Jak usunąć pliki tymczasowe w systemie Windows 7, aby zoptymalizować wydajność systemu? Przewodnik krok po kroku

Pliki tymczasowe odzyskajmy informacje których wcześniej nie oszczędzaliśmy, ale nawet jeśli znacznie się kumulują , może być problematyczny na naszym komputerze. Nikt nie chce wolnego komputera.

Dziś pokażemy, jakie są tego typu pliki i jakie programy je tworzą, a także jak je usunąć, zostawiamy cię także kilka kroków do ich wyeliminowania całkowicie z komputera.

Ale jeśli chcesz tylko wyczyścić komputer i zoptymalizować jego wydajność, W ostatniej sekcji zostawiamy Ci krótką listę programy, które można pobrać i cieszyć się nimi.

Co to są pliki tymczasowe i do czego służą w systemie Windows 7?

Pliki tymczasowe są tworzone za pomocą oprogramowania zawierać konkretne informacje, ale nie na stałe, ale tymczasowo. Cały ten czas tworzony jest standardowy plik dopóki nie zamkniemy programu, którego używamy. Te powinien zostać usunięty automatycznie lub po prostu zastąp go standardowymi plikami.

Te pliki tymczasowe używany do odbierania danych które mogą zostać utracone, jeśli program zostanie nieoczekiwanie zamknięty lub komputer nie zostanie poprawnie zamknięty. nas może zadzwonić te pliki jako pamięć podręczna programu .

Jak już wspomniano, te pliki musi normalnie do automatycznego usunięcia kiedy program jest zamknięty, ale nie zawsze tak jest.

W większości przypadków te zadania nie są wykonywane, więc musimy usunąć te pliki ręcznie. Gdybyśmy pozwolili im gromadzić się w dużych ilościach, bylibyśmy w wielkim niebezpieczeństwie ponieważ oni może zaszkodzić Twojemu zdrowiu, a tym samym wydajności naszego sprzętu.

Podczas pracy z pakietami Microsoft Office, zawsze będziemy widzieć tworzone pliki tymczasowe za każdym razem, gdy kopiujemy dokument z rozszerzeniem .tmp, ale nie jest to jego główna funkcja, ponieważ jego celem jest tworzenie kopii zapasowych naszych plików.

To prawda, że ​​powinniśmy je trzymać, ale nie na długo może nawet opóźnić działanie programu.

Dlaczego muszę usunąć folder temp i jak często powinienem to robić w W7?

Kiedy usuwamy te pliki, zwalniamy miejsce na naszym komputerze, co bardzo nam pomaga, jeśli chcemy czystszego komputera.

Jak widzieliśmy w poprzedniej sekcji, te odzyskajmy informacje którego nie udało się zapisać z powodu awarii lub nagłego wyłączenia, ale to nie znaczy, że musimy pozwolić im się akumulować na naszym komputerze.

Pliki te zajmują miejsce na naszym dysku twardym i mogą być początkowo potrzebne, ale kiedy już nie są potrzebne, te pliki są zapisywane na dysku , co zmniejsza pamięć naszego komputera.

Ma to skutki uboczne, ponieważ zajmowanie tak dużej ilości miejsca na naszym komputerze go spowalnia. Pliki te wpływają głównie na działanie programy, które je tworzą.

* Uwaga: nie są to zbyt przyjemne doświadczenia dla osób, które chcą, aby nasz zespół zawsze udzielał nam szybkich odpowiedzi na to, o co prosimy

Jakie są korzyści z usunięcia tego typu danych z mojego komputera?

Usuń pliki tymczasowe Ma wiele zalet które pozwolą nam lepiej wykorzystać nasz komputer. Tutaj zalety usunięcia tych plików:

  • Zwolnij trochę miejsca : plik tymczasowy na pewno nie zajmie dużo miejsca na naszym dysku, ale wielu to zrobi. Usunięcie ich, gdy nie są już potrzebne, zapobiega ich gromadzeniu się, co daje więcej wolnego miejsca.
  • Lżejszy komputer: Kiedy mówimy o lżejszym komputerze, chodzi nam o to, że jest łatwiejszy w użyciu, i że szybko reaguje na wszystkie prośby.
  • Programy reagują szybciej: Istnieje wiele programów, które tworzą pliki tymczasowe, a gdy gromadzą się zbyt dużo, spowalniają działanie oprogramowania lub odpowiadają na to, o co prosimy.
  • Usuwamy utwory na naszym dysku O: Te pliki są w dużej liczbie, nasz komputer może uznać je za pofragmentowane i nie pozwalają nam na właściwe zarządzanie przestrzenią na dysku twardym.

Jakie programy pozostawiają na komputerze niepotrzebne pliki, które można usunąć?

Na naszym komputerze możemy znaleźć różne programy pozostawiając pliki tymczasowe. Pamiętaj, że są one tworzone w celu ochrony standardowego pliku, ale z kolei jest to pamięć podręczna programu.

Wtedy ci pokażemy najczęściej używane programy, które tworzą tego typu nadmiarowe pliki na naszym komputerze:

  • Microsoft Office: to najczęściej używany pakiet oprogramowania przez użytkowników systemu Windows, w którym tworzą pliki tymczasowe za każdym razem, gdy pisany jest dokument.
  • Mega: pakiet do pobrania, który pozwala nam pobrać dowolny plik przesłany na Twoją platformę, który jest uważany za plik tymczasowy, gdy pozostaje niekompletne lub wadliwe pobieranie.
  • Rejestratory muzyczne : to oprogramowanie, które pozwala nam, poprzez linki, pobierać pliki mp3, które mogą również tworzyć niepotrzebne pliki za każdym razem, gdy pobieranie zostanie przerwane. Zwykle programy te pozostawiają pliki, które należy usunąć ręcznie.
  • Przeglądarki: Przeglądarki takie jak Opera, Chrome, Firefox stale tworzą pliki z rozszerzeniem .tmp. Są to najczęściej używane programy do pobierania wszystkich typów plików i te pliki są tworzone w tym samym czasie.

Kroki usuwania plików tymczasowych z komputera z systemem Windows 7

Zawsze należy usuwać tego typu pliki, aby mieć zdrowszy i lżejszy komputer, W tym celu pozostawiamy Ci następujące kroki:

Poszukajmy plików tymczasowych

Musimy najpierw zamknąć wszystkie otwarte programy i przejść do menu Windows, w polu wyszukiwania, gdzie jest napisane „Wyszukaj programy i pliki”, piszemy „% TEMP.% « (bez cudzysłowów) i naciśnij Enter.

Usuwamy pliki

Otworzymy folder, wciśnij CTRL + E lub po prostu naciśnij menu „Zorganizować”, i kliknij opcję „Zaznacz wszystko”.

Naciśnij klawisz DELETE i potwierdź, że chcemy usunąć wszystko, ta lista zawiera pliki wykonywalne. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę „Magazyn” znajduje się na pulpicie i wybierz „Wynieś śmieci.”

* Uwaga: widzimy, że nie wszystkie pliki można usunąć i dlatego nalegamy, aby ich nie usuwać.

Lista najlepszych programów do zwalniania miejsca i usuwania danych tymczasowych w systemie Windows 7

„AKTUALIZACJA” Czy chcesz tymczasowo usunąć pliki z systemu operacyjnego Windows 7? ⭐ WEJDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się, jak to zrobić ✅ ŁATWE i SZYBKIE ✅ »

Jeśli nie chcemy za każdym razem postępować zgodnie z powyższą procedurą, możemy skorzystać z oprogramowania firm trzecich. Pokażemy Ci poniżej 5 programów, które będą bardzo przydatne w tym przypadku:

CCleaner

To świetne narzędzie do czyszczenia plików tymczasowych. Zawsze znajdujemy go na szczycie listy najlepszych darmowych programów.

Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, co pozwala nam w pełni zoptymalizować nasz komputer.

Pobierz CCleaner Windows

PC striptizerka

Potężny program do czyszczenia pamięci podręcznej i plików z rozszerzeniem .tmp ma również świetny deinstalator, który usuwa całe oprogramowanie, którego nie chcesz instalować na swoim komputerze.

Pozwala nam również kontrolować i zarządzać naszą przestrzenią dyskową, uwolnienie wszystkich akt trumien które spowalniają nasz komputer.

Pobierz PC Decrapifier Windows

wychodzę

Jest doskonałym organizatorem programów i zajęć, co pozwala nam zautomatyzować szereg zadań co pozwala nam szybko znaleźć lokalizację plików. Możemy również stworzyć folder z funkcjami, które pasują do funkcji, które stworzyliśmy wcześniej.

Pobierz DropI Windows

Mistrz czystości

Podobnie jak CCleaner, jest aplikacja, która pozwala nam cieszyć się czystszym komputerem , oprócz posiadania wszystkich niezbędnych narzędzi do usuwania błędów, błędów i plików tymczasowych z naszego komputera.

Instalując ten program, nasz komputer zacznie działać szybciej.

Pobierz Clean Master Windows

Darmowa wersja WinUtilities

Wreszcie oferujemy proste, ale kompletne oprogramowanie, które pozwala całkowicie wyczyścić komputer i przyspieszyć go, usuwając wszystkie błędy. Ponadto jego funkcje obejmują ochrona naszej prywatności .

Ten program ma ponad 10 narzędzi do poprawy wydajności naszego komputera.

Pobierz WinUtilities Free Edition Windows

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz