Sieć IPFS Co to jest, jak działa i co możemy zrobić w międzyplanetarnym systemie plików?

Dziś możemy zobaczyć jak Coraz więcej informacji jest wykorzystywanych w cyfrowym świecie i są one ściśle powiązane z całym światem za pośrednictwem Internetu . Jednak rosnąca jego koncentracja Śieć komputerowa stał się dużym problemem .

Ponieważ jest to wirtualna przestrzeń wykorzystywana do transmisji podarowany w tym samym czasie on konieczne jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa, która nie jest kontrolowana przez duże organizacje.

Dlatego przedstawiamy Państwu IPFS, bardzo specjalna sieć z różnymi usługami i funkcjami dla bezpieczniejszej i bardziej otwartej nawigacji.

Co to jest sieć IPFS i jakie jest zastosowanie tej technologii w informatyce?

Le sieć IPFS (Międzyplanetarny system plików) Uważa się, że jest to metoda ulepszania Internetu i pamięci masowej, która współpracuje z Sieć P2P i technologię blockchain, aby stworzyć całkowicie bezpieczną i rozproszoną stronę internetową. Obecnie sieć korzysta z protokołu o nazwie « HTTP » który oprócz wykonywania wszystkich funkcji i przesyłania wszystkich informacji do chmury, jest znany jako Serwer hosta z licznymi lukami w zabezpieczeniach i ograniczonym dostępem do treści.

IPFS to zmieni , dzięki technologiom i aplikacjom bezpieczeństwa, które pomagają stworzyć zdecentralizowaną sieć i komunikację, dzięki czemu każde urządzenie możliwość bezpłatnego przechowywania i przesyłania informacji można podłączyć na całym świecie , w ten sposób staje się rozproszonym systemem plików.

W tym systemie pliki są natychmiast rozpoznawane przez ich fragmentację kryptograficzną, w ten sposób można po prostu zorientować się, że cała zawartość jest całkowicie oryginalna i nie powtarza się więcej niż dwa razy. Sortować IPFS w jako wydajna sieć, w której można przechowywać i przechowywać dowolny rodzaj plików.

Po drugie, IPFS również używa SFS, system plików, który może dystrybuować dane bez specjalnych uprawnień. Przesyłane dane są kontrolowane za pomocą odpowiedniej nazwy pliku i dlatego są uważane za system samocertyfikowany. Jedną z najbardziej imponujących funkcji tego systemu jest możliwość wyszukiwania, przeglądania lub pobierania pliku, ponieważ sieć jest odpowiedzialna za znalezienie punktów połączeń, które przechowują tę zawartość po własnej fragmentacji .

Jakie są korzyści z używania IPFS do przechowywania informacji?

Organizacja Narodów Zjednoczonych Sieć IPFS oferuje szeroki wachlarz zalet, a wynika to z faktu, że jego rozwój opiera się na protokole dostarczania treści, który rozwiązuje główne problemy występujące w Internecie.

Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom, jakie przynosi:

Sieć zdecentralizowana

Jedna z głównych zalet, które można znaleźć w IPFS czy to po to? sieć składająca się z kilku punktów przyłączeniowych . Gwarantuje to system i jego funkcje, dodatkowo zapobiega marketingowi naszych danych osobowych oraz rozszerza inne możliwości nawigacji. Dzięki temu, że nie zależy od pojedynczego węzła, sieć jest znacznie wydajniejsza. Ponieważ sieci szkieletowe zależą od pojedynczego punktu połączenia, miałoby to bezpośredni wpływ na system w przypadku awarii komunikacji.

Wydajna i szybka sieć

Należy zauważyć, że sieć ta została stworzona, aby oferować lepszą wydajność. IPFS Oferuje nadać cechy osobiste prędkość niezrównany przy przetwarzaniu i przechowywaniu dużej ilości plików, jednocześnie na różnych komputerach i bez kopiowania.

Zapisz pliki

Kolejnym problematycznym aspektem, który należy podkreślić, jest ciągłe znikanie stron internetowych. Korzystanie z tego narzędzia umożliwia: stworzyć funkcjonalną kopię zapasową informacji przechowywanych na całym świecie, z tak, że ogromny plik trwa kilka lat.

Lepsze połączenia

La główna baza IPFS jest pokonanie wszystkich przeszkód, których dotykasz przeglądanie stron internetowych , dlatego gwarantuje, że w każdym przypadku możesz mieć wysokiej jakości łączność za pośrednictwem wielu niezawodnych sieci.

Aplikacje IPFS Co możemy zrobić z tą siecią kryptograficzną?

Jak wcześniej wspomniano, IPFS to protokół które można wykorzystać nie tylko do bezpiecznego dostarczania danych przez Internet, ale także do poprawy wydajności wielu wzajemnie połączonych usług. Dzięki różnym aplikacjom możesz pobierać pliki przez Internet ze swojego komputera za pomocą IPFS. Dzięki ich usługom możemy usprawnić naszą nawigację i sprawić, że będzie ona znacznie dokładniejsza i stabilniejsza pod względem udostępniania lub ochrony informacji.

Instalując to narzędzie, możesz wybierać spośród wielu opcji, które ułatwią korzystanie z niego. Na przykład pozwala dodaj aplikację jako skrót na pasku menu lub w skrzynce odbiorczej, aby łatwo rozpocząć tworzenie. Dodatkowo możesz dostać Rozszerzenie IPFS w przeglądarce dla lepszego wsparcia i lepszych osobistych doświadczeń.

Z drugiej strony nie kompleks IPFS, rozproszone oprogramowanie przeznaczone dla różnych serwerów do przesyłania zautomatyzowanych danych na całym świecie i w nadmiarze na węzłach zlokalizowanych w IPFS. Protokół z kolei posiada implementacje takie jak m.in. go-ipfs, wykorzystywane głównie do tworzenia kodu źródłowego programów komputerowych, i js-ipfs , napisano kolejne rozszerzenie peer-to-peer JavaScript Przejąć kontrolę IPFS w przeglądarce. i móc zarządzać plikami w tej sieci.

Podobnie zawierają nowe funkcje i funkcje przeglądarki ulepszać aplikacje internetowe. Wśród jego suplementów są PubSub, służy do elektronicznego składania tematów. IPN to kolejny dodatek, który pomaga zlokalizować każdy plik o czytelnej nazwie, dzięki czemu proces fragmentacji jest rejestrowany i można dokonywać certyfikowanych aktualizacji danych.

Dowiedz się krok po kroku, jak bezpiecznie pobierać pliki przez sieć IPFS

Z IPFS, możesz osiągnąć optymalne rezultaty w dystrybucji swoich informacji, co również pozwoli Ci zobaczyć je z dowolnego miejsca na świecie.

Dlatego oferujemy serię prostych kroków, dzięki którym możesz łatwo przesłać dowolny plik do sieci:

Z Orionem

Taniec Oriona, masz tę zaletę, że masz łatwy i prawidłowy dostęp do plików oraz ich pobieranie. Wiadomo, że ta aplikacja o otwartym kodzie źródłowym jest klient IPFS multiplatforma, która może być również zawarta w Windows włączony jako narzędzie. Aby przesłać pliki do IPFS, musisz: po prostu pobierz Orion, zainstaluj go i naciśnij przycisk (+). i pobieranie rozpocznie się natychmiast. Podobnie możesz również uzyskać dostęp do pliku i dokonać różnych wyborów, klikając prawym przyciskiem myszy i „ładując za pomocą Oriona”.

Pobierz Orion Windows

Pobierz Orion MacOS

Z pulpitem IPFS

Kolejnym darmowym klientem jest IPFS-Desktop. Oprogramowanie typu open source, które można wdrożyć w przeglądarce i zintegrować z systemami operacyjnymi Windows, Mac lub Linux. Po zainstalowaniu kodu możesz przejść do sekcji „pliki”, gdzie możesz dodać plik i przesłać go przez sieć IPFS.

„AKTUALIZACJA ✅ Czy chcesz dowiedzieć się więcej o sieci IPFS i jej ulepszeniach bezpieczeństwa? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego o SCRATCH!”

Proces pobierania jest pod tym względem bardzo prosty wystarczy utworzyć węzeł IPFS z komputera, a następnie przesłać plik za pomocą ikony paska narzędzi. IPFS-Desktop zapewnia wiele funkcji, takich jak wyświetlanie różnych użytkowników zalogowanych do Twojego węzła, a także ich skrótów.

Pobierz IPFS-Desktop Windows

Pobierz IPFS-Desktop MacOS

Poznaj najlepsze aplikacje i usługi do korzystania z sieci IPFS, które musisz znać

Wiele prac wolę Dziś Protokół komunikacyjny IPFS , ze względu na liczne zalety w Pojemność oraz akumulacja podarowany dla ich wygody oraz w celu zapewnienia lepszej obsługi swoim użytkownikom.

Rozważ niektóre z nich:

Google Chrome

Chrom oraz „Firma IPFS” rozszerzenie, które zapewnia użytkownicy dostęp do URL Ipfs.io . Ten dodatek został opracowany w celu stworzenia znacznie bezpieczniejszej i bardziej aktywnej strony internetowej i można go pobrać z oficjalnej strony internetowej.

Z protokołem dystrybucji IPFS , możesz tworzyć w pełni rozproszone aplikacje i ich właściwości pozwala zobaczyć aktualny stan parowania IPFS, informacje o portalu, w tym Dodatkowo będziesz mieć dostęp do menu kontekstowego, w którym możesz przeglądać statystyki i modyfikować przekierowania węzłów. IPFS i inne opcje, które pozwalają dostosować różne czynniki sieciowe.

Pobierz Google Chrome Windows

Rozproszony portal internetowy

Ten rozproszony portal internetowy jest tworzony przez CloudFlare gdzie dowolny rodzaj treści może być dostarczany przez IPFS i dostępny bez potrzeby korzystania z oprogramowania. Korzystanie z tego narzędzia możesz przeglądać pliki przechowywane w IPFS Dzieje się tak, ponieważ jeśli plik jest pobierany przez tę sieć, ktoś inny może go wyświetlić i pobrać od wewnątrz.

Aby uzyskać do niego dostęp, skopiuj następujący link „https://www.cloudflare.com”. Funkcje te można wykonywać z komputera i z dowolnego miejsca a ponieważ jest to rozproszony system plików, może zapewnić dokładność dodawanej lub żądanej treści.

Akasa.świat

Jest to sieć społecznościowa wykorzystująca technologię blockchain i IPFS być w stanie wykonywać każdy rodzaj aktywności, czy to udostępnianie, publikowanie, odpowiadanie na treści. Działa również w zdecentralizowanej sieci, aby dostarczać te treści.

Akasa ma został zaprojektowany i nazwany jako projekt, który może stworzyć wbudowane na stałe repozytorium internetowe, w którym można rejestrować wszystkie dane i treści w czasie rzeczywistym. Jedną z zalet tej sieci społecznościowej jest to, że oprócz tego, że jest open source, łączy różne inteligentne kontrakty oparte na Ethereum i IPFS co czyni go niezawodnym narzędziem.

śmiały

Ta przeglądarka ma opcję aktywacji „Towarzysz IPFS” w formowaniu . Brave pracuje nad tym rozszerzeniem od 2018 roku, aby osiągnąć lepszą wydajność, lepsze możliwości i stworzyć zdecentralizowany dom towarowy. Brave z kolei odpowiadał za aktywację interfejsu programowania aplikacji, aby mógł on zostać wykorzystany w IPFS Companion do wprowadzenia nowych procesów i usług dla sieci peer-to-peer przeglądarki.

Pobierz Bold Windows

Opera na Androida

Oprogramowanie daje użytkownikom wartość mieć dostęp do danych w sieci IPFS, przez ipfs: // protokół komunikacyjny dostępu do otwartej sieci. Opera zawierała również aktualizacje, które ułatwiają wysyłanie i odbieranie kryptowalut. Kupuj i sprzedawaj BTC: W oparciu o blockchain Wyre i Opera połączyły siły, aby umożliwić użytkownikom mobilnym kupowanie i sprzedawanie bitcoinów za pomocą kart debetowych Visa lub Mastercard z ich wbudowanego portfolio w przeglądarce.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz