Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10

Dowiedz się, jak włączać i wyłączać Bluetooth w systemie Windows 10

Okna 10 umożliwia łączenie urządzeń przez Bluetooth bardzo przydatne narzędzie na kompatybilnych komputerach bezprzewodowe urządzenia peryferyjne, takie jak właśnie telefony komórkowe , Z kierowcy , drukarki czy głośniki m.in. Ale w wielu przypadkach zaleca się: wyłącz połączenie Bluetooth gdy nie jest używany, albo w celu oszczędzania energii z laptopa lub baterii, albo w celu ochrony bezpieczeństwo Twojego sprzętu . Dlatego pokażemy Ci poniżej jak włączyć i wyłączyć bluetooth Okna 10 .

Jak włączyć i wyłączyć Bluetooth w systemie Windows 10?

W ten sposób możemy włączać i wyłączać Bluetooth dwoma podstawowymi metodami lub za pomocą Panel powiadomień systemu Windows 10 (najwygodniejszy i najszybszy sposób) lub przez Menu konfiguracji systemu Windows 10 , w bardziej bolesny sposób, ale w zamian pozwala nam otrzymywać znacznie więcej informacji z naszego połączenia Bluetooth.

Z panelu powiadomień

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem włączania i wyłączania Bluetooth w systemie Windows 10 jest: użyj panelu powiadomień systemu Windows 10 , dostępny poprzez ikonę w prawym dolnym rogu ekranu Pasek zadań systemu Windows 10 .

Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10

Po kliknięciu tej ikony i Lista kontekstów z wszelkiego rodzaju ikonami, powiadomieniami i przełącznikami otwiera się system operacyjny. Dno jest inne przełączniki i skróty Usługi i aplikacje Windows 10, które możemy włączać i wyłączać zgodnie z naszymi potrzebami.

Nie masz więcej po prostu kliknij ikonę bluetooth w zależności od tego, czy chcesz włączyć, czy wyłączyć połączenie. Gdy Bluetooth jest włączony, przełącznik jest wyświetlany w ciemniejszym kolorze wraz z całkowitą liczbą podłączonych urządzeń. Jeśli Bluetooth jest wyłączony, przełącznik będzie jaśniejszy bez dalszych monitów.

Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10

Możemy zrobić to samo kliknij prawym przyciskiem myszy do bezpośredniego dostępu do okna konfiguracji Bluetooth, które zostało szczegółowo opisane w następnym rozdziale.

Z menu konfiguracji

Druga metoda włączania i wyłączania Bluetooth w systemie Windows 10 to: użyj menu Ustawienia systemu Windows . Oprócz szybkiego dostępu opisanego w poprzedniej sekcji, to menu jest również dostępne za pomocą Ikona ustawień w ma kształt koła zębatego i znajduje się w menu Start systemu Windows 10, w ikonie Zamknij / Uruchom ponownie / Wstrzymaj.

Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10

To da ci dostęp do głównego menu Konfiguracja Windows z pełnym dostępem do różnych parametrów systemu operacyjnego. Teraz kliknij opcję Odzież , sekcja, w której można znaleźć różne opcje Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10

Wewnątrz Urządzenia, musimy być na karcie Bluetooth i innych urządzeniach, znajdujących się najpierw po lewej stronie ekranu. teraz po prostu musisz włącz lub wyłącz przełącznik bluetooth . W przeciwieństwie do pierwszej metody, tutaj widzimy szczegółowa lista podłączonych urządzeń do komputera przez Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10

Dodaj komentarz