IPTV: Co to jest „telewizja internetowa” i jak możemy ją oglądać z dowolnego urządzenia z listami IPTV?

Telewizja istnieje od wielu lat ludzkie centrum przyciągania , co pozwala nam skorzystać duża liczba filmów, seriali, powieści i wiele innych rzeczy. Większość ludzi nadal woli oglądać telewizję niż inne rozrywki.

Ale jak wszystko inne, sposób, w jaki oglądamy telewizję, ewoluował, pozwalając nam oglądać więcej kanałów z lepszą jakością obrazu i dźwięku. IPTV to jedna z nowych technologii co pozwala nam oglądać telewizję w najwygodniejszy dla nas sposób.

Dziś nauczymy Cię wszystkiego o tej technologii, która rewolucjonizuje sposób, w jaki oglądamy telewizję. Tobie też pokażemy Jakie są zalety w porównaniu do innych sposobów oglądania telewizji.

Czym jest technologia IPTV i jakie są jej zalety i wady?

IPTV to jedna z najnowocześniejszych technologii którego funkcją jest promowanie rozrywki i wypoczynku poprzez treści audiowizualne , wszystko dlatego, że Z subskrypcje do płatne sygnały telewizyjne (chociaż możemy też wiedzieć jak oglądać kanały iptv za darmo? ). Jest to połączenie szerokopasmowe zarządzane przez Protokół IP ten

Możemy to zdobyć i cieszyć się IPTV, po prostu łącząc się z usługą internetową ten Pierwszą rzeczą, którą musimy zrozumieć, jest to, że nie jest to telewizja internetowa, ale raczej Telewizja IP dzięki czemu możemy cieszyć się wysokiej jakości treściami od operatorów utrzymujących część przepustowości, co pozwala na świadczenie usług telewizyjnych.

Oto zalety i wady IPTV:

korzyść

 • Jest łatwy w konfiguracji jest jednym z główne zalety które można znaleźć na IPTV.
 • Możemy wybrać, które treści oglądać Doskonała jakość wideo i doskonały dźwięk.
 • Dzięki jego różnorodnym funkcjom możemy cieszyć się treścią zarówno tradycyjnych kanałów telewizyjnych, jak i innych standardowych kanałów telewizyjnych.
 • Możemy również zapisywać treści, abyś mógł się nimi cieszyć, kiedy tylko zechcesz.

Możemy cieszyć się tymi i wieloma innymi korzyściami, korzystając z IPTV jako telewizora.

Kłopot

 • Jest bardzo zależny od strefa , szybko i kompleksowo. Dlatego w niektórych krajach musimy wynająć dodatkową przepustowość może być bardzo drogi.
 • Wysoka treść reklamowa, chociaż ta reklama jest zawsze dopasowana do naszego gustu, ponieważ jest spersonalizowana, gdy personalizujemy IPTV.

Dla wielu jest to minus, i jest to, że stawiają wiele wymagań, aby móc skorzystać z tej technologii. Te wymagania to:

 • Masz przepustowość, którą oferuje Internet szerokopasmowy ten
 • Który jest nasz sygnał / szum większy niż 13 dB i z represjami mniej niż 40 dB

Musimy zrozumieć, że ta technologia ewoluuje, więc jeśli wejdziemy w szczegóły, możemy ją znaleźć wiele innych wad ten Ale dzięki dużemu zespołowi profesjonalistów, oni doskonalić to codziennie Ku naszej wielkiej radości ten

Co to jest IPTV i jakie są te listy do oglądania treści audiowizualnych w Internecie?

IPTV pochodzi od akronimu od Internet Protocol Television co tłumaczy się jako telewizja internetowa. Ta platforma pozwala nam zobaczyć programowanie, które chcemy i kiedy chcemy tak długo, jak mamy połączenie z Internetem, ponieważ podobnie jak telewizja satelitarna potrzebujemy komunikacji między dwoma punktami, w tym przypadku bazy programowej, która pozwala nam śledzić treści przesyłane strumieniowo , transmitowane na żywo lub na życzenie.

Ten proces, jak wspomnieliśmy, wykonywane w ramach IP, ale różnią się od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Możemy to zdefiniować IPTV to odbiornik sygnału telewizyjnego które są transmitowane za pośrednictwem Internetu, z technologicznie innym systemem niż telewizja internetowa, która jest przeznaczona głównie do transmisji treści na żywo.

Jeśli chcemy skorzystać z tej wspaniałej usługi, wystarczy smart TV, smartfon, tablet lub komputer które z kolei muszą być połączone z Internetem. Chociaż ta platforma oferuje płatne treści w ramach subskrypcji, pozwala nam również śledzić niektóre podstawowe kanały bezpłatnie.

Jak naprawdę działają aukcje IPTV?

Większość z nas jest do tego przyzwyczajona Telewizor „normalny”, przesyłając sygnał za pomocą fal radiowych do swojej anteny lub satelity do naszej domowej anteny, ta antena satelitarna konwertuje lub interpretuje ten sygnał na sygnał elektryczny i dekoduje go na dźwięki i obrazy za pomocą dekodera.

W przeciwieństwie, IPTV umożliwia transmisję kanałów średniej mocy przez Internet, z czego możemy skorzystać z dwóch rodzajów programów: mniej programy w bezpośredni oraz zarejestrowane programy ten Programy na żywo to te, które są nadawane podczas nagrywania, a nagrane programy to te, które są przechowywane w Internecie i czekają na odtworzenie przez użytkownika, znane jako „ Na zamówienie ”.

„AKTUALIZACJA” Chcesz wiedzieć, czym jest IPTV i jakie są najlepsze listy dla wszystkich zespołów? ⭐ WEJDŹ TUTAJ ⭐ i naucz się wszystkiego ✅ ŁATWE i SZYBKIE ✅ „

Aby dowiedzieć się, jak działa IPTV , musimy najpierw zrozumieć, jak działa Internet. Internet jest jak autostrada, której danymi seryjnymi są samochody, które jeżdżą wszędzie, dzięki czemu mogą korzystać z większej liczby samochodów szersza autostrada bez niczego innego.

Oznacza to, że jeśli nie będziemy mieć przepustowości, nie będą mogli wprowadzić ilości danych, o które program będzie co sekundę żądał, aby się zwinął i nie pozwalał nam cieszyć się tym, czego chcemy. Podsumowując, możemy powiedzieć, że IPTV nie jest zwykłym telewizorem które docierają do domów za pośrednictwem anten satelitarnych lub kabli, ale które przesyłany prąd którego główną cechą jest to, że musi mieć połączenie z Internetem.

Dzięki temu możemy zobaczyć różne treści, a jeśli jest na nie duże zapotrzebowanie w tym samym czasie, używany jest protokół multicast (znany jako protokół IGMP), podczas gdy wysyłane są treści żądane tylko przez użytkownika protokół o nazwie unicast ten

Jakie są zalety korzystania z IPTV zamiast tradycyjnej telewizji?

Tradycyjna telewizja wciąż tam jest powszechnie używane dzisiaj ale dużo ludzi migrować deja na IPTV ten Jego migracja wynika z wielu korzyści, jakie nam oferuje, jak pokazano niżej:

 • Istnieje kilka tradycyjnych usług telewizyjnych i nie wszystkie oferują dobrą jakość obrazu, więc jeśli chcemy cieszyć się lepszą jakością, musimy zapłacić więcej. IPTV zawsze oferuje kanały z wszelkiego rodzaju programami doskonałej jakości w przystępnej cenie.
 • Jako użytkownicy możemy dostosować treści, które chcemy oglądać do naszych upodobań. Niestety, nie bierzemy ta opcja w tradycyjnej telewizji ten
 • Niezależnie od tego, czy jesteśmy firmą, czy małą firmą, możemy inwestować w reklamę IPTV tak, jak to się dzieje na co dzień. więcej użytkowników, co pozwala na szybką rozbudowę firmy. Tymczasem tradycyjna telewizja traci coraz więcej użytkowników.
 • Nie potrzebuje żadnego innego sprzętu do działania, tak jak nie potrzebuje kabli ani niczego w tym rodzaju.
 • Ostatnia na tej liście jest łatwość konfigurowania kontroli rodzicielskiej i aplikacji do filtrowania treści.

Co to są listy IPTV M3u lub M3u8 i do czego są używane?

Jest wielu, którzy mają wątpliwości Listy IPTV M3u lub M3u8 ten W tej sekcji wyjaśnimy nieco te listy:

Listy M3u

To jest lista to rodzaj formatu pliku czyja operacja jest zapisanie listy odtwarzania multimediów więc logicznie czyta tylko listę.

Początkowo tego typu format był zbyt skomplikowany (nie ze względu na swoją strukturę, ale ze względu na słabą kompatybilność z programami), aby można go było otworzyć lub utworzyć tylko za pomocą aplikacja o nazwie Winamp ten Ale z konieczności wiele programów osiągnęło zgodność z tego typu plikami.

Format jest bardzo prosty, ponieważ składa się wyłącznie ze zbioru tekstu, który określa adresy odczytywanych plików multimedialnych. Ten plik musi być zakodowany w UTF-8 Z Rozszerzenie M3u8 ten Każdy wpis pliku pokazuje ścieżkę do zawartych w nim plików multimedialnych.

Możemy zobaczyć tego typu pliki na naszych komputerach, ale ze względu na ich dużą użyteczność możemy je zobaczyć na stronach internetowych, tak jak w przypadku IPTV, który wykorzystuje je do tworzenia swoich list programowych.

Pliki M3u8

Jak już wspomniano, to to jest plik listy odtwarzania audio Zakodowane w UTF-8, te typy plików tekstowych są używane przez odtwarzacze audio i wideo, które określają dokładną lokalizację każdego pliku multimedialnego.

Pliki M3u8 są używane jako ścieżki bezwzględne , pokrewne i url, dzięki czemu można określić konkretne pliki multimedialne, w których można również znaleźć komentarze osadzone w nich lub w treści, którą zawierają na liście. Te pliki mają rozszerzenie pliku M3u ich kodowanie jest zatem podobne.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz