Jak automatycznie kopiować zrzuty ekranu do schowka MacOS?

Po wykonaniu zrzuty ekranu są wykorzystywane do wielu różnych rzeczy. Jednym z głównych celów zrzutu ekranu jest udostępnienie go komuś, aby zobaczyć coś na jego pulpicie. Domyślnie, gdy zrób zrzut ekranu w macOS zostanie zapisany na dysku lokalnym. Jest to dobre, jeśli musisz często komentować swoje zrzuty ekranu, zanim będziesz mógł ich użyć. Jeśli jednak przez większość czasu udostępniasz je bez edycji, wygodniejsze może być automatyczne kopiowanie zrzutów ekranu do schowka podczas ich przechwytywania. W systemie macOS istnieje wbudowane ustawienie, które umożliwia zmianę tego domyślnego zachowania.

Automatycznie kopiuj zrzuty ekranu do schowka

Aby automatycznie kopiować zrzuty ekranu do schowka, musisz zmienić małe ustawienie w narzędziu do zrzutów ekranu. Aby uzyskać dostęp do narzędzia do zrzutów ekranu w systemie MacOS, możesz wyszukać „Zrzut ekranu” w Spotlight lub otworzyć Launchpad i wyszukać folder Inne. Uruchom narzędzie do zrzutów ekranu, które doda pasek sterowania u dołu ekranu, tuż nad Dockiem.

Na pasku sterowania kliknij strzałkę w dół obok przycisku „Opcje” i wybierz „Schowek” z menu, które się otworzy. To wszystko, co musisz zrobić. Możesz teraz wyjść z narzędzia do robienia zrzutów ekranu i normalnie robić zrzuty ekranu.

Ta funkcja ma ograniczenia, o których powinieneś wiedzieć przed jej aktywowaniem. Po ustawieniu zrzutów ekranu do kopiowania do schowka nie są one już przechowywane na dysku. Zrzut ekranu znajduje się tylko w schowku i jeśli nie wkleisz go do aplikacji, która może go przechowywać przez długi czas, będziesz mógł użyć tylko najnowszego zrzutu ekranu.

Jeśli musisz wykonać wiele zrzutów ekranu z rzędu przy minimalnym przestoju, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Niestety nie masz zrzutu ekranu do skopiowania do schowka i zapisania na dysku. Dzieje się tak domyślnie w systemie Windows 10, mimo że macOS ma najlepsze narzędzie do zrzutów ekranu.

Jeśli wolisz skopiować zrzut ekranu do schowka, aby nie musieć później wymazywać płyty, możesz otworzyć zrzuty ekranu w podglądzie. Gdy to zrobią, możesz dodawać do nich adnotacje w razie potrzeby, stosunkowo łatwo kopiować je do schowka, robić wiele zrzutów ekranu jeden po drugim bez zakłócania przepływu pracy, a następnie masowo usuwać je z aplikacji.

Dodaj komentarz