Jak sprawić, by mój Mac odczytywał na głos tekst krok po kroku?

Innowacje usługowe i produktowe była jedną z mocnych stron Apple , który skupił wszystkie swoje zasoby na włączeniu szerokiej gamy funkcji, które ułatwiają użytkownikom korzystanie.

W ten sposób umożliwiają wszystkim swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy funkcji, nie ograniczając ich w żaden sposób. Jednym z najlepszych przykładów, jakie możemy Ci podać, jest rozwój dyktowania tekstu które, gdy podyktowane, jest napisane automatyzacja w systemie, co jest przydatne do pisania tekstów w programie Word lub na dowolnej innej platformie.

Tutaj chcemy opowiedzieć trochę więcej o tym narzędziu i właściwym sposobie aktywacji go na urządzeniu oraz jego właściwym użyciu, aby ułatwić Ci życie.

Włącz dyktowanie tekstu na komputerze Mac

Kroki, aby to zrobić, są bardzo proste, musisz mieć dostęp, aby rozpocząć pomocniczy preferencje Wersja Twojego systemu na iOS dla których powinien kliknij menu z urządzenia Apple. Tam zobaczysz, że zostaniesz przekierowany do nowego okna, w którym zobaczysz kilka ikon związanych z jego preferencjami System ten

Ikonką, której musimy tu szukać, jest klawiatura komputera, po naciśnięciu której zobaczymy, że otworzy się menu z kilkoma opcjami na naszej klawiaturze. Musimy być tam w wyborze ” dyktować „A kiedy go znajdziemy, musimy go aktywować, klikając” włączony ”.

Po aktywowaniu tej opcji wystarczy skonfigurować to narzędzie, aby czuć się z nim znacznie bardziej komfortowo. W ustawieniach musimy upewnić się, że jest w naszym preferowanym języku.

Po zakończeniu tego wyboru musimy ustalić, kto będzie kluczem do kogo aktywny automatyzacja powiedział wybór mieć go zawsze pod ręką.

Jednak tutaj sugerujemy wybór Klawisz FN zrób coś prostszego ponieważ jest łatwiejszy w użyciu, a jego użycie nie jest tak powszechne, więc nie pomylisz go w żadnym momencie. Jeśli masz typ mikrofonu, musisz skonfigurować i określić, który mikrofon będzie używany do tego zadania.

Jak sprawić, by mój Mac czytał na głos?

Aby rozpocząć, musisz przejść do opcji ułatwień dostępu w menu preferencji systemowych. Po uzyskaniu dostępu do tej opcji kontynuuj przewijanie do lewego okna, w którym znajdziesz opcję z napisem „ rozmowa ”.

Będziesz mógł określić tę opcję, ponieważ ma ona obraz ekranu komputera, z którego pojawia się chmura dialogów.

W prawej części okna zobaczysz, że istnieje wiele opcji, wśród których musisz upewnić się, że pole „ Przeczytaj tekst ustnie … „Jest wybrany, w przeciwnym razie opcja prysznica nie będzie skuteczna.

Następnie, aby umożliwić wybór każdego dnia, wystarczy nacisnąć przycisk „Przycisk” Opcja + Esc „A także mieć zaznaczony tekst, bo wtedy nasz system Mac uruchomi się automatycznie, czytając na głos to, co wybraliśmy. Jeśli ta kombinacja nie wydaje Ci się odpowiednia, możesz ją zmienić na „ Zmień klucz ”.

Podobnie u góry tego menu możemy wybrać, jaki będzie głos narratora, prędkość, z jaką będzie brzmiał Teksty będzie przeczytany , między innymi parametrami, które pomogą nam dostosować to narzędzie. Pamiętaj, że taka możliwość może być Skutecznie używany na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch ten

Dodaj komentarz