Koniec wsparcia dla Ubuntu 13.04

Zaczęły pojawiać się normalne zmiany czasów obsługi systemu operacyjnego. Minęło kilka miesięcy, odkąd firma Canonical ogłosiła, że ​​zmniejsza wsparcie dla swoich dystrybucji z 18 miesięcy, które oferował przez kilka lat, do zaledwie 9 miesięcy, co wymaga praktycznie wszystkich wersji systemu, jeśli mamy dokonać aktualizacji. Z drugiej strony wersje LTS będą teraz miały 5 lat wsparcia zamiast zwykłych 3 wersji na komputery stacjonarne w ofercie.

9 miesięcy to dość krótki okres i nie wystarczy, ponieważ wielu użytkowników Ubuntu aktualizuje swoje systemy co roku zamiast co 6 miesięcy, ponieważ istnieje kilka wersji, odkąd aktualizacje Ubuntu nie zostały wydane. Nie towarzyszą im dobre wiadomości, które zasługują na formatowanie. zmodernizować. 9 miesięcy po wydaniu Ubuntu 13.04 trwa Pomoc techniczna i poprawki bezpieczeństwa dla tej wersji wygasły dzisiaj , pierwsza wersja Ubuntu została dotknięta zmianami w czasach wsparcia.

Po zakończeniu wsparcia użytkownicy, którzy nadal korzystają z tej wersji, muszą dokonać aktualizacji do obecnego Ubuntu 13.10, jeśli chcą nadal otrzymywać poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje, w przeciwnym razie ich systemy mogą być podatne na nowe błędy, które mogą wystąpić w tej dystrybucji. Co ciekawe, użytkownicy Ubuntu 12.10 będą mieli pełne wsparcie do kwietnia 2014 r., ponieważ ta dystrybucja została wydana przed zmianą programów wsparcia Canonical i jako ostatnia oferuje 18-miesięczne wsparcie techniczne.

Użytkownicy, którzy nie chcą uaktualnić do Ubuntu 13.10, nadal mogą z niego korzystać najnowsza wersja Ubuntu LTS, dostępny jest Ubuntu 12.04, który wciąż ma ponad 3 lata wsparcia lub poczekaj 3 miesiące na nową dystrybucję Ubuntu 14.04, która również zostanie wydana. LTS i otrzyma 5 lat formalnego regularnego wsparcia.

Społeczność Linuksa zna przyszłość Ubuntu. Jak się dowiedzieliśmy, plan aktualizacji Wersja toczna jest częścią planów firmy Canonical dotyczących przyszłych wydań, które zapewnią ciągłe aktualizacje bez konieczności przeprojektowywania systemu, tak aby zawsze dostępna była najnowsza wersja. Obecnie nie ma oficjalnych szczegółów, więc będziemy musieli poczekać i sprawdzić, czy Canonical zdecyduje się wdrożyć ten plan aktualizacji w swoim systemie.

Czy jesteś użytkownikiem Ubuntu 13.04? Zamierzasz zaktualizować system, czy poczekasz na Ubuntu 14.04 LTS?

Dodaj komentarz