Jak zmienić bitrate lub bitrate za pomocą Audacity?

Kiedy słuchasz MUZYKA wiele elementów jest pomijanych, takich jak rozmiar pliku utworu, jego format i sposób odtwarzania. Tak jest w przypadku ludzi, którym zwykle nie zależy na jakości słuchanej muzyki, ponieważ jest to zwykle uważane za drobny problem lub są do tego przyzwyczajeni.

Ale jest wiele osób, które są wybiórcze w sposobie słuchania muzyki podczas wyszukiwania Pliki FLAC Tutaj jest jednym z formatów audio , aby posłuchać ulubionych albumów lub spróbować kupić najlepsze stereo w sklepie.

Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie muzyczne jest ogólnie dobre i jest czymś, na co zwracają szczególną uwagę krytycy muzyczni i dobrze wykształceni ludzie. W tym miejscu czynniki takie jak dobra produkcja mogą mieć duży wpływ na brzmienie utworu pod względem przejrzystości i klarowności.

A ten element trafia do każdego malucha element piosenki takie jak wokale, gitary, basy czy inne elementy w nich zawarte, gdyż ma to wpływ na końcową jakość produktu.

Ponadto przy tworzeniu dźwięku lub piosenki należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak m.in. głośność dźwięku , szybkość, głębokość i ostateczne wykończenie utworu. Na przykład niektórzy artyści mogą chcieć wykończenia w stylu retro, podczas gdy inni szukają w międzyczasie czegoś czystszego i bez większych zniekształceń.

Jeśli jednak chcesz zobaczyć, co? wskazuje, że jakość dźwięku jest dobra możesz zobaczyć tylko jego szybkość transmisji bitów dla swojego pliku. A jeśli Twój dźwięk ma niską przepływność, możesz użyć Audacity, aby uchronić się przed wszelkimi problemami z jakością.

Jaka jest szybkość transmisji?

Po wielu latach rozwijania technologii, która pozwala nam słuchać muzyki, osiągnęliśmy punkt, w którym do słuchania muzyki wystarczy użyć naszych cyfrowych odtwarzaczy. I zmieniło to absolutnie wszystko wiedzieliśmy z góry produkcja i kontrola wapń oraz koszulka z piosenką.

Często nagrywasz piosenkę lub dźwięk, a następnie musisz skompresować go do określonego formatu, np. MP3, aby wszystko mniej ważyło i było przyjemne.

Ale podczas kompresji utworu musisz wziąć pod uwagę utratę informacji, która pojawia się w procesie audio. Ponieważ każda drobna nuta w piosence jest zasadniczo fragmentem danych cyfrowych, fakt, że niektórych z nich brakuje, wpływa na jakość produktu końcowego.

Ponadto podczas odtwarzania utworu pewna ilość danych jest przetwarzana na sekundę, co również wpływa na jakość, ponieważ im więcej danych zostanie odtworzonych, tym więcej będzie słyszalnych w tym samym czasie. Mówi się prędkość transmisji, i może się znacznie różnić w zależności od formatu i jakości wymaganej dla formatu.

Jasnym przykładem jest to 4 kbit / sekundę są konieczne w formie MP3 co przynajmniej sprawia, że ​​mowa jest rozpoznawalna, a jeśli chcemy wysokiej jakości MP3, możemy mieć maksymalny możliwy format 320 kbit / sekundę ten

Korzystanie z Audacity

Audacity to darmowy program do nagrywania i miksowania wszystkich rodzajów dźwięku i jest idealny do zwiększania szybkości transmisji dowolnego dźwięku w określonym celu. Aby to zrobić, pobierz Audacity i przez menu „Plik” i z „Otwarty” wprowadź plik, który chcesz edytować.

Teraz, gdy go otworzyłeś, aż „Plik” a następnie wyeksportuj go za pomocą Formularz jest preferowany, a kiedy wejdziesz, aby zapisać plik, możesz użyć menu „Wybory” zmień szybkość transmisji na „Ciągły”. Możesz pobierz najnowszą wersję Audacity aby cieszyć się jego wieloma innymi funkcjami.

Dodaj komentarz