Hiperłącza do programu Microsoft Word Co to jest, do czego służy i jak go zaimportować?

Hiperłącza to nowy sposób na zapewnienie użytkownikowi szybkiego dostępu do tej witryny. Mają one na celu zwiększenie liczby odwiedzin Twojej witryny, zdobycie miejsca w Google i wiele więcej. Bo co w międzyczasie jest uważane za ważny czynnik przy określaniu Twojej strategii marketingowej.

W zależności od miejsca docelowego zobaczymy co się stanie, to znaczy, jeśli jest to strona, przeglądarka otworzy się i portal, który się pojawi, zostanie załadowany. Z drugiej strony, jeśli jest to dokument Word, przeglądarka otworzy się i otrzymamy sesję w tym programie, aby w razie potrzeby móc go wyświetlić lub zapisać.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wstawić go do swoich dokumentów, powiemy Ci w kolejnych wierszach. Pamiętaj, że proces miał miejsce w programie Word 2013. Jednak w późniejszych wersjach wygląda to dużo, wystarczy spojrzeć na ikony na poniższych obrazkach.

Co to jest hiperłącze i do czego służy w programie Microsoft Word?

Hiperłącze, hiperłącza, łącza lub łącza istnieją połączenia, które istnieją między jedną przestrzenią a drugą w cyfrowym świecie, czy to na serwerze, intranecie czy w Internecie.

W takim przypadku, jeśli zostanie wstawiony do dokumentu Word, kliknięcie go automatycznie przeniesie Cię do dodanego miejsca docelowego. Jak widzimy, każdy, kto czyta Twój dokument z komputera, powinien: masz połączenie z Internetem, aby odwiedzić witrynę.

Składa się z dwóch części, pierwsza to adres e-mail, a druga to dodany tekst linku. Przykładem tego może być: URL www.facebook.com i tekst « Nazwa użytkownika Facebook ”. Należy zauważyć, że niekoniecznie mają one wspólne ramy, o ile odpowiada to terminowi, do którego się odnosimy.

Jakie typy hiperłączy można zaimportować do programu Word?

następnie Zobaczymy, jakie typy hiperłączy można wstawiać i stosować do naszych dokumentów Microsoft Word:

Hiperłącze do miejsca w tym samym dokumencie

„AKTUALIZACJA” Chcesz dowiedzieć się więcej o hiperłączach do dokumentów programu Microsoft Word? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ Dowiedz się wszystkiego o SCRATCH!

jest zwykle link do innego tekstu w tym samym dokumencie w lekcja czytania. Jest to powszechnie używane przez pisarzy, aby pomóc czytelnikowi znaleźć ważne informacje bez zgubienia się. Może być również używany w glosariuszach lub indeksach każdego hasła.

Hiperłącze do e-maila

Hiperłącze w wiadomości e-mail to świetny sposób, aby zapobiec utracie zainteresowania czytelnika lub potencjalnego klienta Twoim produktem lub usługą. Na przykład, jeśli jest to dokument, który sprzedaje lekcję, a autorowi uda się wzbudzić zainteresowanie czytelnika, możesz zostawić hiperłącze, które po kliknięciu wyświetlaj informacje kontaktowe w wiadomości e-mail aby sprzedaż została natychmiast sfinalizowana.

Hiperłącze do pliku

Możesz także dołączyć inne dokumenty zewnętrzne z dokumentu programu Word. To może być Pliki Microsoft Office, obrazy, filmy, PDF , Adresy internetowe , w tym szeroki zakres obsługiwanych formatów. Możliwy jest również link do dokumentu, który nie został utworzony, czyli link do utworzenia dokumentu.

Kroki wstawiania hiperłącza do dokumentu Microsoft Word

Znając istniejące typy linków, możemy wstawić je do naszego Worda zgodnie z konkretną funkcją, której potrzebujemy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to:

  • Wybierz słowo lub zdanie, które stanie się hiperłączem.
  • Następnie musisz być w menu sekcji „Wstęp”.
  • Wybierz polecenie „Związki” aby wyświetlić opcje. Zobaczysz tam 3 rodzaje linków, które możesz utworzyć w swoim dokumencie.
  • Kliknij opcję „Połączyć”.

  • Otworzy się okno dialogowe, w którym możesz wprowadzić link. To, co wybrałeś, będzie znajdować się u góry tego okna, gdzie jest napisane „Tekst”.Na dole znajduje się sekcja „Adres”, tutaj musisz przepisać adres, który będzie połączony z tekstem.

  • Naciśnij, aby zakończyć „W PORZĄDKU” a hiperłącze zostało pomyślnie utworzone w tekście.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz