Aktualizacja Ubuntu Touch 13.10 do 14.04 usuwa wszystkie dane

Ubuntu Touch to nowy system operacyjny opracowany przez firmę Canonical dla smartfonów. 2 tygodnie temu testowaliśmy nowy system operacyjny Canonical na Nexusie 4, jak powiedzieliśmy w poprzednim artykule. Chociaż może się to wydawać dość niestabilną wersją, ważne jest, aby zrozumieć, że jest to system, który wciąż jest w fazie rozwoju. Ma wiele zmian i ulepszeń, ale jednym z najważniejszych, jeśli chcesz odnieść sukces, jest to, że Ubuntu Touch nie w pełni konfiguruje system po aktualizacji do nowej wersji.

Jak możemy wyczytać z panelu sterowania, podczas aktualizacji urządzenia z Ubuntu Touch 13.10 do nowego Ubuntu Touch 14.10 wszystkie dane w nim zawarte zostają całkowicie wymazane, pozostawiając pamięć wewnętrzną czystego i pustego systemu.

Ten aspekt jest bardzo denerwujący dla użytkowników, którzy go nie znają, ponieważ, podobnie jak w przypadku innych systemów operacyjnych, dane nie są usuwane prawidłowo, programiści i beta testerzy, którzy dokładnie przetestowali Ubuntu Touch, mogli go „zweryfikować” podczas próby aktualizacji z domyślnym narzędzi, Canonical usunął całą zawartość swoich urządzeń: zdjęcia, kalendarz, muzykę… wszystko zniknęło z ich systemów.

W panelu sterowania możemy przeczytać, że można go aktualizować różnymi innymi narzędziami, które uniemożliwiają usunięcie danych. Na przykład użytkownicy, którzy chcą wypróbować nową wersję Ubuntu Touch bez utraty danych, mogą to zrobić, wpisując w terminalu:

  • system powłoki adb -image -cli -c zaufany -b 0 -v

Innym sposobem na to jest zainstalowanie nowej wersji narzędzi phablet z następującego ppa:

  • ppa: zespół-phablet / narzędzia

Powinniśmy również pamiętać, że testując opracowywane systemy operacyjne, powinniśmy regularnie tworzyć kopie zapasowe naszych danych, aby zapobiec tego typu zjawiskom.

Canonical rozwiąże problem z przechowywaniem. Powinno to również znacznie uprościć prace instalacyjne nowego systemu pod urządzeniami i zapewnić jego kompatybilność z większą liczbą terminali. Pomimo tego, że jest mniejszością i rośnie, Canonical ciężko pracuje i stara się ulepszyć swój system tak bardzo, jak to możliwe. Przyszły rok 2014 będzie kluczowy, aby dowiedzieć się, czy system operacyjny Canonical może wypełnić tę lukę, czy nie.

Czy kiedykolwiek próbowałeś Ubuntu Touch? Co sądzisz o kanonicznym systemie operacyjnym?

Dodaj komentarz