Jak przeglądać i zabijać aktywne procesy Ubuntu

Czy program lub aplikacja przestała działać podczas uruchamiania Ubuntu? Dowiedz się w tym artykule jak wyświetlić aktywne procesy Ubuntu i je zabić ten Ubuntu jest system operacyjny wolny i otwarte źródło dla komputerów stacjonarnych i serwerów. Ta dystrybucja Linuksa jest oparta na Debianie.

Jego nazwa to słowo Zulu, które oznacza „ludzkość kontra inni”. Zgodnie z jego mottem ” Linux dla ludzi ”, oferuje łatwą instalację. W przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych typu open source, Ubuntu ma przyjazny dla użytkownika interfejs, taki jak wygląd Okna ten

Normalna , firma dostarczająca ten system operacyjny oferuje 6-miesięczne aktualizacje i 9-miesięczne wsparcie w postaci aktualizacji zabezpieczeń. Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu open source Ubuntu ulepsza komponenty systemu, wykorzystując funkcje programiści Z społeczność.

Korzyści z używania Ubuntu

Ubuntu oferuje swoim użytkownikom szeroki wachlarz korzyści. Będąc wolnym oprogramowaniem, nie są wymagane żadne opłaty licencyjne więc jest dostępny. Ponadto instalacji systemu operacyjnego towarzyszą domyślne aplikacje konfiguracyjne, programistyczne i rozrywkowe.

Wśród tych aplikacji znajdziesz instalacja selektora kolorów ten dyrektor firmy fitsiere Łodzik ten pilot Sieć Mozilla Firefox , Rytmbox do odtwarzania muzyki i klienta poczty Thunderbird.

Z drugiej strony, przyjazny dla użytkownika interfejs Ubuntu pozwala użytkownikom z mniejszym doświadczeniem w programowaniu skonfigurować swój system lub ekran jest łatwe do jedzenia Zasoby ten Dodatkowo daje swobodę dostosowania systemu do potrzeb użytkownika. Możesz użyć narzędzi takich jak Compiz aby wprowadzić te zmiany.

Oprócz podstawowego systemu opartego na KRASNOLUD Ubuntu oferuje różne warianty, aby zaspokoić specyficzne potrzeby różnych użytkowników. Na przykład, Edubuntu z conçu do użytku w szkołach lub instytucjach edukacyjnych, oferując aplikacje takie jak GCompris i KDE Edutainmet Suite.

Chociaż Ubuntu może nie być uważane za odporne na wirusy, jest to bardzo bezpieczny system operacyjny w porównaniu z innymi systemami komercyjnymi. Posługiwać się Zapora jako metoda ochrony. Większość wersji Ubuntu nie wymaga wysokich wymagań systemowych i zajmuje mało miejsca na dysku twardym.

Więc jeśli chcesz, możesz mieć Windows i Ubuntu na jednym komputerze. Dowiedz się, jak to zrobić w artykule Jak łatwo zainstalować i aktywować Ubuntu w systemie Windows ten I wreszcie, jeśli jesteś programistą, możesz skorzystać z korzyści, które otwarte źródło w łatwym w obsłudze interfejsie.

Wyświetl i usuń aktywne procesy Ubuntu

Aktywne procesy to programy lub usługi uruchomione lub używane przez Ubuntu. Na przykład, jeśli używasz odtwarzacza, istnieje aktywny proces, który to odzwierciedla.

W przypadku, gdy jeden z tych programów lub usług nagle się zatrzyma i nie będzie można go zamknąć, istnieje kilka sposobów na zatrzymanie tego procesu.

Korzystanie z narzędzia monitor-systemu gnome ten Aby uruchomić aplikację, przejdź do System, następnie do Administracji, a na końcu do sekcji Monitorowanie. Zobaczysz listę na karcie procesu, aby usunąć lub zakończyć, musisz wybrać ten, który chcesz i nacisnąć przycisk Zakończ proces które zobaczysz w prawym dolnym rogu.

Inną opcją jest konsola lub terminal co byłoby odpowiednikiem Monitora systemu w wierszach poleceń. Za pomocą polecenia ps możesz zobaczyć aktywne procedury. Aby zobaczyć je szczegółowo, musisz otworzyć terminal i wpisać: $ sudo ps -AF.

Spowoduje to wyświetlenie szczegółów w kolejności: UID, PID, PPID, C, SZ, RSS, PSR, STIME, TTY, TIME, CMD. Musisz zakończyć proces numer identyfikacyjny ty procedura lub PID i uruchom $ sudo kill [PID]ten

Następnie sprawdź, czy proces się powiódł. W przeciwnym razie uruchom $ sudo kill -9 [PID]co zmusi proces do zakończenia. Jeśli aktywny proces, który chcesz zakończyć, ma wiele otwartych instancji. Potrzebujesz do tego nazwy procesu, zobaczysz ją poniżej CMD ten

Gdy masz już nazwę, uruchom $ sudo killall polecenie [CMD], to zabije wszystkie procesy, które otwiera polecenie.

Dodaj komentarz