Jak korzystać z menedżera schowka KDE Plasma 5

Jeśli jesteś Osocze krwi KDE 5 Użytkownik i kto Spróbuj dostać kontrola typu – papier, nie konfigurowanie oprogramowanie takie jak CopyQ . Okazuje się, że biuro ma wbudowane własne narzędzie do zarządzania schowkiem. W tym przewodniku zobaczymy, jak z niego korzystać.

Włącz zarządzanie schowkiem w KDE Plasma 5

> Od> Jednak w niektórych systemach operacyjnych Linux ta funkcja jest domyślnie wyłączona, ponieważ nie wszyscy lubią narzędzia schowka. Zobaczymy więc pokrótce, jak go aktywować.

Aby rozpocząć, kliknij prawym przyciskiem myszy panel KDE. Stamtąd znajdź przycisk Odblokuj grafikę i kliknij go, jeśli widżety są zablokowane. Jeśli nie używasz „blokady widżetów”, pomiń ten krok.

Po odblokowaniu widżetów w panelu sterowania KDE możesz je edytować i dodawać do nich nowe elementy. Następnie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy tabelę i wybierz „Opcje tabeli”, a następnie „+ Dodaj grafikę”, co spowoduje wyświetlenie graficznego menu po prawej stronie.

W menu widżetów poszukaj „schowka” i widżetu wersji roboczej KDE Plasma 5. Stamtąd kliknij i przeciągnij go do tabeli, aby włączyć tę funkcję.

Włącz zarządzanie schowkiem KDE w zasobniku systemowym

Chociaż możliwe jest dodanie schowka KDE do okna Administracja, nie jest to jedyny sposób na skorzystanie z tej funkcji. Jeśli nie jesteś fanem widżetów, możesz również dodać zarządzanie schowkiem do zasobnika systemowego. Oto jak.

Najpierw zlokalizuj obszar powiadomień w panelu KDE Plasma 5 i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Kliknięcie tabeli prawym przyciskiem myszy spowoduje wyświetlenie menu. Wybierz z menu opcję „Konfiguruj zasobnik systemowy”, aby uzyskać dostęp do konfiguracji paska stanu tabeli.

Istnieje wiele opcji w ustawieniach obszaru powiadomień KDE Plasma 5. Aby włączyć opcję zarządzania schowkiem, wyszukaj „Ogólne” i kliknij go myszą.

W obszarze „Ogólne” ustawień dysku systemowego poszukaj „Dodatki”. Następnie znajdź opcję „Szkic” i kliknij puste pole obok niej, aby włączyć tę funkcję.

Poszukaj przycisku „Zastosuj”, aby zastosować zmiany. Pamiętaj również, aby przejść do „Wejścia”, jeśli chcesz skonfigurować wygląd menedżera schowka na pasku stanu (ukrywając go w podmenu lub zawsze wyświetlając w tabeli).

Użyj menedżera schowka KDE Plasma 5

Menedżer schowka działa aktywnie monitorując wszystko, co kopiujesz do schowka. Na przykład, jeśli jesteś na stronie i wyświetlasz jakiś tekst (np. zlecenie terminalowe, raport z książki itp.) i wybierasz „Kopiuj” z menu kontekstowego, menedżer schowka zarchiwizuje.

Wyszukaj klocki ze schowka

Menedżera wersji roboczej KDE Plasma 5 można przeszukiwać za pomocą funkcji wyszukiwania. Jeśli próbujesz znaleźć stary tekst, który zapisałeś w schowku w przeszłości, oto co zrobić.

Najpierw kliknij pole wyszukiwania myszą, a następnie zacznij wpisywać ciąg wyszukiwania lub inny termin, który możesz zapamiętać. Menedżer schowka wyświetli natychmiastowe wyniki na podstawie wpisanych słów.

> Α> Stamtąd, appuyez prostota dla Ctrl + V Pasta.

Usuń wpisy administratora ze schowka

Menedżer schowka jest bardzo wygodny, ponieważ śledzi tekst, linki itp. Czasami jednak będziesz chciał usunąć wpis z dowolnego powodu. Zobacz, jak możesz usunąć zapisany wpis w schowku.

> Po pierwsze,> Następnie kliknij przycisk Usuń, aby usunąć go z historii administratora.

Wygeneruj kod QR z wpisów w schowku

Czy wiesz, że menedżer schowka KDE Plasma 5 może generować kody QR na podstawie wpisów przechowywanych w schowku? Poważnie! To naprawdę miłe. Zobacz, jak możesz korzystać z tej funkcji.

Najpierw otwórz administratora schowka i przejrzyj listę wpisów schowka w panelu administracyjnym lub użyj funkcji wyszukiwania, aby znaleźć wpis.

> Organizacja Narodów Zjednoczonych > Jeden Po wybraniu zobaczysz obok niego cztery opcje. Znajdź „pokaż kod kreskowy” i kliknij go, aby natychmiast wygenerować kod QR.

Edytuj zawartość schowka do wklejenia

> To jest> Oto jak.

Najpierw znajdź w schowku wpis, który chcesz edytować, korzystając z funkcji wyszukiwania lub przechodząc do niego w admin. Po znalezieniu wpisu wybierz go myszką. Następnie kliknij przycisk Edytuj, aby edytować tekst.

Dodaj komentarz