Co to jest magistrala komputerowa i do czego służy? – Cechy, części i typy?

W tym artykule wyjaśnimy co to jest magistrala komputerowa i do czego służy i do czego służy, jakie są jego cechy, składniki i rodzaje, które istnieją. Dzięki ich rozwojowi możesz teraz mieć telefony komórkowe i komputery o dużej pojemności i łatwe w obsłudze.

Magistrala to płytka drukowana na płytkach naszych urządzeń. Kupując urządzenie elektroniczne, ważne jest, aby upewnić się i sprawdzić, jaką masz tablicę i być tego świadomym. jakie są najlepsze dania.

Magistrala komputerowa składa się z kabli lub szyn, rezystorów przenoszących prąd oraz kondensatorów odpowiedzialnych za magazynowanie tej energii.

Dzięki nim możliwa jest komunikacja pomiędzy mikroprocesorem urządzenia a jego pamięcią oraz portami wejściowymi i wyjściowymi. Niektóre wysyłają dane po jednym bicie, podczas gdy inne obsługują nie 8 bitów TRANSPORT W TYM SAMYM CZASIE.

Jak działa magistrala komputerowa i jakie są jej części

Funkcja jest podstawowa przesyłanie sygnałów elektrycznych przez przewody, i są odbierane przez inny składnik, z którym działa.

Mogą sterować sygnałami cyfrowymi i dostosowywać ich wydajność w oparciu o liczbę powtórzeń, które mogą wykonać w danym momencie w odwrotnej kolejności.

Komponentami magistrali komputerowej są:

  • Kable które, jak wspomnieliśmy na początku, odpowiadają za przesyłanie niezbędnej do działania energii elektrycznej
  • Talerz, gdzie znajdują się wszystkie inne elementy drukowane. Od pilota zdalnego sterowania zależy dostarczenie danych między różnymi komponentami. Znany jest również jako karta matki i stany centrum operacyjne Twojego urządzenia.
  • Elastyczność zapewniają rezystancję, analizując transmisję między dwoma punktami częstotliwości elektrycznej, zapewniając dokładną ilość energii wymaganą do wykonania każdego procesu.
  • Kondensatory Przechowują energię i transportują ją do niezbędnych punktów we właściwym czasie. Pracuj pasywnie.

Jaka jest magistrala komputerowa?

Zgodnie z oczekiwaniami na początku jest różne typy lub generacje magistral komputerowych, w zależności od czasu ich zaprojektowania. Generalnie są to:

Autobus pierwszej generacji

Został opracowany w latach 70. i 80. Składał się z dwóch typów autobusów, jeden był przeznaczony do pamięci a inni byli wokół niego.

Autobus drugiej generacji

Tutaj poprawia się jakość pod względem szybkości odpowiedzi na impulsy elektryczne dla danego sygnału. Powstały na początku lat 90. i początku XXI wieku. Problem polega na tym, że używają za dużo Zasoby procesora Pracować.

Autobus trzeciej generacji

Są to te, których używamy teraz, a ich główną cechą jest umożliwienie kurczenia się linków z punktu do punktu liczba połączeń i przyspieszenie procesu, ponieważ powoduje fragmentację dróg lub ścieżek, po których przesyłane są dane.

Sortuj według magistrali komputerowej

Szyna równoległa

Szyna równoległa to specjalna szyna transmisja wszystkich danych w jednym bicie. Ich częstotliwość jest niska, ale mogą przenosić duże ilości danych.

Jego połączenia są złożone, więc czas odpowiedzi na wysyłany przez nas impuls elektryczny, polecenie lub sygnał może być nieco powolny. Używany w autobusy pierwszej i drugiej generacji.

Kolej szeregowa

Ten autobus może wysłać do kawałek po kawałku ten Obecnie są używane do dysków twardych ze względu na ich wydajność w przesyłaniu informacji z jednego punktu do drugiego.

Kontrola

To jest jeden z autobusy równoległe i dbać o dane niezbędne do komunikacji. Steruje magistralą danych i magistralą adresową.

Z danych

Przemieszczają elementy losowo i żądają duże ilości energii elektrycznej do bezpośredniej wymiany danych z procesorem.

Kierownictwo

Posiada numer, który należy przypisać do pamięci lub lokalizacji pamięci głównej. Może współpracować bezpośrednio z mikroprocesorem.

Wiele

Odpowiadają za transmisję prąd czasami w autobusie adresowym a czasami w danych, ale nigdy nie rób tego w tym samym czasie.

Mamy nadzieję, że przewodnik Twój komputer się przenosi będzie użyteczne. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się zostawić ich w komentarzach, aby Ci pomóc.

Kolejnym elementem komputera, o którym również powinieneś wiedzieć, jest: karty graficzne wideo

Dodaj komentarz