Jak automatycznie włączyć tryb ciemny w systemie Windows 10 o określonej godzinie?

Opcja, która nie jest dostępna między ustawieniami a konfiguracją trybu ciemnego w systemie Windows 10 i której zdecydowanie brakuje wielu użytkownikom. Możemy jednak skorzystać z narzędzia innej firmy, które pozwoli nam: włączać i wyłączać tryb ciemny w systemie Windows 10 automatycznie w określonym czasie, aby użytkownik nie musiał nic robić.

Kroki, aby automatycznie aktywować tryb ciemny w systemie Windows 10 o określonej godzinie

To oprogramowanie nazywa się Automatyczny tryb nocny w Windows 10 i jak sama nazwa wskazuje, ma na celu wskazanie, o której godzinie chcemy włączyć tryb ciemny w Windows 10 i o której chcemy. włączyć lub wyłączyć funkcję oświetlenia lub funkcję czyszczenia systemu.

W ten sposób unikniemy konieczności robienia tego ręcznie i mamy pewność, że tryb ciemny w Windowsie 10 zostanie aktywowany np. gdy zamierzamy korzystać z komputera w nocy. Windows-Auto-Night-Mode to aplikacja dostępna w całkowicie za darmo do pobrania na Github więc pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, aby zacząć cieszyć się jego funkcjami, jest pobranie go i zainstalowanie na swoim komputerze.

Prawda jest taka, że ​​istnieją inne sposoby automatycznego włączania trybu ciemnego w Windows 10, czyli tworzenie zadania z samego harmonogramu zadań Windows 10 i wskazywanie, kiedy chcemy zaplanować jego wykonanie, ale bez wątpienia jest to o wiele łatwiejsze, jeśli użyj automatycznego trybu nocnego systemu Windows 10.

Jak widać, po zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia zobaczymy jak prezentowany jest prosty interfejs gdzie w prosty sposób możemy wskazać czas, w którym chcemy, aby tryb ciemny został aktywowany automatycznie w systemie Windows 10 oraz czas, w którym chcemy go wyłączyć lub to samo, ponownie aktywuje się funkcja czyszczenia systemu.

Na przykład, jeśli wskażemy, że tryb ciemny jest aktywowany o godzinie 19:00, automatycznie zobaczymy, jak funkcja jest aktywowana. bez robienia czegokolwiek innego natomiast gdy dojdziemy do czasu, w którym planowaliśmy go wyłączyć, zobaczymy, że automatycznie ponownie aktywuje funkcję czyszczenia systemu.

Dodaj komentarz