Jak mogę poprawić swój głos podczas śpiewania lub rozmowy za darmo z Audacity?

Świat muzyki jest dość konkurencyjny. Kiedy mówimy o jakimś sukcesie, musisz starać się być najlepszy w tym, co robisz, i przy tym zwraca się uwagę Detale ten Edycja ostatniego szczegółu utworu lub sposobu gry na konkretnym instrumencie może zająć lata.

Ponadto w grę wchodzi nie tylko część techniczna, ale także twórcza. Innymi słowy, tak szybko jak potrafisz nauczyć się grać na instrumencie przez telefon komórkowy lub w inny sposób, lub jeśli opanowałeś różne techniki, ale twoja zdolność skomponować coś konkretnego.

Dzieje się tak również często, gdy profesjonalna edycja utworu lub dźwięku ten Jest to proces, który może zająć dużo czasu i zwracać szczególną uwagę na szczegóły. Rzeczywiście, musisz sprawić, by wszystko brzmiało dobrze bez żadnych kłopotów, co może być sporym problemem. wyzwanie ten

Jeśli wykonasz zły ruch, piosenka może wydawać się nadprodukowana lub niedopracowana. Dlatego musisz zdobyć doświadczenie w posługiwaniu się tym właściwym oprogramowanie wersja.

A jaki lepszy program do rozpoczęcia nauki edycji dźwięku niż z Śmiałość ; Jest to darmowy program, który, choć podstawowy, pozwala na wprowadzanie wielu zmian w plik audio w celu poprawy jego jakości Dziękuję bardzo narzędzia ten

Jest dość prosty w użyciu, ale jak każdy edytor ma swoje własne sztuczki. Jeśli więc chcesz zostać autorem, poniżej pokazujemy, jak łatwo poprawić swój głos, używając tylko Audacity.

Co musisz wiedzieć, aby móc poprawić swój głos

Jeśli chodzi o edycję dźwięku, musisz o tym pamiętać popraw swój głos (lub dowolnego instrumentu lub utworu) musisz pamiętać, że wszystko opiera się na EQ.

Nie wystarczy umieć z niego korzystać Filtry lub po prostu użyj ustawienia automatycznego, aby coś naprawić. Aby poprawić brzmienie utworu, musisz nagrać każdy utwór i być w stanie wyrównać jego dźwięk tak, jak powinien być słyszany.

W przypadku głosu w piosence jest to szczegół, który trzeba mocno dopracować za pomocą korektora. Ogólnie rzecz biorąc, głos jest tym, co słyszysz najbardziej, więc musisz wiedzieć do poziomu opiera się poprawnie na tonie konkretnego głosu.

Poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak dostosować swój głos w Audacity.

Popraw swój głos w Audacity

Niezależnie od tego, czy jest to osoba mówiąca, czy piosenka, poniższe kroki pomogą Ci sprawić, że Twój głos będzie wyraźniejszy i bardziej wyrafinowany niż kiedykolwiek, dzięki uderzaniu odpowiednich nut.

  • Pewnego razu pobrałeś i zainstalowałeś Audacity na swoim komputerze , Otwórz to. Teraz musisz otworzyć plik audio głosem, który chcesz dostosować za pomocą Audacity.
  • Następnie musisz kliknąć „Wynik” , wybór u góry programu. Tutaj będziesz mieć opcję „Wyrównaj”, a wewnątrz będziesz musiał kliknąć „Korektor graficzny ”.
  • Teraz zaczyna się praca. Jeśli masz dużo niskich częstotliwości generowanych przez mikrofon, musisz zmniejszyć pasma do 60 Hz
  • Jeśli chcesz dostroić głos, który ma słaby efekt, możesz dostosować ten parametr do: 200 Hz
  • Teraz, jeśli twój głos jest bardzo miękki, możesz dostosować go do 150 Hz, aby nadać mu trochę więcej mocy.
  • Ale jeśli głos jest bardzo zniekształcony lub rozmyty, dobrym pomysłem jest ustawienie EQ na 3 kHz. Lub możesz zrobić to samo, zwiększając go do 5 kHz, od aby głos był bardziej dominujący w piosence.

Dodaj komentarz