Jak wybrać wszystko w dokumencie Microsoft Word? Przewodnik krok po kroku

Nie jest tajemnicą, że Word jest najczęściej używanym edytorem tekstu na świecie, zarówno osobiście, zawodowo, jak i naukowo . Głównie dlatego, że jest to niezawodny i skuteczny program, i dlaczego Jego pliki wyjściowe są kompatybilne z większością istniejących edytorów tekstu niezależnie od systemu operacyjnego komputera.

Jednak pomimo tego, że Microsoft Word jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze, wiele osób nie są zaznajomieni z niektórymi opcjami, funkcjami lub skróty klawiaturowe programu i dlatego nie może osiągnąć optymalnego doświadczenia użytkownika. Jest ponieważ on Interesujące jest zidentyfikowanie niektórych procesów, które należy wykonać w tej aplikacji .

W tym sensie uczą się bardzo różni użytkownicy jak wybrać wszystkie elementy w dokumencie Word ponieważ nie są jeszcze pewni. Więc jesteśmy poniżej Wyjaśnijmy, jak łatwo to zrobić .

Kroki, aby wybrać każdy element w dokumencie programu Word

Oczywiście przed skorzystaniem z którejkolwiek z dostępnych metod dokonania tego wyboru konieczne jest, aby: Na Twoim komputerze jest zainstalowany edytor tekstu firmy Microsoft . Biorąc pod uwagę, że jest on domyślnie dostarczany z tym pakietem biurowym firmy i można go również pobrać online darmowe media Z Biuro 365.

Teraz, chociaż istnieje kilka sposobów na wybranie każdego z elementów w skrypcie Word, tutaj pokazujemy Ci najłatwiejszy i najszybszy ze wszystkich :

Z indeksem

Chociaż na początku może wydawać się to bardzo żmudnym zadaniem do wykonania za pomocą wskaźnika myszy, to naprawdę jest bardzo proste . Ponieważ, w skrócie, metoda polega na naciśnięciu kursora w celu wybrania żądanych słów i / lub elementów.

W tym sensie proces wykonywania tego zadania w programie Word bezpośrednio z kursora myszy wymaga następujących kroków :

 • Najpierw musisz znajdź i otwórz dokument, który chcesz wybrać .
 • Wtedy musisz Kliknij na początku tekstu, który chcesz zaznaczyć .
 • Powinieneś to zrobić, kiedy skończysz zasada oraz Przeciągnij kursor na koniec tekstu, aby zaznaczyć cały dokument . Więc ten tekst powinien teraz pojawić się z szarym cieniem.

Z drugiej strony na wypadek, gdyby… wybierz konkretny tekst czy jest to wybór konkretnego słowa, linii tekstu czy wielu konkretnych akapitów, możesz to również zrobić za pomocą kursora myszy . Tak więc krok po kroku, aby to zrobić, jest to:

 • Przeszukaj dokument i umieść kursor przed pierwszą literą słowa, zdania lub akapitu, który chcesz zaznaczyć .
 • następnie , kliknij lewym przyciskiem myszy i jednocześnie przytrzymaj go podczas przeciągania kursora aby wybrać konkretny tekst, którego potrzebujesz.

Z Ctrl + E

„AKTUALIZACJA ✅ Czy chcesz dowiedzieć się, jak wybrać każdy z elementów w dokumencie programu Word? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się, jak to zrobić OD POCZĄTKU!”

Chociaż powyższa sztuczka jest bardzo łatwa do wykonania, dla wielu osób może być nieco żmudna, a jednocześnie postrzegaj to jako metodę podatną na wiele błędów . Dlatego wybierają inne środki, takie jak: skróty klawiaturowe obsługiwane przez ten edytor tekstu .

Tak więc, ponieważ jest to taktyka oparta na klawiszach skrótu, jest uważana znacznie łatwiejszy sposób zaznaczania wszystkiego w dokumencie Microsoft Word . Następnie definiujemy kroki, które należy podjąć, aby prawidłowo korzystać z tej metody :

 • Najpierw wyszukaj i wprowadź skrypt Word w którym musisz wybrać wszystkie pozycje.
 • Następnie kliknij w dowolnym miejscu dokumentu i Naciśnij jednocześnie skrót klawiaturowy „CTRL + E” . W ten sposób cały tekst zostanie wybrany automatycznie.

Z drugiej strony, jeśli Ci się podoba wybierz linię tekstu za pomocą skrótu klawiaturowego wystarczy umieścić kursor na początku danej linii i naciśnij „SHIFT + STRZAŁKA W DÓŁ” .

Czy to konieczne zaznacz cały akapit dokumentu używając skrótu klawiaturowego, po prostu najedź kursorem myszy na górę tego akapitu i tam, naciśnij „CTRL + SHIFT + STRZAŁKA W DÓŁ” .

Co mogę zrobić z wybranymi przeze mnie przedmiotami?

Teraz, gdy zdecydowałeś się wybrać wszystkie słowa i elementy w dokumencie Word, jest to oczywiście wykonaj akcję za pomocą tego skryptu . Ale na pewno będziesz się zastanawiać, ile rzeczy możesz wtedy zrobić z tymi opcjami udzielimy Ci tych informacji, które wzbudzą duże zainteresowanie .

Przede wszystkim zwróć uwagę, że możesz je usunąć za pomocą klawiatury. Cóż, po zaznaczeniu tekstu możesz nacisnąć przycisk Usuń lub Usuń, a zostaną natychmiast anulowane . Plus jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy wybraną literę w Microsoft Word , masz więcej dostępnych opcji zarządzania.

Następnie nazywamy to, czym są:

 • Wytnij tekst. Tę czynność można również wykonać za pomocą skrótu klawiaturowego: „CTRL + X” .
 • Skopiuj tekst. Możesz to również zrobić, naciskając „CTRL + C” .
 • Wklej tekst z trzema dodatkowymi opcjami: Zachowaj format źródłowy, Kombinację formatów i Zachowaj tylko tekst. Dodatkowo tę operację można wykonać za pomocą Klawisze „CTRL + V”. .
 • Dostosuj wgłębienia na liście.
 • Niezależna lista.
 • Zapisz się do powyższej listy.
 • Wybierz źródło.
 • Akapit: Dostosuj wcięcia, spacje, wiersze i zmiany stron.
 • Wykonaj inteligentne wyszukiwanie tekstu.
 • Znajdź synonimy słowa.
 • Tłumacz słów.
 • Dodaj hiperłącze.
 • Dołącz nowy komentarz do zaznaczonego tekstu.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz