Jak stopniowo zwiększać lub zmniejszać głośność utworu za pomocą Audacity?

Często zdarza się to, gdy nagrywasz dźwięk za pomocą telefonu komórkowego, komputera lub miksera, coś powoduje zakłócenia lub że wszystkie dźwięki w pomieszczeniu lub pokoju są słyszalne w tle, co utrudnia zrozumienie głównego głosu lub dźwięku.

Obecnie istnieje wiele programów, które zapewniają ludziom świetne narzędzia do usuwania niechcianych szumów i rozwiązywania problemów z dźwiękiem w nagraniu.

Śmiałość to oprogramowanie kto ci pomoże? poprawić jakość nagrywania , w tym artykule podamy kilka wskazówek, jak łatwo zwiększyć lub zmniejszyć głośność za pomocą tego programu.

Jak mogę zwiększyć lub zmniejszyć głośność za pomocą Audacity?

Jeśli chcesz zwiększyć lub zmniejszyć głośność utworu lub nagrania, wykonaj następujące czynności: metr en dowód jego zawartości , Z Program Audacity, musisz wykonać następujące kroki:

Przede wszystkim musi pobierz program Audacity i zainstaluj go na swoim komputerze na własny użytek, wchodząc tym samym w świat muzycznych zmian własnymi rękami.

Następnie wyszukaj dźwięk lub piosenkę dla spróbuj i zmodyfikuj! ten Po załadowaniu utworu i obejrzeniu dwóch ścieżek audio możesz rozpocząć wprowadzanie żądanych zmian.

Na górnym pasku narzędzi znajduje się ikona z napisem „Narzędzie selekcji” za pomocą którego możesz wybrać fragment utworu, którego chcesz posłuchać.

Wybierz całą ścieżkę, wybierając „Wybierz” powyżej, a następnie wybierz „Wszystko” lub zestaw, którego możesz użyć „CTL+A” ten

Po wybraniu całego kawałka i już go masz kliknij „Narzędzie Koperty”, będziesz mógł przeciągnąć szczyty dźwięku, aby podnieść lub obniżyć ton, w którym wszystko słyszysz.

Teraz, jeśli chcemy zwiększyć lub zmniejszyć ton lub wokal, wybierz ikonę u góry z napisem „Envelope Tool”. Skrót do tego narzędzia to F2.

Jeśli chcesz wyeksportować tylko niewielką ilość dźwięku różne efekty, wybierz go za pomocą „Narzędzia Koperta”.

W miejscu, w którym zaczyna się formować, kliknij i przeciągnij go do innej części dźwięku, aby stopniowo redukować dźwięk, aż zniknie.

Teraz dla tych maluchów wstępne wskazówki dotyczące aplikacji , przyjrzymy się stopniowym efektom zwiększania i zmniejszania wysokości dźwięku lub ścieżki.

Stopniowo zwiększaj lub zmniejszaj głośność utworu za pomocą Audacity

Jeśli chcesz zwiększyć lub zmniejszyć głośność utworu za pomocą Audacity, przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami, w których szczegółowo poprowadzimy Cię we wszystkim, co musisz zrobić:

  1. Po otwarciu programu z widoczną piosenką musisz przejść do menu opcji u góry ekranu, aby wybrać „Narzędzie selekcji” w kwadratach, aby uzyskać część, którą zamierzamy przekształcić.
  2. Po wybraniu narzędzia przejdź do ścieżki i kliknij obszar, który chcesz zrobić, możesz wybrać czas, umieszczając wskaźnik na jednej części ścieżki i przeciągając go do drugiego rogu, który chcemy zrobić
  3. Natychmiast po obejrzeniu sekcji na pasku narzędzi, w której jest napisane „Plik” i wybierz przycisk z napisem „Efekty”
  4. Po otwarciu menu opcji zobaczysz narzędzia „Stopniowo pojawia się” i „Stopniowo zanika” to są te, których będziesz używać.
  5. Po wybraniu sekcji wybierz pierwszy efekt, czyli „Pokazuj stopniowo”, jak tylko na niego klikniesz, zauważysz zmianę w niebieskiej części dźwięku, biegnącej od początku jak stożek, co oznacza, że ​​dźwięk zanika bardzo niskim głosem, coraz wyżej i wyżej.
  6. Postępując zgodnie z tymi samymi krokami, zastosujemy drugi efekt o nazwie „Fade Out”, który pokaże ci odwrotność efektu odrodzenia, pokazując, że przechodzi przez górną część dźwięku, aby pozwolić mu wyciszyć i być cichym.

Na koniec, po ukończeniu każdego testu, wszystko, co musisz zrobić, to: zapisz dźwięk w formacie .mp3 dzięki czemu można go słuchać za pomocą dowolnego czytnika systemu operacyjnego Windows, IOS lub Linux.

Dodaj komentarz