Nowy Ubuntu 16.04.2 LTS jest już dostępny do pobrania

Choć premiera była pierwotnie zaplanowana na zeszły tydzień, z różnych powodów została przełożona na dziś. Kilka godzin temu programiści Ubuntu Canonical wydali nową wersję wsparcia dla tego rozszerzonego systemu operacyjnego, Ubuntu 16.04 LTS.

Zgodnie z oczekiwaniami, nowy Ubuntu 16.04.2 został dostarczony ze wszystkimi poprawkami, które zostały wydane od czasu wydania pierwszej wersji systemu operacyjnego do tej pory, jednak ta aktualizacja jest nieco wyjątkowa, ponieważ zawiera kilka nieoczekiwanych ulepszeń oprócz tych poprawek, takich jak jak Aktualizacja jądra Linux do wersji 4.8, nowy sterownik graficzny X.Org Server 1.18.4 i biblioteka 3D Mesa 12.0.6 (chociaż będziemy grać, zaleca się zainstalowanie panelu 13.0 osobno) i wiele ulepszeń kompatybilności z bardziej specyficznym sprzętem, szczególnie w PowerPC.

Jeśli chcemy pobrać obraz ISO tego systemu operacyjnego, możemy to zrobić za darmo pod adresem ze swojej głównej strony internetowej ten

Użytkownicy, którzy mają już zainstalowaną wcześniejszą wersję tego systemu operacyjnego i nie chcą wtedy instalować nowej od zera po prostu zainstaluj wszystkie łatki, które zostały wydane do tej pory, aby zaktualizować system do wersji 16.04.2 LTS, ponieważ, jak powiedzieliśmy, poza wspomnianymi wyżej drobnymi zmianami, nie przynosi dobrych wieści, a jedynie jest aktualizacją zbiorczą, zawierającą wszystkie poprawki, które zostały wydane od jego premiery, w kwietniu 2016 roku, aż do dzisiaj.

Szopa upewnij się, że nasz Ubuntu jest zaktualizowany, wystarczy wejść do terminala:

  • aktualizacja sudo apt
  • sudo apt dist-upgrade

Po wykonaniu obu poleceń i ponownym uruchomieniu naszego komputera, nasze Ubuntu zostanie zaktualizowane do wersji 16.04.2 z nowym jądrem Linux 4.8 i innymi wymienionymi ulepszeniami.

Ubuntu 17.04 zawiesza rozwój i zaczyna odliczanie

Następna wersja tego systemu operacyjnego będzie Ubuntu 17.04, znany jako Zesty Zapus ten Ta wersja jest rozwijana od kilku miesięcy i w końcu trafi do wszystkich użytkowników w kwietniu przyszłego roku, zwłaszcza w trzecim tygodniu.

Jak zapowiedzieli twórcy tego systemu operacyjnego na swoich listach mailingowych , od tego momentu rozwój Zesty Zapus jest całkowicie zamrożony i od teraz, dopóki nie zostanie uruchomiony w stabilnej wersji, jedyne zmiany, jakie zostaną wprowadzone w systemie operacyjnym, będą na poziomie debugowania i debugowania.

Podczas gdy Ubuntu 16.04 LTS ma przedłużone wsparcie przez 5 lat, nadchodzący Ubuntu 17.04 będzie miał regularne wsparcie tylko przez 9 miesięcy. Firma Canonical powinna rozważyć odejście od tego modelu rozwoju i przejście do znacznie nowocześniejszego i wydajniejszego modelu, m.in. Wersja toczna co pozwala na ciągły rozwój systemu operacyjnego. Coraz więcej dystrybucji Linuksa wybrało ten model, nawet Microsoft używa go teraz w Windows 10, więc nie jest jasne, dlaczego Canonical nie robi skoku.

Czy jesteś użytkownikiem Ubuntu? Co sądzisz o tej nowej wersji usługi?

Dodaj komentarz