Jak spowolnić lub spowolnić dźwięk MP3 za pomocą Audacity?

Dowiedz się, korzystając z poniższego przewodnika aby spowolnić lub spowolnić dźwięk MP3 za pomocą Audacity , proces, którego nauczymy Cię krok po kroku, a także poznasz dwie funkcje, które istnieją w tym popularnym edytorze audio.

Audace

Audacity to dość kompletny edytor audio, a także całkowicie darmowy, więc jest to jedna z najlepszych sugestii dla każdego, kto chce zacząć na świecie. edycja dźwięku.

Jest to zdecydowanie narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. Z Kompresja dźwięku MP3 La zmiana szybkości transmisji Audacity oferuje wiele przydatnych opcji w różnych sytuacjach.

Z Audacity, możesz zmienić klucz, usuń szumy w nagraniu, a nawet zmień prędkość odtwarzania ścieżki, zanim to zrobisz, jeśli chcesz zmienić te funkcje, zalecamy zapoznanie się z poniższym przewodnikiem.

Jak spowolnić lub spowolnić dźwięk MP3 za pomocą Audacity?

Posiada kilka opcji, za pomocą których możemy modyfikować dźwięk, w tym prędkość odtwarzania. Dlatego nasz program posiada dwie funkcje, z których jedna nie zmienia tonu dźwięku, natomiast druga wpływa na ten rozdział, uważnie przeczytaj poniższe informacje zastosuj zmianę biegów za pomocą Audacity! ten

Zmień tempo

Opcja zmiany tempa jest jedną z najczęściej sugerowanych przyczyn nie zmieni głośności zakłócając tylko prędkość utworu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz odsłuchać nagranie w sposób, w jaki powinno być w tonie.

Podobnie, zastosowanie tego efektu do dźwięku jest wystarczająco proste, aby zrobić to wystarczająco dobrze pobierz najnowszą wersję Audacity i uważnie przeczytaj poniższy przewodnik.

Zmień tempo w Audacity

 1. Otwórz aplikację Audacity i zaimportuj plik audio, który chcesz edytować.
 2. W zależności od tego, czy chcesz edytować określoną część dźwięku, czy cały dźwięk, dokonaj wyboru, jeśli chcesz edytować tylko jedną część, zaznacz ją, a zamiast tego chcesz ją pominąć. Cały dźwięk, kliknij dwukrotnie utwór lub dotknij kombinacji Ctrl + A ten
 3. Po wybraniu sekcji lub dźwięku, który chcesz edytować, przejdź do sekcji „Efekty”.
 4. Z tej pozycji musisz przejdź do „Zmień tempo…” , kliknij tę opcję.
 5. Zmiana procentowa jest wyświetlana u góry ekranu, możesz ją zmienić przeciągając pasek. Dokonaj zmiany w oparciu o to, czego szukasz.
 6. Zwróć uwagę, że całkowita liczba sekund, które utwór spędzi, zostanie wyświetlona w dolnej części, więc jeśli masz 30-sekundową piosenkę i chcesz, aby była odtwarzana z połową szybkości, czas powinien wynosić 60 sekund.
 7. Po wprowadzeniu zmian kliknij Zaakceptuj i poczekaj, aż zmiana zacznie obowiązywać.

Zmień prędkość

Opcja zmiany biegów to jeden z najczęstszych sposobów na przyspieszenie lub spowolnienie utworu. W każdym razie należy pamiętać, że korzystanie z tej opcji ulegnie zmianie również ton aby wpłynąć na oryginalny dźwięk ścieżki poprzez zmniejszenie tego, czy prędkość jest wolniejsza, czy wyższa, jeśli jest większa.

Jak zauważyliśmy wcześniej, ta opcja zmodyfikuje dźwięk ale wielu użytkowników woli to w ten sposób. Aby zastosować tę konfigurację, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Audacity i wpisz utwór, który chcesz edytować.
 2. Wybierz cały dźwięk lub sekcję do edycji.
 3. Przejdź do sekcji „Efekty” i znajdź opcję Zmień bieg.
 4. Zmień prędkość, przeciągając linię. Na dole zobaczysz oryginalny czas trwania utworu i nowy czas trwania, który pojawi się po wprowadzeniu zmian.
 5. Po zakończeniu operacji naciśnij „OK” i na koniec możesz Wyjście audio MP3 do użytku na innych urządzeniach.

Dodaj komentarz