Co to jest IPTV i jak oglądać telewizję internetową z dowolnego urządzenia?

Korzystanie z Internetu zróżnicowało i zmieniło sposób życia ludzi. Sposób, w jaki konsumujemy treści, nie jest taki sam, ustępując miejsca nowym technologiom, takim jak IPTV. Czy możesz teraz oglądaj telewizję w Internecie z dowolnego urządzenia , dowiedz się, czym jest IPTV i jak działa.

Co to jest IPTV?

Termin IPTV odnosi się do akronimu Protokół telewizji internetowej lub po hiszpańsku Protokół telewizji internetowej ten Jak sama nazwa wskazuje, jest to technologia przekazująca treści multimedialne za pośrednictwem kanałów telewizyjnych z wykorzystaniem protokołów TCP/IP.

Zaletą IPTV jest to, że można go oglądać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, w tym smart TV, które można już podłączyć do sieci. Jedną z zalet IPTV jest to, że Przesyłane są treści najwyższej jakości i, w przeciwieństwie do tradycyjnej telewizji, oferowana usługa jest bardziej spersonalizowana.

Listy IPTV

Znane listy IPTV to te, które zawierają adresy IP do łączenia się z programami telewizyjnymi. Listy te zawierają szereg kanałów, do których użytkownicy mogą się również logować typ formy, jaką zwykle mają, to m3u chociaż istnieją również typy m3u8 lub w3u.

Ta technologia oferuje wiele kanałów nadających treści za darmo , ale także ustąpił miejsca tworzeniu pirackich kanałów. Ogólnie rzecz biorąc, pirackie kanały są na ogół niskiej jakości i mają ograniczony czas trwania w dniach.

W Internecie są niekończące się listy IPTV oferowanie bezpłatnych treści pirackich. Nie oznacza to, że technologia IPTV jest nielegalna, ale istnieją twórcy list, którzy nieuczciwie tworzą te treści bez płacenia.

Jednym z największych problemów, z jakimi boryka się IPTV, jest nielegalna transmisja treści kanałami o wątpliwym pochodzeniu. Kanały te zwykle transmitują usługę IPTV pay-per-view i pobierają opłaty za jej oglądanie lub dodanie do niej zbyt dużej ilości reklam. Tego typu listy są zwykle usuwane w celu zwalczania piractwa treści.

Jak oglądać telewizję w Internecie z dowolnego urządzenia?

Zawartość tej technologii można przeglądać w Internecie za pośrednictwem dystrybutora treści czy jest to specjalistyczna aplikacja, czy dystrybutor sygnału telewizyjnego. Sygnał kodowany jest w różnych formatach, chociaż najczęściej używane są H264 i MPEG-4.

Aby jakość usług była optymalna, połączenie musi być wysokiej jakości do zarządzania ruchem danych zajmowanym przez transmisję wideo wysokiej jakości. Przepustowość jest zwykle utrzymywana w sieci w celu obsługi usługi.

Na szczęście istnieje wiele usług płatniczych, które oferują IPTV dla różnych urządzeń, takich jak m.in. Direct TV Now, LiveTV, Playstation Vue lub Youtube TV ten Wadą wielu z tych propozycji jest to, że ich zastosowanie ogranicza się do pewnych obszarów. Istnieją jednak inne całkowicie legalne i bezpłatne alternatywy.

Telewizja Plutona

obecnie, Telewizja Plutona jest jedną z najlepszych alternatyw IPTV. Jest bardzo popularny ze względu na dobrą obsługę i kompatybilność z różnymi urządzeniami, takimi jak m.in. z Androida, Apple TV, Chromecasta, Roku i Fire TV. Oferuje szeroką gamę kanałów rozrywkowych, sportowych i informacyjnych, często dostępnych w tradycyjnych usługach telewizji kablowej.

Zatoo

Jest Usługa IPTV wolna i legalna działalność w Europie. Oferuje ponad 200 kanałów z różnych krajów europejskich ale obecnie jest dostępny tylko dla osób mieszkających w Niemczech lub Szwecji.

Odtwarzacz telewizyjny

To jest jeden z Usługi IPTV mniej najpopularniejszy do przeglądania treści na urządzeniach mobilnych, Android lub iOS. Oferuje transmisję kanałową BBC One, BBC News, Travel Channel, More4, łącznie z. Treść jest całkowicie legalna i bezpłatna.

USTVnow

Kompatybilny z oglądaniem treści przez IPTV na urządzeniach z Androidem, iOS, Fire TV i Apple TV. Jego służba to nic nie kosztuje i tak się dzieje kanały nadawcze, takie jak CBS, ABC, PBS i CW.

Jeśli zapłacisz miesięczną subskrypcję 19 $, będziesz miał dostęp do kanałów AMC, Animal Planet i FOX.

Dodaj komentarz