Jak wymusić usunięcie schowka w systemie Windows 10?

Omówiliśmy kilka narzędzi schowka. niektóre, które mogą przechowywać zawartość schowka i inne, które oferują historia schowka jest zapisywana lokalnie nie w chmurze. W każdym razie zalecamy, aby nigdy nie kopiować poufnych danych do schowka i natychmiast je usuwać, jeśli to zrobisz. Najważniejszą metodą usuwania wrażliwych danych jest skopiowanie czegoś innego i nie jest to trudne. Jeśli chcesz wymusić czyszczenie schowka, możesz również użyć prostego pliku wsadowego lub polecenia wiersza poleceń.

Wymuszone czyszczenie schowka

Otwórz wiersz polecenia i wykonaj następujące polecenie. Spowoduje to usunięcie całej zawartości schowka, niezależnie od tego, czy jest to plik, czy tekst.

cmd / c "echo wyłączone | klip"

Aby wykonać polecenie, nie potrzebujesz uprawnień administratora, więc wystarczy okno wiersza polecenia z normalnymi uprawnieniami użytkownika.

>> Aby użyć skryptu, otwórz nowy plik Notatnika i wklej to samo polecenie, co powyżej. Zapisz go z rozszerzeniem pliku BAT ten To wszystko, co musisz zrobić. Za każdym razem, gdy chcesz usunąć schowek, kliknij dwukrotnie plik, aby uruchomić skrypt, a cała zawartość schowka zostanie usunięta.

>> Możesz skonfigurować skrót klawiaturowy do uruchamiania skryptu, jeśli chcesz często czyścić schowek.

Ta metoda nie jest tak łatwa, jak kopiowanie czegoś innego do schowka, ale często możesz nie chcieć niczego tam kopiować lub możesz nie mieć czegoś wygodnego do skopiowania. Tak czy inaczej, to proste rozwiązanie.

Istnieje dodatkowa zaleta używania skryptu wsadowego w celu wymuszenia usunięcia zawartości schowka. automatyzacja. Skrypt może być używany w zaplanowanym zadaniu lub w dowolnej innej używanej przez Ciebie aplikacji automatyzacji. Pliki wsadowe są podstawowe i są obsługiwane przez większość, jeśli nie wszystkie, aplikacje do automatyzacji. Skryptu można użyć do wyczyszczenia schowka w dowolnym momencie pracy.

Zawartość schowka zwykle nie jest zapisywana po ponownym uruchomieniu systemu, ale jeśli masz tendencję do pozostawiania systemu podłączonego i bezczynnego zamiast wyłączania go, szybkie wyczyszczenie schowka na koniec dnia jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. dobry pomysł. Pamiętaj, to usunie Twój schowek, ale to wszystko aplikacja, która może zapisywać wpisy ze schowka nadal będzie mógł zapisać element, który został już skopiowany do schowka. Jeśli skopiowałeś poufne dane do schowka, usuń je, ale także usuń je z dowolnego narzędzia, które mogło je zapisać.

Dodaj komentarz