntu został zatrzymany, chociaż oprogramowanie nadal można pobrać i używać.
 • Ubuntu Kylin: To jest wersja Ubuntu przeznaczona dla chińskiej społeczności. Oferuje aplikacje i usługi internetowe. Opracowany i zaktualizowany do 2010 roku.

Dodaj komentarz