Co to jest funkcja DELTA w programie Excel i do czego służy?

Funkcje Excela to podstawowe funkcje zwiększające wydajność aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu pracy użytkowników. Dlatego zalecamy przeczytanie tego artykułu, w którym dowiesz się, jak to zrobić Co to jest funkcja DELTA w programie Excel i do czego służy?

Typy w Excelu

W Excelu typy są kodami jest wstawiany do komórek. Te kody służą do tworzenia obliczeń, które zwracają wyniki przedstawione w innej komórce. Dlatego wszyscy Excel ma Muszę wiedzieć jak używane są wszystkie typy jeśli naprawdę chcesz korzystać z tej aplikacji.

Każda formuła w programie Excel zaczyna się od symbolu „=” obok funkcji, której chcesz użyć, oraz serii argumentów w nawiasach.

Funkcje w Excelu

Funkcje w programie Excel pasują do części formuły. Elementy te umożliwiają operowanie na jednym lub kilku tytułach w określonej kolejności.

Jedną z najbardziej godnych uwagi funkcji użytkowych jest to, że umożliwiają: zwiększyć produktywność swojej aplikacji Excel a także ułatwienie pozyskiwania raportów dzięki optymalizacji pracy i efektywnemu wykorzystaniu baz danych.

Co to jest funkcja DELTA w programie Excel i do czego służy?

Excel oferuje szeroką gamę funkcji, które są dystrybuowane według niektórych kategorie. Następnie wyjaśnimy, czym jest funkcja DELTA w programie Excel i do czego służy.

Co to jest funkcja DELTA w programie Excel?

Funkcja DELTA w Excelu lub zwana także „Delta Kroneckera” odpowiada kategorii „Inżynieria”. To jest funkcja, na którą pozwala porównaj dwie liczby i zwróć „1”, jeśli jest równe lub „0”, jeśli nie.

Zazwyczaj funkcja DELTA w programie Excel służy do filtrowania zestawu wartości. W tym sensie można dodać kilka funkcji DELTA w celu uzyskania odpowiednich par.

Co to jest funkcja DELTA w programie Excel?

Zamiast porównaj dwa powtarzające się wydarzenia , funkcja DELTA w programie Excel jest używana do oceń lub zweryfikuj dwie liczby tylko dla porównania. Jeśli liczby są takie same, funkcja zwraca #WARTOŚĆ lub #WARTOŚĆ, jeśli argumenty nie są liczbowe, 1, jeśli argumenty są zgodne i 0, jeśli nie są zgodne.

Jaka jest składnia funkcji DELTA?

La Składnia funkcji DELTA To jest bardzo proste Odbywa się to poprzez wpisanie nazwy funkcji i dodanie dwóch argumentów, które odwołują się do dwóch wartości liczbowych oddzielonych znakiem „;”. Składnia jest zatem wyrażona w następujący sposób: DELTA (liczba1, liczba2).

Jak korzystać z funkcji DELTA w programie Excel?

Aby skorzystać z funkcji DELTA w Excelu, musisz: wprowadź dwie wartości liczbowe w dwóch różnych komórkach. Następnie umieść kursor w miejscu, w którym chcesz uzyskać wynik.

Przejdź do paska formuły u góry arkusza roboczego. Kliknij „fx” iw sekcji „Kategoria” wybierz „Inżynieria”. Następnie wybierz „DELTA” iw nowym oknie naciśnij czerwoną strzałkę, aby znaleźć numer 1, a następnie zrób to samo dla numeru 2. Kliknij przycisk „OK”.

Czy mogę porównać wiele wartości z funkcją DELTA w Excelu?

Rzeczywiście, możliwe jest porównanie kilku par liczb dla kilku wyników. Aby to zrobić, musisz wprowadź listę numerów która będzie porównywana z inną listą, o ile zestaw jest liczbowy. Upewnij się, że usuń lub usuń dane en podwójnie w Excelu, jeśli potrzebujesz tylko jednej pozycji mapowania.

Gdy masz już tabelę par liczb w dwóch różnych kolumnach, przejdź do paska formuły, zlokalizuj funkcję DELTA i pod „Numer 1” wybierz pierwszą komórkę i przeciągnij, aż zakryje ostatni element, który pasuje do pierwszej liczby w para . Zrób to samo dla „Numer 2” i kliknij „OK”.

Dodaj komentarz